Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

LÍDROVI V PATÁCH: Mirek Žbánek stihl během dne hned dvě debaty či setkání s prezidentem

 
středa, 3. října 2018, 18:30

Miroslav Žbánek po čtyři roky aktivně vystupoval v opozici v olomouckém zastupitelstvu. V nadcházejících komunálních volbách se rozhodl ucházet se jako zkušený kandidát o post primátora města Olomouce. Jak vypadá jeho běžný pracovní den před volbami?

S Mirkem Žbánkem, jak se sám on při prvním pozdravu představí, se poprvé setkávám v jeho kanceláři u olomouckého vlakového nádraží již v šest hodin ráno. Tady, v útulné kanceláři, začíná jeho pracovní den. Zde začíná plánovat a odpovídá na e-maily. „Velkou výhodou brzkého vstávání je to, že vám ještě nedrnčí telefony, proto se máte čas na celý den připravit, aniž by vás kdokoli rušil,” říká Mirek Žbánek, zatímco se dívá do svého diáře. Sám dodává, že jeho pracovní den trvá teď před volbami i šestnáct hodin.

Aktivit má dnes hodně – má schůzku se svým volebním týmem, kde budou probírat další postup v politické kampani, ale třeba také setkání s prezidentem v budově Krajského úřadu či večerní debatu v BEA centru, kterou pořádá Okresní hospodářská komora. Mezitím se chce ještě zastavít na obhlídku Smetanových sadů, protože jedním z bodů programu do komunálních voleb je obnova květinové výzdoby v Olomouci.

Nechávám Miroslava Žbánka pracovat v kanceláři, ale už v deset hodin dopoledne se spolu znovu setkáváme jen o kousek dále, v budově Krajského úřadu, kam právě přijel prezident Miloš Zeman. Po přivítání byl Miloš Zeman uveden do zasedací síně, kde prezident odpovídal na otázky náměstků hejtmana i zastupitelů – tedy i Miroslava Žbánka. Ten se zeptal Miloše Zemana na otázku týkající se problematiky budoucího čerpání dotací z Evropské unie. K tomuto tématu má Žbánek velmi blízko, protože přes deset let pracoval jako manažer na Úřadu regionální rady, kde odpovídal právě za evropské dotace.

Po více než hodinovém setkání s Milošem Zemanem si Miroslav Žbánek s prezidentem podá ruku a uhání na zimní stadion. „Dnes tam máme na programu komunikaci jednoho z bodů volebního programu, což je podpora sportu v Olomouci. Jako jeden z hlavních bodů našeho programu máme výstavbu nové sportovní haly na místě dnešního Zimního stadionu,” říká Miroslav Žbánek. „Místo „plecharény“ chceme moderní víceúčelovou halu mezinárodního formátu, která ale bude sloužit i pro amatéry a veřejné bruslení,” popisuje ambiciózní záměr.

Již Andrej Babiš, lídr hnutí ANO 2011 přislíbil na olomoucký stadion 800 milionů korun. „Zavazujeme se k tomu, že bezprostředně po volbách začneme vyjednávat s vládou o koncepci, co chceme se zimákem v Olomouci dělat,” popisuje Miroslav Žbánek. Zároveň poznamenal, že pomoc mu přislíbil i Milan Hnilička, který je vládním zmocněncem pro sport.

Znovu se s Miroslavem Žbánkem setkávám u budovy vlakové stanice Olomouc – město, která v budoucnu projde rekonstrukcí. Miroslav Žbánek má k těmto věcem profesně velmi blízko, neboť již několik let pracuje jako náměstek ředitele pro správu nemovitostí na Správě železniční dopravní cesty. Odpovídá tak za několik stovek železničních budov v Olomouckém a Zlínském kraji. S kolegy připravuje desítky projektů na rekonstrukci budov za stovky milionů korun, mezi ně patří například právě i budova Olomouc – město či zchátralé nádraží Olomouc – Řepčín. „I nádražní budovy, které stojí ať už v centru města, či na jeho okraji, vyžadují péči a mohou být chloubou města. Už dlouhou dobu se snažím, aby tomu tak bylo,” říká Žbánek, zatímco se díváme na nádražní budovu, z které již brzo zmizí nevzhledné graffiti a čmáranice.

