Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějovský primátor Jura rezignoval na funkci náměstka olomouckého hejtmana. Vystřídá ho Vrána

 
úterý, 18. prosince 2018, 10:00

Prostějovský primátor František Jura (ANO) dnes oznámil rezignaci na funkci náměstka olomouckého hejtmana. Od středy ho v ní vystřídá dosavadní člen krajské rady a přerovský radní Petr Vrána (ANO). Personální změnu ve vedení hejtmanství dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

Jura se funkce náměstka hejtmana pro kulturu, sport, památkovou péči a volný čas vzdal kvůli tomu, že byl na konci října zvolen primátorem Prostějova. Záměr rezignovat na funkci hejtmanova náměstka a ponechat si pouze křeslo krajského radního Jura oznámil ihned po zvolení primátorem. Krajská koalice složená z ANO, ODS a ČSSD poté jako jeho nástupce vybrala krajského a přerovského radního Vránu.

Opozice dnes kritizovala, že Vrána bude pouze neuvolněným náměstkem, takže tuto funkci nebude vykonávat na plný úvazek. „Agenda kultury, sportu a památkové péče tak zůstane trošku na vedlejší koleji," upozornil zastupitel Ivo Slavotínek (Koalice pro Olomoucký kraj). Podotkl, že na tyto oblasti dnes připadla značná část programu zastupitelstva.

Okleštěk: Vrána má dostatečný přehled

Podle hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO) se Vrána chce ujmout nové funkce zodpovědně a s patřičným úsilím. „Pan Jura přislíbil pomoc panu Vránovi při zapracování do funkce," uvedl Okleštěk. Podle něj má Vrána jako člen krajské rady dostatečný přehled o její činnosti.

Vrána zastupitelům řekl, že chce navázat na práci svého předchůdce Jury. Zároveň upozornil, že kritika opozice je předčasná, jelikož jeho práci bude možné hodnotit až s odstupem několika měsíců.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Antonín Šváb, frantisekjura.cz

Kam dál?

V představenstvech městských firem Olomouce budou odborníci. Politici...

sobota, 15. prosince 2018, 14:00

Na nový model řízení přejde příští rok sedm akciových společností, jejichž jediným vlastníkem je město Olomouc. Zastupitelstvo...

Primátor Žbánek prošel celým staveništěm protipovodňových opatření,...

pátek, 14. prosince 2018, 09:00

Celým staveništěm protipovodňových opatření prošli v úterý odpoledne účastníci společného kontrolního dne.

Olomoučtí vědci vyzvali premiéra Babiše, aby vyslovil nesouhlas s...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 22:00

Rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie (SDEU), podle kterého organismy získané moderními metodami pro cílenou editaci genomu...

POLITICKÁ KORIDA: Co říkají jednotlivé zastupitelské kluby na nový...

středa, 12. prosince 2018, 20:30

Je tu už třetí díl politické koridy s novým zastupitelstvem. Tentokrát jsme se zeptali jednotlivých zastupitelských klubů na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁTOŘI: Volby neukázaly velké posuny, nuance ale jsou

Výsledky voleb do Evropského parlamentu (EP) neukázaly velké posuny v názorech Čechů, nuance ale rozpoznatelné jsou. Vyplývá to z komentářů zveřejněných na českých serverech. Vítězství ANO nebylo podle nich tak výrazné, jak si premiér Andrej Babiš představoval, a ČSSD pod vedením Jana Hamáčka stále nedokázala najít volební dno, od nějž by se mohla odrazit. Babišův koaliční partner se do EP nedostal. Role tichého společníka Babišovy vlády zřejmě nenadchla ani voliče komunistů, kteří obhájili jeden mandát ze tří.

Kdo na volbách vydělal? Z větších stran jen Piráti a ODS, ČSSD prodělala osm milionů

Ze sněmovních stran na letošních volbách do Evropského parlamentu vydělají patrně jen Piráti a mírně ODS. Vyplývá to z porovnání udávaných nákladů na kampaň a peněz, které dostanou úspěšné strany od státu za získané hlasy. Největší finanční ztrátu pak zřejmě utrpí vítězné hnutí ANO, mohla by činit kolem 20 milionů korun.

Aktualizováno před 9 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.