Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novým přerovským radním za ODS se stal Hýzl, nahradil Marka Dostála obviněného ze sexuálního nátlaku

 
pondělí, 10. prosince 2018, 21:00

Novým přerovským radním za ODS byl dnes na zastupitelstvu zvolen devětačtyřicetiletý Jaroslav Hýzl. Ve funkci nahradí Marka Dostála (ODS), který rezignoval kvůli obžalobě ze sexuálního nátlaku.

Hýzla zvolilo radním všech 34 přítomných zastupitelů

Dostál to popírá, odstoupil z funkcí, neboť chce očistit své jméno. Nový radní Hýzl, vrcholový sportovec a vedoucí přerovské plavecké školy, byl již v pátek místo Dostála zvolen do funkce jednatele nové městské společnosti Sportoviště Přerov. Radním jej dnes jednomyslně zvolilo všech 34 přítomných zastupitelů. Hýzl se do zastupitelstva v barvách ODS dostal z 15. pozice na kandidátní listině, a stal se tak jedním ze šesti zastupitelů strany. „Zřejmě díky popularitě jsem byl vynesen do zastupitelstva. Je to velké břímě, které se učím zvládat. Mám cenu fair play a rád bych si ji udržel, i když to není zcela jednoduché to vybalancovat. Této nominace si velmi vážím, udělám vše proto, aby mé členství v radě města bylo plnohodnotné," uvedl Hýzl. Dostál rezignaci dnes osobně oznámil na zastupitelstvu.

PSALI JSME: Radní dnes rezignoval na svou funkci kvůli obžalobě ze sexuálního nátlaku. Údajně měl využít tíživé finanční situace zaměstnankyně

Marek Dostál věří v očištění svého jména, aby mohl pokračovat v práci

Chci tímto krokem dát prostor pro to, abych mohl očistit své jméno a také dát prostor, aby se situace uklidnila. Chtěl bych také sdělit naší detektivní kanceláři Horký - Netopilová - Puchalský, že se do vyřešení této situace mohou soustředit na nové kauzy. Doufám, že až bude očištěno bude mé jméno, budu moci pokračovat ve své práci," řekl dnes Dostál. Narážel na to, že obvinění vznesla poprvé 19. listopadu na zastupitelstvu členka opozice za Společně pro Přerov Helena Netopilová. Zástupci tohoto sdružení dnes Dostálův postoj ocenili, vyzvali jej však, aby odstoupil i jako zastupitel. „Ctíme presumpci neviny. Jakmile soud rozhodne, budeme dál jednat," uvedl k tomu lídr ODS a zároveň krajský šéf strany Michal Zácha.

Dostál měl údajně nutit k orálnímu sexu bývalou zaměstnankyni

„Pokud budu odsouzen, vzdám se postu zastupitele. Zatím je to předčasné a zbytečné toto řešit," dodal Dostál. Trestní oznámení na Dostála podala jeho bývalá zaměstnankyně. Podle obžaloby ji jako zaměstnavatel ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku, využil přitom podle obžaloby její tíživé finanční situace a závislosti na příjmu, takže si nemohla dovolit přijít o práci. Podle Dostála jde “o akt pomsty, který má zakrýt její zpronevěru." Koalici v Přerově tvoří hnutí ANO, ODS a lidovci spolu s TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu má těsnou většinu 18 křesel.

Napsal(a) ČTK | Foto pomahamemestu.cz

Kam dál?

Miloš Zeman si od 12. prosince do konce roku bere dovolenou. Přeruší...

pondělí, 10. prosince 2018, 07:30

Prezident Miloš Zeman si od 12. prosince do konce roku vybere dovolenou. Trávit ji bude na zámku v Lánech. Tradiční vánoční...

Radní dnes rezignoval na svou funkci kvůli obžalobě ze sexuálního...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 10:30

Přerovský radní Marek Dostál z ODS dnes rezignoval na funkci radního. Důvodem je obžaloba ze sexuálního nátlaku. Dostál vinu...

Radní byl obžalován ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 07:30

Státní zástupkyně obžalovala přerovského radního za ODS Marka Dostála ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj podala jeho...

Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne? To je název diskuze, které se...

sobota, 1. prosince 2018, 18:00

V úterý 4. prosince proběhne diskuze, která nese název „Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne?“. Vystoupí Tomáš Prouza, Elena...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.