Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V budově IPOS zůstanou úředníci další dva roky. Budovu čeká rekonstrukce za desítky milionů korun

 
středa, 17. července 2019, 13:30

Jesenická radnice se po dlouhých jednáních dohodla s ministerstvem práce a sociálních věcí na dalším pronájmu části jejího rozlehlého administrativního komplexu IPOS.

V objektu sídlí zaměstnanci Úřadu práce i městští úředníci

Kromě městských úředníků v něm sídlí i zaměstnanci Úřadu práce ČR (ÚP), České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Státního úřadu inspekce práce sdělila starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem). Nájemní smlouva bude platit dva roky a má být podepsána do 21. července, kdy vyprší platnost nynějšího smluvního vztahu. Radnice už připravuje rekonstrukci budovy IPOS za desítky milionů korun.

Město se dlouho nemohlo s ministerstvem dohodnout, zda v letité budově IPOS zůstanou zaměstnanci jeho organizací. Radnice má úředníky jen v části budovy. Ve hře při jednáních s ministerstvem byla i stavba nového objektu jen pro úředníky ÚP, ČSSZ a inspekce práce. Značná část budovy IPOS by poté zůstala prázdná a radnice by musela najít nové nájemce.

„Jednání nebyla jednoduchá, diskutovali jsme jak o době nájemního vztahu, tak i o modernizaci budovy, která patří městu. Ministerstvo nakonec ustoupilo od svých maximalistických požadavků na rekonstrukci, nyní se spokojí se standardem s tím, že se bude na vnitřních úpravách také podílet," uvedla Blišťanová.

PSALI JSME: Jesenická radnice čeká na vyjádření z ministerstva. Není jasné, zda úředníci zůstanou nadále v budově IPOS

Podle ministerstva prostory nesplňují hygienické a technické normy

MPSV na začátku roku upozornilo na to, že budova IPOS nebyla důkladně opravena a je třeba z ní odstranit nebezpečný azbest. Prostory podle ministerstva nesplňují technické ani hygienické normy. Modernizace budovy IPOS má podle starostky začít za dva roky. „Se složkami MPSV nebo bez nich. A pokud do té doby odejdou, tak se nabízí více variant využití komplexu. Rekonstrukce by se tak týkala zřejmě prvních tří nadzemních podlaží, která by sloužila úřadu. Další by zůstala zakonzervovaná nebo se nabídla třeba pro přestavbu na malometrážní byty," dodala.

Jeseník v roce 2014 podepsal s ministerstvem memorandum o rekonstrukci budovy. Tehdejší ministryně Michaela Marksová Tominová (ČSSD) pak oznámila, že resort upustil od záměru vybudovat v Jeseníku novou budovu pro ÚP a ČSSZ. Jesenická radnice dala následně IPOS zateplit, což stálo přes 50 milionů korun.  

Administrativní centrum IPOS od 70. let sloužilo jako sídlo Rudných dolů. MPSV má v areálu IPOS pronajaty zhruba dvě pětiny z 5000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Téměř 40 procent plochy zabírají kanceláře města a zbývající metry mají v pronájmu instituce a firmy. V budově mají nyní najít nové zázemí také úředníci města a další zaměstnanci, kteří mají pracoviště v Tovární ulici.
Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Město Jeseník

Kam dál?

Kvůli novele zákona o poplatcích by Jeseník přišel o statisíce....

úterý, 16. července 2019, 15:00

Horské město Jeseník by po přijetí projednávané novely zákona o místních poplatcích, která osvobozuje od poplatku za pobyt v...

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí...

pondělí, 15. července 2019, 20:39

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před...

Přezkoumejte územní rozhodnutí pro Šantovka Tower, zní z opozice

středa, 10. července 2019, 19:30

Opozice v olomouckém zastupitelstvu požádala krajský úřad o prověření zákonnosti nedávno vydaného územního rozhodnutí na...

POLITICKÁ KORIDA: Jak vnímají univerzitní město v letních měsících...

středa, 10. července 2019, 17:00

Začaly prázdniny a Olomouci chybí jedna podstatná věc – studenti. Jak vnímají zastupitelé Olomouc v letních měsících, kdy je naše...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.