Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomouc z kola nebo z raftu? Zajímavý zážitek!

 
sobota, 3. května 2014, 15:34

Máte chuť poznat Olomouc netradiční cestou? Pak neváhejte a využijte nabídky Centra Semafor, které ve spolupráci s RAFTING MORAVA a PEŘEJtours nabízí výlet Olomoucí na kole a raftu. V jeden den si tak můžete vyzkoušet, jaké to je projet město po vodě i po suchu. První vyjížďky začínají už tuto sobotu 3. května.

Start je v Centru Semafor, kde nasednete na kolo nebo na koloběžku (vlastní nebo si můžete půjčit) a pojedete cyklostezkou (2 kilometry, tedy asi 10 minut) proti proudu Mlýnského potoka na parkoviště u in-line areálu Hejčínské louky (křižovatka ulic Břetislavova, Martinova), kde přesednete na raft. Na tom pak proplujete po Mlýnském potoce 4 kilometry celým historickým jádrem města, až do Michalského výpadu, kde končí plavba (před služebnou Městské policie Olomouc). Tady opět nasednete na mezitím přistavené kolo a projedete přes Smetanovy a Čechovy sady zpět do Centra Semafor (2,5km), kde končí celý výlet, který vám, po souši i po vodě, zabere cca 2 hodiny.

Start na kolech a koloběžkách vypůjčených v Centru Semafor je každou první a třetí sobotu v měsíci květnu až září v 9.30, 11.30, 14.30 a 16.30 v Centru Semafor, Legionářská 15, rafty pak odplouvají v 10.00, 12.00, 15.00 a 17.00 od parkoviště u in-line areálu Hejčínské louky (křižovatka ulic Martinova a Břetislavova). Použijete-li vlastní kolo, můžete jet rovnou na start raftu „v celou" do Hejčína.

Nenechte si ujít tento neobvyklý, sportovní i kulturní zážitek a vezměte sebou celou rodinu! Více informací na www.olomouc.eu/semafor (bel)

Kam dál?

Kašny, kavárny a opět i turistický vláček

čtvrtek, 1. května 2014, 22:36

Po zimní přestávce začíná v Olomouci opět i turistická sezóna. Nejen že z krásných kašen opět vytryskla voda a před restauracemi...

Pozor, za pár hodin začíná hořet vatra s čarodějnicí!

středa, 30. dubna 2014, 15:55

Za chvíli to začne! Předzvěstí stále oblíbenějšího pálení čarodějnic byly už několik dní vystavené nastrojené postavy čarodějnic...

Dvořákova Olomouc nabídne světového virtuoza Maiského

středa, 30. dubna 2014, 11:33

Ozdobou letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc se stane jeden z nejvýznamnějších světových violoncellistů Mischa Maisky....

Ožijí olomoucké městské parky? Univerzita spouští projekt Zaparkuj

úterý, 29. dubna 2014, 15:40

Rozsáhlé olomoucké parky by se mohly stát v budoucnu centrem pravidelných sportovních, kulturních či společenských akcí. Chce je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.