Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ladova ulice v Olomouci bude příští víkend uzavřena

 
čtvrtek, 6. listopadu 2014, 15:38

Dopravu na rušné Ladově ulici poblíž centra Olomouce příští víkend zastaví úplná uzavírka. Stavební firma plánuje dokončit opravu vozovky, která je součástí bezbariérových úprav Ladovy ulice.

 ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Radka Štědrá. "Na vyfrézovaná místa bude stavební firma příští víkend pokládat asfaltový koberec. Poté už řidičům skončí nepříjemné projíždění staveništěm," uvedla Štědrá. Objízdná trasa povede v době uzavírky ulicemi Tomkova, Na Šibeníku, Litovelská, Palackého, Hynaisova, Studentská a Na Střelnici.

Podle původního plánu měly práce na bezbariérových úpravách Ladovy ulice skončit na začátku tohoto týdne, kvůli souběžné opravě jiných dvou důležitých silnic ve Velkomoravské a Lipenské ulici byl ale harmonogram prací posunut, aby se ještě víc nezkomplikovala dopravní situace ve městě.


 Radnice v Ladově ulici provedla bezbariérové úpravy, díky kterým bude lépe sjízdná pro handicapované na vozíčku či rodiče s kočárky. Lidé budou mít k dispozici nové středové ostrůvky, přechody, chodníky, vjezdy i autobusové nástupiště. 
   

Náklady na úpravy činily zhruba čtyři miliony korun, přičemž 2,8 milionu korun pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. "Nová trasa, která ulehčí život nejen handicapovaným občanům, navazuje na již dokončenou úpravu ulic na Lazcích realizovanou v roce 2012," podotkla Štědrá.
  

  Loni radnice na svých internetových stránkách zprovoznila online bezbariérovou mapu. Díky ní si například lidé upoutaní na invalidní vozík mohou naplánovat trasu tak, aby se ve městě vyhnuli překážkám a do plánovaného cíle dorazili bez zbytečných potíží.
   

Online mapa je součástí dlouhodobého projektu Bezbariérová Olomouc, jehož cílem je přetvořit Olomouc na město bez architektonických, dopravních,komunikačních a informačních překážek.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Nadšenci na koloběžkách dojeli z Pradědu až do Olomouce

neděle, 20. července 2014, 13:23

Z nejvyšší hory Jeseníků Pradědu až do Olomouce dojela včera parta nadšenců na koloběžkách. Část z nich zvládla celou...

Motorové veterány zaplní Horní náměstí

pátek, 18. července 2014, 11:13

Velká podívaná čeká v sobotu lidi na olomouckém Horním náměstí a vzápětí i na některých silnicích v blízkém okolí...

Olomouc se odvolá proti předběžnému zákazu lamp UrbanStar

středa, 16. července 2014, 10:14

Olomoucká radnice se odvolá proti předběžnému opatření, kterým krajský soud zakázal do vyřešení sporu instalovat...