Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějovský primátor Jura rezignoval na funkci náměstka olomouckého hejtmana. Vystřídá ho Vrána

 
úterý, 18. prosince 2018, 10:00

Prostějovský primátor František Jura (ANO) dnes oznámil rezignaci na funkci náměstka olomouckého hejtmana. Od středy ho v ní vystřídá dosavadní člen krajské rady a přerovský radní Petr Vrána (ANO). Personální změnu ve vedení hejtmanství dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

Jura se funkce náměstka hejtmana pro kulturu, sport, památkovou péči a volný čas vzdal kvůli tomu, že byl na konci října zvolen primátorem Prostějova. Záměr rezignovat na funkci hejtmanova náměstka a ponechat si pouze křeslo krajského radního Jura oznámil ihned po zvolení primátorem. Krajská koalice složená z ANO, ODS a ČSSD poté jako jeho nástupce vybrala krajského a přerovského radního Vránu.

Opozice dnes kritizovala, že Vrána bude pouze neuvolněným náměstkem, takže tuto funkci nebude vykonávat na plný úvazek. „Agenda kultury, sportu a památkové péče tak zůstane trošku na vedlejší koleji," upozornil zastupitel Ivo Slavotínek (Koalice pro Olomoucký kraj). Podotkl, že na tyto oblasti dnes připadla značná část programu zastupitelstva.

Okleštěk: Vrána má dostatečný přehled

Podle hejtmana Ladislava Oklešťka (ANO) se Vrána chce ujmout nové funkce zodpovědně a s patřičným úsilím. „Pan Jura přislíbil pomoc panu Vránovi při zapracování do funkce," uvedl Okleštěk. Podle něj má Vrána jako člen krajské rady dostatečný přehled o její činnosti.

Vrána zastupitelům řekl, že chce navázat na práci svého předchůdce Jury. Zároveň upozornil, že kritika opozice je předčasná, jelikož jeho práci bude možné hodnotit až s odstupem několika měsíců.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Antonín Šváb, frantisekjura.cz

Kam dál?

Sněhové přeháňky komplikují provoz v Olomouckém kraji. Na cestách je...

úterý, 18. prosince 2018, 08:27

Sněhové přeháňky dnes mohou zkomplikovat cestu řidičům po Olomouckém kraji. Opatrnost je na místě zejména na severu Olomouckého...

Lékárny budou otevřené i o vánočních svátcích a na Nový rok

úterý, 18. prosince 2018, 07:30

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřeny některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli opatřit léky....

Policie pátrá po útočníkovi, který pobodal mladíka do zad. Hrozí mu...

pondělí, 17. prosince 2018, 21:00

Na silnici v Demlově ulici v Prostějově došlo v neděli večer k potyčce mezi několika osobami. Při incidentu utrpěl dvacetiletý...

Taxify v Olomouci končí. Vrátí se jen v případě legislativních změn

pondělí, 17. prosince 2018, 19:30

Přepravní společnost Taxify dnes ukončila provoz ve čtyřech krajských městech a nadále bude působit pouze v Praze. Do ostatních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.