Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zeman příští týden navštíví Olomouc, Přerov,Prostějov či Cholinu

 
pátek, 28. února 2014, 11:56

V krajském městě v Olomouci, ale také v Prostějově, v Přerově a v Cholině na Olomoucku se setká příští týden s občany prezident Miloš Zeman při své návštěvě Olomouckého kraje. Zemana doprovodí první den také jeho manželka Ivana. Ta bude mít však soukromý program, který bude spjat s jejími aktivitami kolem ohrožených dětí. Novináře o tom dnes informovali zástupci olomouckého krajského úřadu. Zeman bude v regionu pobývat od středy do pátku.

"Z Hradu máme potvrzenu účast paní Ivany Zemanové, která by se měla účastnit programu první den třídenní návštěvy, ve středu 5. března. Paní Zemanová přijede s prezidentem ke krajskému úřadu, poté bude mít svůj separátní program. Týkat se bude jejího zájmu o týrané děti," uvedla mluvčí kraje Kamila Navrátilová. ČTK zjistila, že má zamířeno do olomouckého Klokánku, kde nyní pobývá 11 dětí. Zúčastní se také uzavřené večeře s radními kraje a města. Hejtman Jiří Rozbořil dnes ČTK řekl, že ubytování
pro hlavu státu a jeho doprovod je zajištěno v olomouckého hotelu Clarion stojícího vedle krajského úřadu.
   

Zeman měl přijet do kraje už loni v listopadu, kvůli poraněnému kolenu ale musel cestu odložit. Podle zástupců kraje zůstává koncept návštěvy stejný. Tehdy měl zavítat například do mohelnické pobočky koncernu Siemens či do zvonařské dílny v Brodku u Přerova.
   

Zamířit má i do Choliny na Olomoucku, kde na čtvrtek připravila obec v souvislosti s jeho návštěvou vepřové hody. Akce se přitom paradoxně koná den po Popeleční středě, tedy v období půstu. "Návštěva pana prezidenta byla odložena ze zdravotních důvodů, bylo nám tedy líto dělat obecní hody zvlášť a pro pana prezidenta vymýšlet další program. Tradici vepřových hodů bychom chtěli v Cholině dodržet, ovšem pro příště již mohu slíbit, že se v době půstu konat nebudou. Máme pro ně rezervované místo v rámci Cholinského adventu," vysvětlila na stránkách obce www.obeccholina.cz starostka Pavla Bezová.
   

Olomoucký kraj plánoval, že za organizaci třídenní návštěvy prezidenta zaplatí zhruba 300.000 až 400.000 korun, což jsou zhruba stejné náklady jako u jeho předchůdce. Podle hejtmana však budou náklady ještě nižší. Podepíše se na tom podle něj vstřícný přístup lidí z míst, kde bude delegace pobývat.
   

Po krajích jezdí Zeman už od září, začal ve Zlínském kraji. Po volbách ale ze zdravotních důvodů návštěvy krajů přerušil. Kritici mu vyčítali, že jeho cesty po krajích byly propagací Strany práv občanů - zemanovců, jejichž je čestným předsedou. Uzdravený Zeman obnovil přerušené turné po regionech v lednu.

Zdroj: ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Muž v neděli před polednem mezi Štěpánovem a...

  • Po zranění na Velké pardubické musel...

  • FOTO: U Olšan se srazila tři osobní auta,...

  • Na poli u Věrovan bylo nalezeno mrtvé dítě....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak jsou na tom zimní pneumatiky? Propadly ty nejlevnější

Chladné dny mohou přijít velmi rychle, a s nimi i povinnost zimního obutí aut. Zákon stanoví, že pokud mají zimní pneumatiky vzorek nižší než 4 mm, je třeba pořídit nové. Podle doporučení výrobců byste měli měnit pneumatiky po čtyřech až šesti letech užívání. Spolehlivým rádcem při výběru kvalitních gum je časopis dTest, který ve spolupráci s německým autoklubem ADAC přinesl výsledky nového testu zimních pneumatik o průměru ráfku 14 a 16 palců. Závěr je jednoznačný – šetřit se nevyplácí.

Češi zachraňují helikoptérou slona v Indonésii, armáda asistuje

Česká nezisková organizace na záchranu pralesů a zvířat, spolek Prales dětem, se vrhla do akce, která je v historii Indonésie nevídaná. Spolek se ve spolupráci se šesti indonéskými organizacemi a armádou rozhodl přesunout kriticky ohroženého slona sumaterského uvízlého na palmové plantáži do třicet kilometrů vzdálené pralesní státní rezervace. Jak? Helikoptérou. Proč? Hrozí mu smrt rukou místních.

Babí léto končí, přichází ochlazení. Příští týden může sněžit

Nezvykle teplý říjen bez srážek je u konce, v příštích dnech se začne ochlazovat a přijdou i tolik očekávané srážky. Kvůli nízkým teplotám by pak v příštím týdnu mohlo dorazit i sněžení.