Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zábřeh na Šumpersku povede dál dosavadní starosta lidovců František John

 
sobota, 13. října 2018, 16:00

Zábřeh na Šumpersku povede v následujících čtyřech letech nadále dosavadní lidovecký starosta František John.

Lídr vítězné KDU-ČSL, která získala v komunálních volbách 41,69 procenta hlasů, nabídla spolupráci STAN a Nezávislé volbě, informoval dnes ČTK John. Lidovci získali v jednadvacetičlenném zastupitelstvu deset mandátů, ostatní dva koaliční partneři po dvou mandátech. „Složení koalice zohledňuje výsledek voleb, důležitým kritériem je také zkušenost z dosavadní spolupráce a programová shoda. Vytvoříme tým, který bude efektivně pracovat pro město Zábřeh, budeme navazovat na dosavadní práci," uvedl John.

Podle něj bude následujících čtrnáct dní koalice ladit koaliční dohodu, jejíž součástí budou programové priority. „O jejím podpisu budeme informovat veřejnost. Ustavující zasedání zastupitelstva je plánované na 1. listopadu," doplnil starosta. V sedmičlenné radě získali lidovci pět radních, ostatní strany budou mít po jednom zástupci. Do opozičních lavic usednou zástupci hnutí ANO, které získalo tři mandáty, komunisté se dvěma mandáty a sociální demokraté a ODS s jedním zastupitelem.

Vítězná KDU-ČSL získala v letošních volbách o osm procent více než před čtyřmi lety. Její lídr, dosavadní i budoucí starosta František John, dostal nyní ve čtrnáctitisícovém Zábřehu od voličů 2800 hlasů. Před čtyřmi lety volby v Zábřehu vyhráli lidovci, měli devět mandátů. Tři křesla dostali sociální demokraté, po dvou mandátech získalo ANO, KSČM a Strana svobodných občanů. Jedno křeslo měli Nezávislí, ODS a Nezávislá volba.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Kam dál?

Zástupci politických stran a hnutí podepíší koaliční smlouvu v úterý

sobota, 13. října 2018, 14:00

Koaliční smlouva bude podepsána v úterý ráno na olomoucké radnici. Zástupci stran a hnutí se dohodli i na plánu práce na novém...

Mladík ukradl při návštěvě prarodičů zlaté prsteny a hotovost, potom...

pátek, 12. října 2018, 21:00

Ze spáchání krádeže a nebezpečného vyhrožování je podezřelý devatenáctiletý mladík ze Žulovska. Ten měl okrást své prarodiče o...

Zloděj ukradl před panelákem zamknuté kolo. Hrozí mu až dva roky...

pátek, 12. října 2018, 10:00

Včera v ranních hodinách bylo odcizeno pánské jízdní kolo značky Apache. Kolo bylo uzamčeno lankovým zámkem ke stojanu na jízdní...

Senior se vydal na výlet a zabloudil v lese. Podařilo se ho najít až...

čtvrtek, 11. října 2018, 16:30

V úterý po osmé hodině večer požádala seniorka ze Šumperka o pomoc policisty. Důvodem bylo, že postrádala svého přítele.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.