Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V květnu přerovská radnice zvýší nájemné v části obecních bytů

 
pondělí, 18. března 2019, 07:30

Přerovská radnice v květnu zvýší nájemné v městských bytech o 2,1 procenta. Zdražení se týká 825 domácností, které mají v nájemní smlouvě inflační doložku.

V dalších necelých pěti stovkách obecních bytů nájemné zvýšeno nebude kvůli starým smlouvám, v nichž inflace není zohledněna řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Nájemné se od května v Přerově zvýší 548 domácnostem žijícím ve standardních obecních bytech a 277 v domech s pečovatelskou službou. Při stanovení růstu nájemného úředníci magistrátu vycházeli z údajů o inflaci od Českého statistického úřadu za předešlý rok.

Pro přerovské nájemníky to prakticky znamená, že ročně zaplatí městu za bydlení v průměru o pět set korun více, dohromady tedy pošlou na účet města 407 tisíc korun," uvedla Chalupová. Město tímto způsobem zvyšuje nájemné v obecních bytech už pátým rokem.

Sazba se mění každý rok, v loňském roce byla například 2,5 procenta. Ovšem navýšení nájemného o inflaci se týká pouze nájemců, kteří mají ve smlouvě takzvanou inflační doložku, tedy těch novějších smluv," upozornil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS). V Přerově je zhruba dalších 500 domácností, které mají starou nájemní smlouvu na obecní byt, ve které není uvedena inflační doložka.

Město jim proto nájemné o inflaci zvýšit nemůže. „Tento systém mi nepřijde spravedlivý, ale právo je na straně majitelů dnes už historických smluv," podotkl Zácha. Podle něj bude trvat ještě možná i několik desítek let, než staré nájemní smlouvy budou po skončení platnosti nahrazeny novými s inflační doložkou. Město Přerov má celkem 1413 bytů, z toho 120 je volných, protože jsou
neobyvatelné a čeká je oprava.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Vyjádření zastupitelky Naiclerové hraničí s pomluvou, hájí město...

pátek, 15. března 2019, 11:34

Své auto polité barvou našla dnes ráno prostějovská opoziční zastupitelka za Změnu pro Prostějov Hana Naiclerová. Za náhodu bych...

Prostějovské zastupitelce někdo polil auto barvou. Zajímala se o...

pátek, 15. března 2019, 08:43

Své auto polité barvou našla dnes ráno prostějovská opoziční zastupitelka za Změnu pro Prostějov Hana Naiclerová. Za náhodu bych...

Šternberská radnice chce vypsat výběrové řízení na stavbu krytého...

čtvrtek, 7. března 2019, 22:00

Výběrové řízení na projektovou přípravu a stavbu krytého bazénu chce v první polovině letošního roku vypsat radnice ve Šternberku...

Třetí vlnu kotlíkových dotací připravuje Olomoucký kraj

středa, 6. března 2019, 22:00

V pořadí už třetí vlnu výměny starých topidel na tuhá paliva za moderní zdroje vytápění chystá Olomoucký kraj. Z Ministerstva...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.