Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V příštím roce bude Přerov hospodařit s přebytkem přes 26 milionů korun

 
úterý, 11. prosince 2018, 20:30

S přebytkovým rozpočtem bude příští rok hospodařit radnice v Přerově. Zastupitelé včera schválili městský rozpočet s příjmy 917,9 milionu korun a výdaji 891,1 milionu, takže kladné saldo činí zhruba 26,7 milionu.

Příjmová část je navýšena o 33,4 milionu korun, podle zástupců města se na tom podepsaly zvýšení daňových příjmů, ale například i příjem z nových radarů na území města. Pro návrh rozpočtu dnes zvedlo ruku 29 z 35 zastupitelů. Přerov očekává v příštím roce daňové příjmy ve výši 707 milionů korun, což je oproti schválenému rozpočtu na rok 2018 nárůst o 64 milionů korun, tedy o deset procent. Naopak v porovnání se schváleným rozpočtem 2018 dochází ke snížení příjmů z hazardních her o devět milionů korun. Nedaňové příjmy jsou začleněny do návrhu rozpočtu na úrovni o 7,4 milionu korun vyšší než letos.

Přerov čeká revitalizace Škodovy ulice a vybudování magistrátního archivu

Na vyčísleném zvýšení se podílí zejména příjmy po zavedení radarů na měření rychlosti, které město očekává ve výši 12,1 milionu korun. Na druhé straně město očekává výraznější pokles příjmů za těžbu dřeva kvůli nižší poptávce a ceně a to až osm milionů korun. Výdaje budou obnášet přibližně 891 milionů korun. Přerov plánuje větší investice za téměř 107 milionů korun. „Největší plánovanou investiční akcí je stavební úprava prostorů na adrese Jasínkova 17, které mají být za 12 milionů korun přebudovány na magistrátní archiv. Máme už zpracovanou dokumentaci stavebních úprav a je vydáno i stavební povolení," uvedla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO). Dalších deset milionů korun má putovat na rekonstrukci dva kilometry dlouhé lesní cesty zvané Hraběcí v osadě Svrčov, kde má Přerov své polesí. Peníze by měly směřovat také do revitalizace Škodovy ulice, která po zbourání bytových domů v roce 2016 zůstala zapleveleným územím.

Letos radnice hospodařila s přebytkovým rozpočtem, který použila i na splácení úvěrů

Město na demolici získalo dotaci a podmínkou je úprava území do tří let. „Území o rozloze pět tisíc metrů čtverečních čeká obnova spočívající především v zatravnění, sadových úpravách, ale i v nákupu nových laviček či odpadkových košů. Veškeré úpravy mají vylepšit prostředí pro pěší, kteří tudy chodí na nádraží," uvedla Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu. Náklady jsou vyčísleny na 2,8 milionu korun. Letos přerovská radnice hospodařila s přebytkovým rozpočtem, jehož příjmy obnášely 842 milionů korun a výdaje 815 milionů, takže kladné saldo činilo 27 milionů. Přebytek byl určen například na splácení úvěrů.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Novým přerovským radním za ODS se stal Hýzl, nahradil Marka Dostála...

pondělí, 10. prosince 2018, 21:00

Novým přerovským radním za ODS byl dnes na zastupitelstvu zvolen devětačtyřicetiletý Jaroslav Hýzl. Ve funkci nahradí Marka...

Miloš Zeman si od 12. prosince do konce roku bere dovolenou. Přeruší...

pondělí, 10. prosince 2018, 07:30

Prezident Miloš Zeman si od 12. prosince do konce roku vybere dovolenou. Trávit ji bude na zámku v Lánech. Tradiční vánoční...

Radní dnes rezignoval na svou funkci kvůli obžalobě ze sexuálního...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 10:30

Přerovský radní Marek Dostál z ODS dnes rezignoval na funkci radního. Důvodem je obžaloba ze sexuálního nátlaku. Dostál vinu...

Radní byl obžalován ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 07:30

Státní zástupkyně obžalovala přerovského radního za ODS Marka Dostála ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj podala jeho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.