V parku se na pár hodin s Miroslavem Žbánkem rozloučím. Naposledy se s ním setkávám až ve večerních hodinách v BEA centru, kde Okresní hospodářská komora organizovala druhou část předvolební debaty. Už předtím ale Miroslav Žbánek absolvoval debatu v Divadle na cucky, která se týkala kultury ve městě. Miroslav Žbánek během ní debatoval o možnosti financování malých scén a také o systému, jakým by se měly peníze rozdělovat mezi jednotlivé kulturní subjekty, které ve městě působí.

Na programu večerní debaty v BEA centru byly otázky z okruhu dopravy v Olomouci, zeleně v našem městě a také například problematika poplatků za odpad. Všechny zmiňované okruhy řeší ANO 2011 a Miroslav Žbánek k nim měl co říci. K poslednímu zmiňovanému měl pak zvláště zajímavý postoj: „Výše poplatku za odpad je jen podmnožinou celkové problematiky nakládání s odpady v Olomouci. Když mluvíme o samotném poplatku, my nechceme poplatek ani zvyšovat, ani snižovat, ani ho rušit. Co však chceme, je otevřeně debatovat o budoucnosti nakládání s odpady. Čeká nás spousta problémů – investice do obnovy svozové techniky, bavme se o inovacích jako je dálkové snímání zaplněnosti kontejnerů a popelnic. Zkrátka, bavme se o uceleném systému, jak nakládat dál s odpady v Olomouci,” řekl k publiku Miroslav Žbánek.

Po debatě již den Miroslava Žbánka končí. Ví ale, že hned zítra znovu vstane a pojede do ticha své kanceláře, aby se znovu v klidu připravil na další předvolební kolotoč.

ZADAVATEL: ANO 2011

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Honička s policií po Olomouci skončila pro zfetovaného a opilého...

středa, 3. října 2018, 17:00

Čtyřiadvacetiletý muž ze Šumperska, který v úterý 2. října 2018 kolem půl deváté večer ujížděl v BWM policejní hlídce v Olomouci...

U Drahanovic došlo k dopravní nehodě. Dva zranění a auta na odpis

středa, 3. října 2018, 15:00

V úterý řidič Škody Octavie, který jel od Slatinic, se srazil na křižovatce s řidičkou jedoucí od Drahanovic. Obě auta po nárazu...

Rybniční ulice v Nedvězí má po čtyřměsíční rekonstrukci novou silnici...

středa, 3. října 2018, 12:00

Stavební práce v Rybniční ulici v Nedvězí trvaly od června do konce září. Bylo zde opraveno téměř půl kilometru silnice a nově...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.

V polských prezidentských volbách drtivě zvítězil Zelenskyj

V nedělních ukrajinských prezidentských volbách drtivě zvítězil politický nováček, herec a bavič Volodymyr Zelenskyj. Vyplývá to ze sečtení téměř 75 procent hlasovacích lístků. Jednačtyřicetiletý rodák z města Kryvyj Rih získal v druhém kole hlasování 73 procent hlasů, zatímco jeho protikandidát, obhajující prezident Petro Porošenko jen 24,6 procenta.

VIDEO: Velikonoční songy. Poslechněte si ty nejbláznivější

Písničky věnované nějakému svátku nejsou žádnou novinkou. Prim určitě hrají Vánoce. Jsou ale i písničky velikonoční? Určitě vymyslíme nějakého toho zajíčka, co utíkal kolem vody, nebo si vybavíme malého koledníčka... Ale co dál, je ještě něco dalšího?