Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zábřeh na Šumpersku povede dál dosavadní starosta lidovců František John

 
sobota, 13. října 2018, 16:00

Zábřeh na Šumpersku povede v následujících čtyřech letech nadále dosavadní lidovecký starosta František John.

Lídr vítězné KDU-ČSL, která získala v komunálních volbách 41,69 procenta hlasů, nabídla spolupráci STAN a Nezávislé volbě, informoval dnes ČTK John. Lidovci získali v jednadvacetičlenném zastupitelstvu deset mandátů, ostatní dva koaliční partneři po dvou mandátech. „Složení koalice zohledňuje výsledek voleb, důležitým kritériem je také zkušenost z dosavadní spolupráce a programová shoda. Vytvoříme tým, který bude efektivně pracovat pro město Zábřeh, budeme navazovat na dosavadní práci," uvedl John.

Podle něj bude následujících čtrnáct dní koalice ladit koaliční dohodu, jejíž součástí budou programové priority. „O jejím podpisu budeme informovat veřejnost. Ustavující zasedání zastupitelstva je plánované na 1. listopadu," doplnil starosta. V sedmičlenné radě získali lidovci pět radních, ostatní strany budou mít po jednom zástupci. Do opozičních lavic usednou zástupci hnutí ANO, které získalo tři mandáty, komunisté se dvěma mandáty a sociální demokraté a ODS s jedním zastupitelem.

Vítězná KDU-ČSL získala v letošních volbách o osm procent více než před čtyřmi lety. Její lídr, dosavadní i budoucí starosta František John, dostal nyní ve čtrnáctitisícovém Zábřehu od voličů 2800 hlasů. Před čtyřmi lety volby v Zábřehu vyhráli lidovci, měli devět mandátů. Tři křesla dostali sociální demokraté, po dvou mandátech získalo ANO, KSČM a Strana svobodných občanů. Jedno křeslo měli Nezávislí, ODS a Nezávislá volba.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Kam dál?

Zástupci politických stran a hnutí podepíší koaliční smlouvu v úterý

sobota, 13. října 2018, 14:00

Koaliční smlouva bude podepsána v úterý ráno na olomoucké radnici. Zástupci stran a hnutí se dohodli i na plánu práce na novém...

Mladík ukradl při návštěvě prarodičů zlaté prsteny a hotovost, potom...

pátek, 12. října 2018, 21:00

Ze spáchání krádeže a nebezpečného vyhrožování je podezřelý devatenáctiletý mladík ze Žulovska. Ten měl okrást své prarodiče o...

Zloděj ukradl před panelákem zamknuté kolo. Hrozí mu až dva roky...

pátek, 12. října 2018, 10:00

Včera v ranních hodinách bylo odcizeno pánské jízdní kolo značky Apache. Kolo bylo uzamčeno lankovým zámkem ke stojanu na jízdní...

Senior se vydal na výlet a zabloudil v lese. Podařilo se ho najít až...

čtvrtek, 11. října 2018, 16:30

V úterý po osmé hodině večer požádala seniorka ze Šumperka o pomoc policisty. Důvodem bylo, že postrádala svého přítele.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.