Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Největší problém v kraji je D1 kolem Přerova, řekl Babiš po setkání s hejtmanem v Olomouci

 
středa, 20. června 2018, 11:25

Bezmála na 36 miliard korun vyčíslila města a obce v Olomouckém kraji své potřeby na důležité investice do obecní infrastruktury. Požadavky, které vzešly z dotazníkového šetření, se týkají hlavně vodovodů a kanalizací i místních komunikací, řekl dnes hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) po úvodním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministry, kteří jsou v regionu na pracovní návštěvě.

Podle Oklešťka je třeba v Olomouckém kraji v následujících letech investovat hlavně do dopravy, vodohospodářské infrastruktury a protipovodňových opatření. „Jsou to témata, která vzešla od místních samospráv. Celkové potřeby našeho kraje z této oblasti jsou na úrovni téměř 36 miliard korun," uvedl hejtman.

Dotazníkový průzkum investičních potřeb měst a obcí podle Oklešťka pomůže kraji nastavit dotace tak, aby pomohly obcím a městům infrastrukturu postupně modernizovat. Hejtmanství například navýšilo program obnovy venkova, dotuje výstavbu sportovišť a finančně podporuje hasiče.

Dotazníkový průzkum zaměřený na investiční potřeby městských a obecních samospráv podle Babiše zatím nechal zpracovat pouze Olomoucký a Jihomoravský kraj. „Shodou okolností to vyšlo na stejnou sumu 35,5 miliardy korun, i když Olomoucký kraj je podstatně menší," podotkl Babiš.

Výsledky krajských dotazníkových průzkumů mezi městy a obcemi budou mít podle Babiše velký význam při sepisování dlouhodobého investičního plánu Česka, který bude členěn podle krajů a resortů. „Největší problém, který tady (v Olomouckém kraji) vnímám, je D1 kolem Přerova," podotkl.

Podle premiéra je třeba předem vyřešit dopravní situaci v Přerově poté, co bude příští rok dokončen první úsek dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem a nebude napojen na zatím nedokončenou část do Říkovic. Ve městě by se kvůli tomu mohla zhoršit už tak špatná dopravní situace. Babiš řekl, že pověřil vedení Ředitelství silnic a dálnic ČR, aby už s předstihem navrhlo řešení dopravy v Přerově.

Vláda bude dnes se zástupci samospráv jednat například o průmyslové zóně v Přerově-Bochoři, modernizaci Fakultní nemocnice Olomouc i využití hotelu Strojař v Přerově. Ministři navštíví také Muzeum umění Olomouc.

Napsal(a) ČTK | Foto Ivo Spisar

Kam dál?

Pět politických stran vyzvalo radnici k vydání stavební uzávěry na...

úterý, 19. června 2018, 14:37

Zástupci pěti politických stran a hnutí vyzvali olomouckou městskou radu k vydání dočasné stavební uzávěry na pozemcích v okolí...

Zítra přijede do Olomouce premiér Babiš s vládou. Zavítají do...

úterý, 19. června 2018, 10:30

Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu navštíví ve středu 20. června 2018 Olomoucký kraj. Během své cesty budou...

Babiš přijede příští středu na návštěvu Olomouckého kraje, dorazí i...

středa, 13. června 2018, 20:30

Olomoucký kraj příští týden navštíví premiér Andrej Babiš (ANO) s některými ministry. Vláda do regionu přijede ve středu 20....

POLITICKÁ KORIDA: Co říkají zastupitelé na (ne)rozhodnutí o výškové...

čtvrtek, 7. června 2018, 16:30

Olomoucké zastupitelstvo neprojednalo dlouho připravovanou změnu územního plánu, která měla stanovit výškový limit pro stavby v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.