Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Hrušce a Skřípově se budou kvůli neshodám opět konat nové volby

 
sobota, 18. května 2019, 16:00

V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla sedmičlenná zastupitelstva, takže obě vesnice čekají v pořadí třetí komunální volby za poslední rok. Už loni na podzim v Hrušce a Skřípově po volbách rezignovali tři ze sedmi členů zastupitelstva a podle zákona se volby musely zopakovat. Termín nových obecních voleb byl stanoven na 14. září. Na dotaz to dnes řekli starostové Hrušky a Skřípova.

V Hrušce v nových volbách v březnu zvítězilo uskupení Hruška pro občany, získalo 24,23 procenta hlasů a dva mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu. Stejný počet křesel získali v pořadí druzí Nezávislí Hruška 2018, po jednom mandátu dostala uskupení Kandidáti nezávislí "Za Hrušku 2018", Občané pro Hrušku a Hruška 2019 nezávislí. Hruška má 189 voličů.

Starosta Hrušky David Barnet (Nezávislí Hruška 2018) řekl, že v této obci opět rezignovali tři ze sedmi zastupitelů, a to před ustavujícím jednáním zastupitelstva. „Důvody úplně neznám, ale obecně jim vadilo, že nedostali post místostarosty," uvedl.

Ve Skřípově, kde je zhruba 270 voličů, v březnu vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů "Petrova cechu Skřípov". Dostalo 49,42 procenta hlasů a čtyři mandáty v zastupitelstvu čítajícím sedm členů. Na druhém místě byli se ziskem dvou mandátů Nezávislí kandidáti obce Skřípov, jedno křeslo získalo Sdružení nezávislých kandidátů Skřípov 2019.

Starosta Skřípova Miroslav Kadlec (SNK "Petrova cechu Skřípov") dnes ČTK řekl, že v obci po březnových volbách také rezignovali tři ze sedmi zastupitelů. „Co jsem zaslechl, tak je to kvůli tomu, že by nemohli prosazovat svůj volební program. Udělali to, aniž by se s námi nějakým způsobem zkusili domluvit. Už jsme dostali zprávu, že nové volby budou 14. září," uvedl Kadlec.

Obce kvůli neshodám čeká do podzimních voleb další stagnace. Podle Barneta nemohou do té doby například rozhodovat o investicích či získávat dotace na svůj rozvoj. "Bude to udržovací stav," podotkl Barnet.

Podle Barneta za nynější situace bude nutné, aby v obci na podzim vítěz získal pět mandátů, jinak se vystaví riziku, že se volby kvůli neshodám budou znovu opakovat. Starosta Skřípova Kadlec podotkl, že třetí komunální volby za poslední rok zřejmě mnoho voličů v září odradí od účasti a ta bude nízká.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Homolka

Kam dál?

Staňkův odchod je pro Muzeum umění satisfakcí. Koncert v proluce...

čtvrtek, 16. května 2019, 10:30

Rezignaci ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) berou zástupci Muzea umění v Olomouci jako velkou satisfakci. Jeho zaměstnanci...

POLITICKÁ KORIDA: Co by podle zastupitelů mělo vzniknout na místě...

středa, 15. května 2019, 19:00

Ve čtvrtek 9. května byly vydraženy bývalé vojenské sklady u Baumaxu za 353 milionů korun. Zatím není jasné, co na ploše bude do...

Antonín Staněk, bývalý primátor Olomouce, končí na postu ministra...

středa, 15. května 2019, 16:48

Antonín Staněk po necelém roce na postu ministra kultury v této funkci končí. Bývalý primátor města Olomouce se na své rezignaci...

Sucho, senioři, knihovny. O tom všem diskutoval kraj se starosty

pondělí, 13. května 2019, 21:00

Sucho, financování sociálních služeb nebo kvalitnější knihovny – prostor k diskuzi o těchto tématech nabídla starostům z regionu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.