Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pavel Hekela odchází z postu náměstka primátora a z hnutí SpOLečně. S hnutím jsme se rozešli v názorech, říká

 
pátek, 31. května 2019, 13:22

Pavel Hekela, náměstek primátora a bývalý ředitel Moravského divadla, dneškem konči na pozici náměstka primátora a také v hnutí SpOLečně, za které do voleb kandidoval.

Pavel Hekela měl ve svých kompetencích náměstka na starost oblast kultury, městské zeleně a odpadového hospodářství, komise městských částí a městské příspěvkové organizace Moravské divadlo Olomouc a Moravskou filharmonii Olomouc. „Ve všech těchto oblastech udělal velký kus práce, které si v každém případě vážím. Jeho rezignace je mi lidsky líto, nicméně ji musím akceptovat,“ pokračoval primátor Žbánek.

Hekela tvrdí, že vedení hnutí spOLečně nesouhlasí s jeho "manažerským stylem a tempem práce" i komunikací. „Upřímně řečeno nevím, co si mám pod touto výtkou představit. Vedení města, tedy koaliční partneři, a dokonce i někteří zástupci opozice, tento pocit nemají," podotkl Hekela. Vyjádření zástupců hnutí spOLečně ČTK shání.

Koaliční jednání, které by mělo řešit i osobu nového náměstka primátora za hnutí spOLečně, je naplánováno na pátek 7. června. Post v olomouckém zastupitelstvu uvolněný po Hekelově rezignací obsadí náhradník za hnutí. Na nejbližším jednání zastupitelstva 17. června složí slib zastupitele.

Po loňských komunálních volbách v Olomouci vládne vítězné hnutí ANO s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu má čtyřkoalice většinu 26 hlasů.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto hnutí SpOLečně

Kam dál?

AKTUÁLNĚ: Zeman nepřijal Staňkovu demisi. Napsal dopis Babišovi

úterý, 28. května 2019, 18:29

Prezident Miloš Zeman nepřijal demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Oznámil mu to na dnešní schůzce na Pražském hradě,...

Končící ministr Staněk se dnes setká s prezidentem. Proti jeho...

úterý, 28. května 2019, 09:25

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě setká s končícím ministrem kultury Antonínem Staňkem. Ten oznámil...

Eurovolby v Olomouckém kraji vyhrálo ANO před Piráty. Účast v...

pondělí, 27. května 2019, 08:23

Evropské volby v Olomouckém kraji vyhrálo hnutí ANO s 24,06 procenta hlasů před Českou pirátskou stranou (11,72 procent) a SPD...

Zeman se o přijetí Staňkovy demise rozhodne po jejich úterní schůzce

sobota, 25. května 2019, 18:00

Prezident Miloš Zeman se o přijetí demise ministra kultury Antonína Staňka rozhodne až po úterní schůzce s ním. Zeman to řekl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.