Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V úterý proběhnou další demonstrace za nezávislou justici. Protestovat se bude nově i v Přerově

 
pátek, 24. května 2019, 21:00

V úterý večer proběhne další, krajská, vlna protestů za nezávislou justici. Demonstrovat se bude v Olomouci, Prostějově a nově také na přerovském náměstí T. G. Masaryka.

„Po řadě protestů po celé České republice jsme se konečně rozhodli svolat demonstraci i do Přerova. Mnoho lidí z Přerova jezdilo na demonstrace ať už do Olomouce, Brna nebo Prahy. Nyní jsem přesvědčena, že díky uspořádání v Přerově bude účast lidí na této akci velká. Dokážeme tak, že ani lidem z Přerova není situace okolo premiéra a ministryně spravedlnosti lhostejná,“ říká hlavní organizátorka demonstrace Hana Brathová.

Spolek Milion chvilek pro demokracii opět vyzývá k demisi ministrni spravedlnosti Marii Benešovou, která nastoupila do funkce krátce po návrhu státního zastupitelství na podání obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Benešová ohrožení nezávislosti justice ale odmítá. Dále chtějí přijetí Sedmi pojistek pro nezávislost justice a obhájení kroků Andreje Babiše v televizním duelu.

„Nedokážu říct, jestli se podaří dosáhnout odvolání Benešové, ale už jenom ten obrovský tlak desetitisíců občanů, aby se řešila otázka nezávislosti státních zástupců a justice, je obrovský. Není možné, aby se měnil ministr spravedlnosti v momentu, kdy policie oznámí konec vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Politici ten tlak cítí a zohledňují ve svých rozhodnutích,“ dodal  spoluorganizátor Jaromír Horký.

Pokud Andrej Babiš nevystoupí v televizní debatě a neobhájí své kroky, plánuje spolek Milion chvilek pro demokracii uspořádat v červnu další demonstraci na Václavském náměstí.

Napsal Martina Lusková | Foto Milion chvilek pro demokracii

Kam dál?

Opozice chce svolat zastupitelstvo. Důvodem je Šantovka Tower

středa, 22. května 2019, 10:30

Rychlé svolání mimořádného zastupitelstva a vydání stavební uzávěry na pozemcích u centra Olomouce, kde má být postavena výšková...

Do proluky pod selfie krále přišly na koncert proti Staňkovi stovky...

úterý, 21. května 2019, 07:59

Známé kapely, operní pěvkyně Dagmar Pecková či bývalý ministr kultury Daniel Herman dnes v Olomouci veřejně vystoupili proti...

V Hrušce a Skřípově se budou kvůli neshodám opět konat nové volby

sobota, 18. května 2019, 16:00

V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla sedmičlenná...

Staňkův odchod je pro Muzeum umění satisfakcí. Koncert v proluce...

čtvrtek, 16. května 2019, 10:30

Rezignaci ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) berou zástupci Muzea umění v Olomouci jako velkou satisfakci. Jeho zaměstnanci...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.