Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Bohuňovický Gulášfest se blíží, těšit se můžete na koncerty i soutěž O nejlepší bohuňovický guláš

 
sobota, 8. září 2018, 16:00

Druhý ročník Bohuňovického Gulášfestu se bude konat opět uprostřed babího léta na hřišti u kulturního domu v Bohuňovicích-Trusovicích, a to v sobotu 15. září od dvou hodin odpoledne.

Guláše nejrůznějších chutí, vůní a barev a konzistencí pro návštěvníky uvaří zájmové skupiny a spolky působící v obci. K ochutnání bude guláš myslivecký, zahrádkářský ve dvojím různém provedení a guláše hasičské. Guláše i další pochoutky bohatého občerstvení můžete spláchnout několika druhy piva i nealkoholických nápojů a při tom všem sledovat bohatý kulturní program a zajímavé ukázky z činnosti zúčastněných zájmových skupin a spolků.

V rámci letošního ročníku čeká návštěvníky trochu jiná soutěž O nejlepší bohuňovický guláš. Půjde o guláš kotlíkový, uvařený z hovězího masa soutěžními týmy přímo na místě soutěže. Vaření začíná již v 11 hodin, jednotlivé týmy se mohou po prostudování propozic přihlásit nejpozději 10. září 2018 do 18 hodin. Kapacita je omezena, podrobné podmínky soutěže jsou uvedeny na webových stránkách obce a na facebooku komise sociální a kultury.

Vlastní Gulášfest bude slavnostně zahájen ve 14 hodin. Moderátor přítomné seznámí s programem a uvede prvního hosta, kterým bude Cirkus Levitare se svou dvoudílnou žonglérskou show. V průběhu odpoledne samozřejmě nebudou chybět Bohuňovické mažoretky. Pro malé návštěvníky připravujeme zajímavé atrakce včetně skákacího hradu.

V 17 hodin jistě všechny potěší koncert skupiny Abba Chiquita Revival, který všechny správně naladí na slavnostní vyhlášení soutěže O nejlepší kotlíkový hovězí guláš. Všechny soutěžní guláše ochutná svědomitě a zcela anonymně odborná porota, která v 18 hodin oznámí vítěze. Svým hlasem však mohou přispět i svědomitě ochutnávající návštěvníci. V 18,30 hodin se můžete zaposlouchat do známých hitů v podání skupiny Doro & Warlock Revival a v 19,30 nás ohňová show Cirkusu Levitare posune do poslední části zážitky nabitého dne.

Příjemné odpoledne a podvečer neméně příjemně zakončí ve 20 hodin začínající zábava se skupinou Arconat. Vstup do areálu hřiště je zdarma.

Kam dál?

Lístky na listopadový festival Blues Alive jsou téměř vyprodány,...

pátek, 7. září 2018, 13:30

S velkým zájmem fanoušků se i letos setkává mezinárodní bluesový festival Blues Alive, který se bude konat v Šumperku v polovině...

Muzeum umění v Olomouci po čtyřech letech zvýšilo vstupné, zaplatíme...

pátek, 7. září 2018, 09:42

Muzeum umění v Olomouci s příchodem nové návštěvnické sezony po čtyřech letech zvýšilo vstupné a to o třetinu. Od září zaplatí...

FILMOVÉ PREMIÉRY: Z rumunského kláštera přichází řádová sestra, aby...

pátek, 7. září 2018, 07:30

První školní týden, který je pro některé děti hororem, s sebou přináší i hororovou filmovou novinku v podobě mysteriózního...

Výstava v Muzeu umění nabídne proměny Zdíkova paláce i pohled na...

čtvrtek, 6. září 2018, 18:00

Vývoj a historickou úlohu jednoho ze tří olomouckých kopců nad řekou Moravou představí v Arcidiecézním muzeu nová výstava Zde se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.