Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud kauzu s bývalým radním Dostálem znovu odročil, chce vyslechnout poškozenou

 
sobota, 11. května 2019, 18:38

Za věrohodnou označili dnes znalci výpověď ženy, z jejíchž slov vyplynulo, že se stala obětí sexuálního nátlaku bývalého přerovského radního Marka Dostála. Shodli se na tom, že důvodem jejího trestního oznámení na politika nebyla osobní msta. Bývalou Dostálovu zaměstnankyni chce soud ještě osobně vyslechnout. Případ proto odročil na druhou polovinu června. Dostál kvůli kauze rezignoval krátce po komunálních volbách na funkci radního s tím, že chce očistit své jméno. Obžalobu odmítá.

Podle obžaloby Dostál ženu z pozice zaměstnavatele ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku. Zneužil tak prý jejích finančních problémů a závislosti na výplatě. Politik případ už dřív označil za pomstu bývalé zaměstnankyně, která jej připravila o peníze. Podle jednoho ze znalců je však její výpověď věrohodná, v její výpovědi nejsou významné rozpory a líčí věci podle skutečných událostí. O jejím chování svědčí údajně i způsob podání trestního oznámení. "Neusilovala o potrestání, v tu chvíli jí šlo o bezpečí, říkala, že by jí jako zadostiučinění stačila omluva. Nevyplývá to pro mě jako motivace nějaké msty," uvedl znalec.

Tak další znalec vyloučil, že by šlo o smyšlenky poškozené. „Je pravděpodobné, že vznik posttraumatické psychické poruchy měly příčinou souvislost s těmito popisovanými událostmi," uvedl znalec z oboru psychiatrie. Také on vyloučil, že by motivem ženy byla pomsta.

Obhájce Petr Vavřík však její věrohodnost popřel. "V celkovém kontextu jejího znaleckého zkoumání a v kontextu toho, co se z úst ostatních svědků dozvídáme u hlavního líčení, je dle mého názoru lidsky výpověď paní poškozené neobhajitelná. Její výpověď nemůže být podkladem pro výrok o vině," uvedl obhájce.

Soudce Jan Rektor se dnes rozhodl osobně poškozenou předvolat, byť u minulého líčení zhlédl videozáznam z policejního výslechu trvající 1,5 hodiny. "Za účelem řádného zjištění skutkového stavu bych chtěl poškozenou vyslechnout u hlavního líčení ještě osobně," uvedl soudce. Žalobkyně s jejím předvoláním však nesouhlasí, poukázala na její psychický stav. "Poškozená byla opakovaně podrobena výslechům, podrobila se znaleckému zkoumání, není přinejmenším vhodné to opakovat," uvedla žalobkyně Šárka Pivodová

Podle obžaloby vyvíjel Dostál sexuální nátlak na ženu, která v jeho podniku pracovala jako servírka, ve dvou případech v listopadu 2017. Podle Dostála mu však žena zpronevěřila v jeho podniku peníze. Schodek vyčíslil na 22.000 korun, trestní oznámení na ni však nepodal. Případ vyšel najevo až loni v listopadu krátce po volbách, ve kterých se dostal do zastupitelstva a následně získal ve statutárním městě funkci radního.

Napsal(a) ČTK | Foto ODS

Kam dál?

Grémium ČSSD uložilo ministru Staňkovi připravit výběrové řízení na...

pátek, 10. května 2019, 16:30

Situací na ministerstvu kultury v souvislosti s nedávným odvoláním ředitelů Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění...

Obyvatelé Hranic budou moci rozhodovat o penězích z rozpočtu

sobota, 4. května 2019, 19:00

Obyvatelé Hranic na Přerovsku budou moci rozhodovat o tom, na které projekty by mohly jít peníze z rozpočtu města.

Po kraji musí jezdit nové vlaky. Hejtmanství to vyjednalo s Českými...

sobota, 4. května 2019, 14:00

Dvanáct nových vlaků letos posílí drážní dopravu v regionu. Hejtmanství si dodávku moderních vlakových jednotek zakotvilo...

Babiš navštívil elitní vojáky v Prostějově. Chce změnu zákona, která...

sobota, 4. května 2019, 10:00

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude chtít přijmout změnu legislativy, která by umožnila urychlené vyslání speciální vojenské jednotky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.