Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Investor Galerie Prostějov poslal stranám s „relevantním programem" předvolební finanční dary

 
středa, 12. září 2018, 08:55

Padesátitisícové finanční dary rozeslala před komunálními volbami osmi politickými stranám a hnutím v Prostějově společnost Manthellan, která s radnicí vede vleklý spor kvůli plánované stavbě nákupního centra Galerie Prostějov. Výjimkou je ČSSD, kterou firma nepodpořila, protože nerespektuje platné smlouvy, řekl dnes novinářům předseda představenstva Manthellanu Richard Morávek. Investor si podle něj od netradičního kroku slibuje zahájení dialogu o projektu Galerie Prostějov.

Radnice tvrdí, že smlouvy s Manthellan nejsou platné, investor má opačný názor. Radnice postoj ke smlouvě o smlouvě budoucí s firmou Manthellan z roku 2010 změnila začátkem letoška poté, co si u advokátní kanceláře nechala zpracovat právní rozbor. Podle právníků města je smlouva týkající se chystané stavby nákupního centra od začátku neplatná.

Padesátitisícové finanční příspěvky společnost Manthellan podle Morávka poslala dnes ráno na transparentní účty hnutím PéVéčko, Na rovinu, Změna pro Prostějov a prostějovským organizacím SPD, ANO, ODS, KDU-ČSL, KSČM. „Vybrali jsme strany, které mají relevantní program pro komunální volby. Je to nestandardní krok, s tím souhlasím. Na druhou stranu je plně transparentní. Nechceme nic jiného, než aby s námi začal někdo mluvit a zahájil se dialog," uvedl Morávek.

Peníze firma Manthellan neposlala ČSSD, která je spolu s PéVéčkem a KSČM součástí radniční koalice. Primátorkou je Alena Rašková z ČSSD, která na začátku roku smlouvy s Manthellanem označila za neplatné. Finanční příspěvek Manthellanu vrátí hnutí Na rovinu. „Jakmile peníze přijdou, tak je okamžitě pošleme zpátky. Vůbec si nedovedu představit, co tady tímto krokem Manthellan zamýšlel," řekl lídr hnutí Aleš Matyášek.

Podle Matyáška se firma Manthellan pomocí finančních darů zřejmě snaží dosáhnout toho, aby byl zvrácen stav, který je pro ni momentálně nepříznivý. „Obrátím se na orgány činné v trestním řízení, aby posoudily, jestli se nejedná o úplatek," podotkl. Peníze chce firmě Manthellan vrátit také ODS. Řekl to místopředseda oblastního sdružení ODS a zastupitel Tomáš Blumenstein.

Manthellan podle Morávka pokračuje v přípravě projektu Galerie Prostějov. „Chceme získat územní rozhodnutí a do konce příštího roku stavební povolení. Stavbu plánujeme zahájit v roce 2020," uvedl Morávek. Podle něj investor potřebuje součinnost města. „Požádali jsme o součinnost v rámci územního řízení, z rady jsme ale nedostali ani odpověď," uvedl.

Galerie Prostějov má být postavena v centru Prostějova v místě, kde stojí kulturní dům. Se stavbou nesouhlasí někteří obyvatelé. Podle Morávka je investor připraven diskutovat se zástupci města o podobě projektu. Zrušení smlouvy a smlouvě budoucí s Manthellanem o projektu Galerie Prostějov už dříve požadovala u soudu firma Prior-obchodní domy, která v Prostějově zrekonstruovala obchodní dům. Žalobu znovu projedná krajský soud. Podle Morávka zatím není pravomocný rozsudek a smlouva platí.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Kam dál?

Prostějovská porodnice zve na Den otevřených dveří. Lidé si mohou...

středa, 12. září 2018, 07:30

Prohlédnout si porodní sály, ambulanci i celé novorozenecké oddělení si mohou budoucí maminky a tatínkové. Nemocnice Prostějov,...

Místní obyvatel Kobeřic našel v lese nedaleko vesnice oběšence ve...

úterý, 11. září 2018, 16:53

V sobotu 1. září bylo u Kobeřic na Prostějovsku nalezeno tělo oběšence. Podle serveru PvNovinky bylo lidské tělo ve značném...

Řidič přes zákaz odbočoval vlevo. Naboural protijedoucí dodávku a...

úterý, 11. září 2018, 10:00

Včera po půl desáté dopoledne došlo v křižovatce ulic Olomoucká, Barákova a Sladkovského v Prostějově ke střetu osobního auta...

Sedmasedmdesátiletá řidička zachraňovala padající lahev burčáku,...

pondělí, 10. září 2018, 17:00

K nehodě osobního auta značky Peugeot došlo v pátek 7. září 2018 po jedenácté hodině dopoledne v Palackého ulici v Prostějově....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.