Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Radnice chce v Olomouci zavést placení parkovného pomocí mobilů

 
středa, 23. dubna 2014, 15:35

Řidiči možná ještě letos při parkování v centru Olomouce nebudou muset po kapsách hledat drobné mince a parkovací poplatek zaplatí pomocí SMS zprávy či speciální aplikace v mobilních telefonu. Radní po létech diskusí oprášili projekt, který se zavedením mobilních plateb za parkování počítá. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Major (ODS).

Radní v úterý zrušili veřejnou zakázku z roku 2010, která se týkala placení parkovného pomocí SMS zpráv a nebyla podle Majora naplněna. O zavedení mobilních plateb za parkování by rada měla znovu jednat příští týden. "Rádi bychom tuto možnost uvedli v život ještě před koncem tohoto volebního období," uvedl Major.

Nový systém by měl v Olomouci umožnit platbu parkovného pomoci speciální aplikace pro chytré telefony i SMS zpráv, protože ne všichni řidiči vlastní moderní mobilní telefony. Placení parkovného prostřednictvím SMS zprávy ale vyjde dráž. Součástí ceny totiž bude transakční poplatek za tuto službu. Aplikace pro chytré mobilní telefony nabídne řidičům placení parkovného například jednou týdně. "Chceme nabídnout občanům něco kvalitního, co reflektuje nejnovější technologie," podotkl primátor.

Hodina parkování nyní v centru Olomouce stojí 20 korun a řidiči poplatek platí pomocí automatů rozmístěných na parkovištích. Automaty ale nepřijímají mince v hodnotě 50 korun, takže hlavně přespolní řidiči často pobíhají po okolí a prosí kolemjdoucí o rozměnění na drobnější mince. Lidé v Olomouci zatím mohou pomocí SMS zprávy platit jen jízdné v městské hromadné dopravě.

Placení parkovného prostřednictvím mobilních telefonů nabízí stále více měst. V Olomouckém kraji mají tuto možnost řidiči například v Hranicích na Přerovsku. (ČTK)

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Hvězdami půlmaratonu budou světová šampionka a držitel nejlepšího času

středa, 23. dubna 2014, 14:29

Mezi atletickou smetánku se dostali pořadatelé Olomouckého půlmaratonu. Na startu se představí velké vytrvalecké...

V Olomouci vystoupí kapela Půlnoc, doprovodí výstavu Káji Saudka

úterý, 22. dubna 2014, 10:05

Obnovená kultovní kapela půlnoc zahraje již tuto středu v Divadle hudby v Olomouci. Bude to jedna ze zastávek z jejího...

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů...