Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V příštím roce bude Přerov hospodařit s přebytkem přes 26 milionů korun

 
úterý, 11. prosince 2018, 20:30

S přebytkovým rozpočtem bude příští rok hospodařit radnice v Přerově. Zastupitelé včera schválili městský rozpočet s příjmy 917,9 milionu korun a výdaji 891,1 milionu, takže kladné saldo činí zhruba 26,7 milionu.

Příjmová část je navýšena o 33,4 milionu korun, podle zástupců města se na tom podepsaly zvýšení daňových příjmů, ale například i příjem z nových radarů na území města. Pro návrh rozpočtu dnes zvedlo ruku 29 z 35 zastupitelů. Přerov očekává v příštím roce daňové příjmy ve výši 707 milionů korun, což je oproti schválenému rozpočtu na rok 2018 nárůst o 64 milionů korun, tedy o deset procent. Naopak v porovnání se schváleným rozpočtem 2018 dochází ke snížení příjmů z hazardních her o devět milionů korun. Nedaňové příjmy jsou začleněny do návrhu rozpočtu na úrovni o 7,4 milionu korun vyšší než letos.

Přerov čeká revitalizace Škodovy ulice a vybudování magistrátního archivu

Na vyčísleném zvýšení se podílí zejména příjmy po zavedení radarů na měření rychlosti, které město očekává ve výši 12,1 milionu korun. Na druhé straně město očekává výraznější pokles příjmů za těžbu dřeva kvůli nižší poptávce a ceně a to až osm milionů korun. Výdaje budou obnášet přibližně 891 milionů korun. Přerov plánuje větší investice za téměř 107 milionů korun. „Největší plánovanou investiční akcí je stavební úprava prostorů na adrese Jasínkova 17, které mají být za 12 milionů korun přebudovány na magistrátní archiv. Máme už zpracovanou dokumentaci stavebních úprav a je vydáno i stavební povolení," uvedla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO). Dalších deset milionů korun má putovat na rekonstrukci dva kilometry dlouhé lesní cesty zvané Hraběcí v osadě Svrčov, kde má Přerov své polesí. Peníze by měly směřovat také do revitalizace Škodovy ulice, která po zbourání bytových domů v roce 2016 zůstala zapleveleným územím.

Letos radnice hospodařila s přebytkovým rozpočtem, který použila i na splácení úvěrů

Město na demolici získalo dotaci a podmínkou je úprava území do tří let. „Území o rozloze pět tisíc metrů čtverečních čeká obnova spočívající především v zatravnění, sadových úpravách, ale i v nákupu nových laviček či odpadkových košů. Veškeré úpravy mají vylepšit prostředí pro pěší, kteří tudy chodí na nádraží," uvedla Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu. Náklady jsou vyčísleny na 2,8 milionu korun. Letos přerovská radnice hospodařila s přebytkovým rozpočtem, jehož příjmy obnášely 842 milionů korun a výdaje 815 milionů, takže kladné saldo činilo 27 milionů. Přebytek byl určen například na splácení úvěrů.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Novým přerovským radním za ODS se stal Hýzl, nahradil Marka Dostála...

pondělí, 10. prosince 2018, 21:00

Novým přerovským radním za ODS byl dnes na zastupitelstvu zvolen devětačtyřicetiletý Jaroslav Hýzl. Ve funkci nahradí Marka...

Miloš Zeman si od 12. prosince do konce roku bere dovolenou. Přeruší...

pondělí, 10. prosince 2018, 07:30

Prezident Miloš Zeman si od 12. prosince do konce roku vybere dovolenou. Trávit ji bude na zámku v Lánech. Tradiční vánoční...

Radní dnes rezignoval na svou funkci kvůli obžalobě ze sexuálního...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 10:30

Přerovský radní Marek Dostál z ODS dnes rezignoval na funkci radního. Důvodem je obžaloba ze sexuálního nátlaku. Dostál vinu...

Radní byl obžalován ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 07:30

Státní zástupkyně obžalovala přerovského radního za ODS Marka Dostála ze sexuálního nátlaku. Trestní oznámení na něj podala jeho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.