Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Buďte obezřetnější, zní doporučení ze strany ANO na téma Brázdilových výroků o homosexuálech

 
úterý, 7. srpna 2018, 19:00

Po více jak měsíci od zveřejné komunikace olomouckého poslance za ANO Milana Brázdila s olomouckou chirurgyní Vendulou Svobodou, kdy Brázdil mimo jiné nazval homosexuály jako lidi postižené, doporučila podle serveru iDnes.cz Brázdilovi strana ANO, aby byl ve své komunikaci obezřetnější.

Na případ komunikace mezi poslancem a lékařem Milanem Brázdilem a chirurgyní Vendulou Svobodovou upozornila jako první redakce Olomoucké Drbny.  Už před měsícem řekl Miroslav Žbánek z ANO, že po Brázdilovi bude chtít vysvětlení. Podle serveru iDnes.cz nakonec strana žádné oficiální stanovisko nevydá, i když se Žbánek s Brázdilem osobně setkal.

„Požádal jsem pana doktora Brázdila o schůzku, na které si vysvětlíme celou událost. Pan doktor mě seznámil se svým osobním postojem k problematice sňatků a adopcí u osob stejného pohlaví. Přestože jsme se ne zcela shodli ve všech názorech, respektuji právopana doktora na vlastní názor v tak citlivé otázce, jakou jsou osobní hodnoty a postoje ve věci zakládání a fungování rodiny," řekl Žbánek serveru iDnes.cz.

Závěr ze strany ANO? „Bavili jsme se, že je potřeba být daleko obezřetnější ve formě komunikace. Pan doktor Brázdil uznal, že ta forma nebyla nejvhodnější,“ uzavírá Žbánek. Sám Milan Brázdil se k omluvě nemá, podle něj má na svůj názor imunitu.

„Já panu Brázdilovi neupírám nárok na jeho názory a hodnotový žebříček, na kterém se vlastně shodneme. I pro mě je rodina, manželství a výchova dětí hodnotou, které si velmi vážím, a proto o ně usiluji. Zásadní je vulgarita, zřejmá homofobie, hrubost a nadřazenost, s jakou mi pan poslanec odpovídal,“ reagovala na Brázdilova ostrá slova v konverzaci Vendula Svobodová, která sama žije v homosexuálním vztahu.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook Milana Brázdila

Kam dál?

Město kritizuje hnutí spOLečně za přelití stromů v centru. V takovém...

úterý, 7. srpna 2018, 17:10

Město upozornilo na snahu dobrovolníků z politického hnutí spOLečně, kteří před pár dny instalovali na stromy v centru města...

Ve středu v poledne zazní sirény na památku padlých vojáků

úterý, 7. srpna 2018, 17:00

Česká republika uctí ve středu v pravé poledne památku trojice vojáků, kteří zahynuli při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Po...

Agresivní kočka nechtěla vylézt z motoru auta, bezradné řidičce...

úterý, 7. srpna 2018, 15:00

Ke kurióznímu případu museli vyjíždět v pondělí 6. srpna olomoučtí strážníci. Žena si totiž nevěděla rady s kočkou, která zalezla...

Štreit vystaví v Pevnosti poznání fotky zachycující osudy lidí, kteří...

úterý, 7. srpna 2018, 11:37

V olomouckém muzeu Pevnost poznání se příští pondělí otevře výstava fotografií Jindřicha Štreita s názvem Ze tmy ke světlu. Jde o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.