Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci se bude v úterý demonstrovat proti Babišovi. Znovu se půjde k Okresnímu soudu

 
pondělí, 10. června 2019, 17:00

V úterý 11. června v 17:00 se Olomoučané opět sejdou na Žižkově náměstí na protest proti Andreji Babišovi a Marii Benešové.

„Předseda vlády nadále dělá, že nás neslyší. Dělá také, že nerozumí závěrům auditu Evropské komise, která jasně konstatuje jeho střet zájmů a chce vrátit téměř půl miliardy protiprávně vyplacených dotací pro Agrofert. Předseda vlády také předstírá, že vůbec nerozumí tomu, proč by měl nejvyšší státní zástupce splnit svoji povinnost, auditní zprávu si přečíst a posoudit, jestli nezakládá důvody k zahájení dalších trestních stíhání konkrétních osob. Babiš si asi myslí, že by se ho měl Nejvyšší státní zástupce nejdřív zeptat, jestli má tu zprávu vůbec číst a jak ji má číst," píší organizátoři z Milion chvilek pro demokracii na sociálních sítích.

„V 17:00 je naplánován start prostetu, demonstranti se sejdou na Žižkově náměstí, poté půjdou k budově Okresního soudu. Kolem osmnácté hodiny dorazíme k budově Okresního soudu na tř. Svobody, kde tentokrát nebudeme korunovat lvy, ale vzdáme poctu české justici. Z mnoha vyjádření a kroků jejích klíčových představitelů je totiž zřejmé, že jasně deklaruje svoji nezávislost a nejen díky naší podpoře je dnes silnější než před dvěma měsíci," řekl za organizátory Vladislav Raclavský.

Prostest se uskuteční už podruhé ve všech větších i menších městech po celé republice. Na konci června se pak bude konat dosud největší demonstrace v Praze, která je svolána na Letenské pláně.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Přerované budou mít opět možnost mluvit s vedením města na schůzce Z...

neděle, 2. června 2019, 19:30

Stalo se dobrým tónem přerovské radnice zvát jednou za tři měsíce občany na setkání s primátorem a jeho náměstky.

Babiš trvá na odchodu Staňka z postu ministra kultury

pátek, 31. května 2019, 20:30

Premiér Andrej Babiš ujistil vicepremiéra Jana Hamáčka, že navrhne prezidentovi odvolání ministra kultury Antonína Staňka....

Pavel Hekela odchází z postu náměstka primátora a z hnutí SpOLečně. S...

pátek, 31. května 2019, 13:22

Pavel Hekela, náměstek primátora a bývalý ředitel Moravského divadla, dneškem konči na pozici náměstka primátora a také v hnutí...

AKTUÁLNĚ: Zeman nepřijal Staňkovu demisi. Napsal dopis Babišovi

úterý, 28. května 2019, 18:29

Prezident Miloš Zeman nepřijal demisi ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Oznámil mu to na dnešní schůzce na Pražském hradě,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO, dokud to bude možné. Vládu by opustila v případě odsouzení premiéra Andreje Babiše (ANO) trestně stíhaného v souvislosti s údajným dotačním podvodem. Zvažovala by to, kdyby kauzy ministerského předsedy překryly smysl fungování kabinetu, v němž ČSSD prosazuje svůj program. Onderka to dnes uvedl v Partii televize Prima. Poznamenal, že ČSSD nechce odchodem z vlády vyklidit pole SPD Tomia Okamury.

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít beze služeb stevarda či stevardky na palubě autobusu. Firmě se nedaří pozice stevardů obsazovat, uchazečů je málo. Na vybraných vnitrostátních linkách proto nahradí stevarda samoobslužný servis.