Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Víte, kdo je Rainbow nebo Hipster?

 
čtvrtek, 5. března 2015, 09:41

Včera měl na ČT2 svou premiéru první z řadu šestnácti dokumentů série Kmeny a to ten, který představuje subkulturu pankáčů. Exkluzivní předpremiéra se ve stejný den odehrála v olomouckém Scube a Drbna byla u toho. Zaplněný sál přivítal tvůrce myšlenky Vladimír 518 a to společně s režisérem dvou promítaných dílů série Janem Látalem.

Mohli jsme tak poznat komunitu neohippies neboli rainbow, jak si sami říkají a hipsterů čili novodobých bořičů masové kultury, ze kterých se paradoxně v současné době stala módní vlna. Zpracovat tato dvě témata byl nelehký úkol, protože představitelé první zmíněné komunity se neradi nechají natáčet a ti druzí naopak popírají, že patří mezi hipstery.

Skvělá atmosféra plného sálu ještě umocnila poutavě natočené příběhy lidí, kteří žijí svůj odlišný způsob života, ale zato si jej naplno užívají. Napadlo by vás běhat po rumunských horských loukách nazí, nebo si otevřít sekáč pro hipstery? A proč ne, na protagonistech dokumentu bylo vidět, že si svůj životním styl užívají. Pokud jste včera Scube nenavštívili nezoufejte. Všech šestnáct dílů uvidíte každou následující středu na ČT2 a poté se na ně můžete kdykoli podívat na webu.

Patříte k vyznavačům některé z těchto subkultur? Jak se vám série dokumentů o Kmenech líbí? Dejte to drbně vědět. Připravujeme pro vás rozhovor s Vladímírem 518!

Více na:
www.kmeny.tv
www.facebook.com/projektKMENY

 

Autor: David Superata

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Michal Hrůza opět koncertuje, zajít na něj můžete do Účka

čtvrtek, 5. února 2015, 17:11

Účko si tradičně přichystalo pestrý program na nový rok. Můžete se těšit na nekonečné párty, skvělé koncerty a plesy....

Oprava Jihoslovanského mauzolea by mohla začít v příštím roce

středa, 28. ledna 2015, 16:24

Dlouhodobá snaha města o opravu Jihoslovanského mauzolea dostává konkrétní obrysy. Oprava kulturní památky by mohla...

Muzeum umění otevře výstavu ilustrátora Jiřího Šalamouna

čtvrtek, 22. ledna 2015, 10:53

Muzeum umění v Olomouci otevře příští týden výstavu jednoho z nejvýznamnějších českých ilustrátorů Jiřího Šalamouna....