Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějovský primátor Jura rezignoval na funkci náměstka olomouckého hejtmana. Vystřídá ho Vrána

 
úterý, 18. prosince 2018, 10:00

Prostějovský primátor František Jura (ANO) dnes oznámil rezignaci na funkci náměstka olomouckého hejtmana. Od středy ho v ní vystřídá dosavadní člen krajské rady a přerovský radní Petr Vrána (ANO). Personální změnu ve vedení hejtmanství dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

Jura se funkce náměstka hejtmana pro kulturu, sport, památkovou péči a volný čas vzdal kvůli tomu, že byl na konci října zvolen primátorem Prostějova. Záměr rezignovat na funkci hejtmanova náměstka a ponechat si pouze křeslo krajského radního Jura oznámil ihned po zvolení primátorem. Krajská koalice složená z ANO, ODS a ČSSD poté jako jeho nástupce vybrala krajského a přerovského radního Vránu.

Opozice dnes kritizovala, že Vrána bude pouze neuvolněným náměstkem, takže tuto funkci nebude vykonávat na plný úvazek. „Agenda kultury, sportu a památkové péče tak zůstane trošku na vedlejší koleji," upozornil zastupitel Ivo Slavotínek (Koalice pro Olomoucký kraj). Podotkl, že na tyto oblasti dnes připadla značná část programu zastupitelstva.

Okleštěk: Vrána má dostatečný přehled

Podle hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO) se Vrána chce ujmout nové funkce zodpovědně a s patřičným úsilím. „Pan Jura přislíbil pomoc panu Vránovi při zapracování do funkce," uvedl Okleštěk. Podle něj má Vrána jako člen krajské rady dostatečný přehled o její činnosti.

Vrána zastupitelům řekl, že chce navázat na práci svého předchůdce Jury. Zároveň upozornil, že kritika opozice je předčasná, jelikož jeho práci bude možné hodnotit až s odstupem několika měsíců.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Antonín Šváb, frantisekjura.cz

Kam dál?

V představenstvech městských firem Olomouce budou odborníci. Politici...

sobota, 15. prosince 2018, 14:00

Na nový model řízení přejde příští rok sedm akciových společností, jejichž jediným vlastníkem je město Olomouc. Zastupitelstvo...

Primátor Žbánek prošel celým staveništěm protipovodňových opatření,...

pátek, 14. prosince 2018, 09:00

Celým staveništěm protipovodňových opatření prošli v úterý odpoledne účastníci společného kontrolního dne.

Olomoučtí vědci vyzvali premiéra Babiše, aby vyslovil nesouhlas s...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 22:00

Rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie (SDEU), podle kterého organismy získané moderními metodami pro cílenou editaci genomu...

POLITICKÁ KORIDA: Co říkají jednotlivé zastupitelské kluby na nový...

středa, 12. prosince 2018, 20:30

Je tu už třetí díl politické koridy s novým zastupitelstvem. Tentokrát jsme se zeptali jednotlivých zastupitelských klubů na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav a speciální pomníček, doplněný hashtagem #113. Ten symbolizuje počet usmrcených chodců při dopravních nehodách v ČR za loňský rok.

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.