Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoucký kraj příští rok poskytne pět milionů Kč na cyklostezky

 
čtvrtek, 20. listopadu 2014, 09:11

Olomoucký kraj příští rok vyčlení pět milionů korun na stavbu a opravu cyklostezek. Finanční příspěvek mohou získat města, obce i mikroregiony, které investují do rozvoje cyklistické dopravy, sdělil ČTK hejtmanův náměstek Alois Mačák (ČSSD).

   "Hlavním záměrem této podpory je zvýšení bezpečnosti cyklistické dopravy a zlepšení dopravní obslužnosti. Kolo se stává stále oblíbenějším dopravním prostředkem nejen při turistice, ale i při cestě do zaměstnání či do škol," uvedl Mačák. Při schvalování žádostí o dotace bude hejtmanství podle Mačáka posuzovat přínos projektů pro zvýšení bezpečnosti cyklistické dopravy, finanční náročnost stavby, intenzitu cyklistické dopravy či nehodovost. Do výstavby cyklostezek v posledních letech investuje s pomocí krajských a evropských dotací například Olomouc, ve které je zhruba 60 kilometrů cyklostezek. V letech 2006 až 2010 město vybudovalo zejména kvůli problémům s výkupy potřebných pozemků jen jednu cyklostezku. Město se však věnovalo přípravě nových projektů, které zahájilo v minulém volebním období. Za poslední čtyři roky bylo v Olomouci postaveno 15 kilometrů cyklistických tras.

Peníze na budování cyklostezek poskytuje Olomoucký kraj od roku 2004. Od doby vzniku programu poskytlo hejtmanství obcím více než 73 milionů korun a přispělo k výstavbě 80 úseků cyklostezek v celkové délce 84 kilometrů.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Nadšenci na koloběžkách dojeli z Pradědu až do Olomouce

neděle, 20. července 2014, 13:23

Z nejvyšší hory Jeseníků Pradědu až do Olomouce dojela včera parta nadšenců na koloběžkách. Část z nich zvládla celou...

Motorové veterány zaplní Horní náměstí

pátek, 18. července 2014, 11:13

Velká podívaná čeká v sobotu lidi na olomouckém Horním náměstí a vzápětí i na některých silnicích v blízkém okolí...

Olomouc se odvolá proti předběžnému zákazu lamp UrbanStar

středa, 16. července 2014, 10:14

Olomoucká radnice se odvolá proti předběžnému opatření, kterým krajský soud zakázal do vyřešení sporu instalovat...