Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Největší problém v kraji je D1 kolem Přerova, řekl Babiš po setkání s hejtmanem v Olomouci

 
středa, 20. června 2018, 11:25

Bezmála na 36 miliard korun vyčíslila města a obce v Olomouckém kraji své potřeby na důležité investice do obecní infrastruktury. Požadavky, které vzešly z dotazníkového šetření, se týkají hlavně vodovodů a kanalizací i místních komunikací, řekl dnes hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) po úvodním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministry, kteří jsou v regionu na pracovní návštěvě.

Podle Oklešťka je třeba v Olomouckém kraji v následujících letech investovat hlavně do dopravy, vodohospodářské infrastruktury a protipovodňových opatření. „Jsou to témata, která vzešla od místních samospráv. Celkové potřeby našeho kraje z této oblasti jsou na úrovni téměř 36 miliard korun," uvedl hejtman.

Dotazníkový průzkum investičních potřeb měst a obcí podle Oklešťka pomůže kraji nastavit dotace tak, aby pomohly obcím a městům infrastrukturu postupně modernizovat. Hejtmanství například navýšilo program obnovy venkova, dotuje výstavbu sportovišť a finančně podporuje hasiče.

Dotazníkový průzkum zaměřený na investiční potřeby městských a obecních samospráv podle Babiše zatím nechal zpracovat pouze Olomoucký a Jihomoravský kraj. „Shodou okolností to vyšlo na stejnou sumu 35,5 miliardy korun, i když Olomoucký kraj je podstatně menší," podotkl Babiš.

Výsledky krajských dotazníkových průzkumů mezi městy a obcemi budou mít podle Babiše velký význam při sepisování dlouhodobého investičního plánu Česka, který bude členěn podle krajů a resortů. „Největší problém, který tady (v Olomouckém kraji) vnímám, je D1 kolem Přerova," podotkl.

Podle premiéra je třeba předem vyřešit dopravní situaci v Přerově poté, co bude příští rok dokončen první úsek dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem a nebude napojen na zatím nedokončenou část do Říkovic. Ve městě by se kvůli tomu mohla zhoršit už tak špatná dopravní situace. Babiš řekl, že pověřil vedení Ředitelství silnic a dálnic ČR, aby už s předstihem navrhlo řešení dopravy v Přerově.

Vláda bude dnes se zástupci samospráv jednat například o průmyslové zóně v Přerově-Bochoři, modernizaci Fakultní nemocnice Olomouc i využití hotelu Strojař v Přerově. Ministři navštíví také Muzeum umění Olomouc.

Napsal(a) ČTK | Foto Ivo Spisar

Kam dál?

Pět politických stran vyzvalo radnici k vydání stavební uzávěry na...

úterý, 19. června 2018, 14:37

Zástupci pěti politických stran a hnutí vyzvali olomouckou městskou radu k vydání dočasné stavební uzávěry na pozemcích v okolí...

Zítra přijede do Olomouce premiér Babiš s vládou. Zavítají do...

úterý, 19. června 2018, 10:30

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví ve středu 20. června 2018 Olomoucký kraj. Během své cesty budou...

Babiš přijede příští středu na návštěvu Olomouckého kraje, dorazí i...

středa, 13. června 2018, 20:30

Olomoucký kraj příští týden navštíví premiér Andrej Babiš (ANO) s některými ministry. Vláda do regionu přijede ve středu 20....

POLITICKÁ KORIDA: Co říkají zastupitelé na (ne)rozhodnutí o výškové...

čtvrtek, 7. června 2018, 16:30

Olomoucké zastupitelstvo neprojednalo dlouho připravovanou změnu územního plánu, která měla stanovit výškový limit pro stavby v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.