Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V úterý proběhnou další demonstrace za nezávislou justici. Protestovat se bude nově i v Přerově

 
pátek, 24. května 2019, 21:00

V úterý večer proběhne další, krajská, vlna protestů za nezávislou justici. Demonstrovat se bude v Olomouci, Prostějově a nově také na přerovském náměstí T. G. Masaryka.

„Po řadě protestů po celé České republice jsme se konečně rozhodli svolat demonstraci i do Přerova. Mnoho lidí z Přerova jezdilo na demonstrace ať už do Olomouce, Brna nebo Prahy. Nyní jsem přesvědčena, že díky uspořádání v Přerově bude účast lidí na této akci velká. Dokážeme tak, že ani lidem z Přerova není situace okolo premiéra a ministryně spravedlnosti lhostejná,“ říká hlavní organizátorka demonstrace Hana Brathová.

Spolek Milion chvilek pro demokracii opět vyzývá k demisi ministrni spravedlnosti Marii Benešovou, která nastoupila do funkce krátce po návrhu státního zastupitelství na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Benešová ohrožení nezávislosti justice ale odmítá. Dále chtějí přijetí Sedmi pojistek pro nezávislost justice a obhájení kroků Andreje Babiše v televizním duelu.

„Nedokážu říct, jestli se podaří dosáhnout odvolání Benešové, ale už jenom ten obrovský tlak desetitisíců občanů, aby se řešila otázka nezávislosti státních zástupců a justice, je obrovský. Není možné, aby se měnil ministr spravedlnosti v momentu, kdy policie oznámí konec vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Politici ten tlak cítí a zohledňují ve svých rozhodnutích,“ dodal  spoluorganizátor Jaromír Horký.

Pokud Andrej Babiš nevystoupí v televizní debatě a neobhájí své kroky, plánuje spolek Milion chvilek pro demokracii uspořádat v červnu další demonstraci na Václavském náměstí.

Napsal Martina Lusková | Foto Milion chvilek pro demokracii

Kam dál?

Opozice chce svolat zastupitelstvo. Důvodem je Šantovka Tower

středa, 22. května 2019, 10:30

Rychlé svolání mimořádného zastupitelstva a vydání stavební uzávěry na pozemcích u centra Olomouce, kde má být postavena výšková...

Do proluky pod selfie krále přišly na koncert proti Staňkovi stovky...

úterý, 21. května 2019, 07:59

Známé kapely, operní pěvkyně Dagmar Pecková či bývalý ministr kultury Daniel Herman dnes v Olomouci veřejně vystoupili proti...

V Hrušce a Skřípově se budou kvůli neshodám opět konat nové volby

sobota, 18. května 2019, 16:00

V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla sedmičlenná...

Staňkův odchod je pro Muzeum umění satisfakcí. Koncert v proluce...

čtvrtek, 16. května 2019, 10:30

Rezignaci ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) berou zástupci Muzea umění v Olomouci jako velkou satisfakci. Jeho zaměstnanci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.