Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomouc z kola nebo z raftu? Zajímavý zážitek!

 
sobota, 3. května 2014, 15:34

Máte chuť poznat Olomouc netradiční cestou? Pak neváhejte a využijte nabídky Centra Semafor, které ve spolupráci s RAFTING MORAVA a PEŘEJtours nabízí výlet Olomoucí na kole a raftu. V jeden den si tak můžete vyzkoušet, jaké to je projet město po vodě i po suchu. První vyjížďky začínají už tuto sobotu 3. května.

Start je v Centru Semafor, kde nasednete na kolo nebo na koloběžku (vlastní nebo si můžete půjčit) a pojedete cyklostezkou (2 kilometry, tedy asi 10 minut) proti proudu Mlýnského potoka na parkoviště u in-line areálu Hejčínské louky (křižovatka ulic Břetislavova, Martinova), kde přesednete na raft. Na tom pak proplujete po Mlýnském potoce 4 kilometry celým historickým jádrem města, až do Michalského výpadu, kde končí plavba (před služebnou Městské policie Olomouc). Tady opět nasednete na mezitím přistavené kolo a projedete přes Smetanovy a Čechovy sady zpět do Centra Semafor (2,5km), kde končí celý výlet, který vám, po souši i po vodě, zabere cca 2 hodiny.

Start na kolech a koloběžkách vypůjčených v Centru Semafor je každou první a třetí sobotu v měsíci květnu až září v 9.30, 11.30, 14.30 a 16.30 v Centru Semafor, Legionářská 15, rafty pak odplouvají v 10.00, 12.00, 15.00 a 17.00 od parkoviště u in-line areálu Hejčínské louky (křižovatka ulic Martinova a Břetislavova). Použijete-li vlastní kolo, můžete jet rovnou na start raftu „v celou" do Hejčína.

Nenechte si ujít tento neobvyklý, sportovní i kulturní zážitek a vezměte sebou celou rodinu! Více informací na www.olomouc.eu/semafor (bel)

Kam dál?

Kašny, kavárny a opět i turistický vláček

čtvrtek, 1. května 2014, 22:36

Po zimní přestávce začíná v Olomouci opět i turistická sezóna. Nejen že z krásných kašen opět vytryskla voda a před restauracemi...

Pozor, za pár hodin začíná hořet vatra s čarodějnicí!

středa, 30. dubna 2014, 15:55

Za chvíli to začne! Předzvěstí stále oblíbenějšího pálení čarodějnic byly už několik dní vystavené nastrojené postavy čarodějnic...

Dvořákova Olomouc nabídne světového virtuoza Maiského

středa, 30. dubna 2014, 11:33

Ozdobou letošního ročníku festivalu Dvořákova Olomouc se stane jeden z nejvýznamnějších světových violoncellistů Mischa Maisky....

Ožijí olomoucké městské parky? Univerzita spouští projekt Zaparkuj

úterý, 29. dubna 2014, 15:40

Rozsáhlé olomoucké parky by se mohly stát v budoucnu centrem pravidelných sportovních, kulturních či společenských akcí. Chce je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.