Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lázně ve Velkých Losinách čeká další rekonstrukce. Vyjde na dvacet milionů.

 
pondělí, 8. října 2018, 10:30

Majitel plánuje na podzim investovat dalších dvacet milionů do stavby spojovacích částí. Příští rok má být opraven lázeňský dům Chaloupka, kde se léčí děti a matky s dětmi.

Do konce roku propojíme obě hlavní lázeňské budovy spojovacím krčkem. Vedle toho rozšíříme vstup do termálního parku, aby jeho návštěvníci měli k dispozici větší a komfortnější zázemí při příchodu a odchodu z areálu. Zároveň zrekonstruujeme lázeňský dům Brněnka, který by měl v budoucnu sloužit k ubytování zaměstnanců lázní,“ uvedl jednatel Termálních lázní Martin Plachý.

Skupina Royal Spa, která má síť lázeňských a wellness hotelů a patří do ní například lázeňské komplexy v Luhačovicích, Mariánské Lázně a Ostrožská Nová Ves, již v minulých letech investovala do oprav v lázních Velké Losiny 350 milionů korun.

Budoucí vize podle jednatele lázní patří revitalizace celého lázeňského parku či vybudování nového wellness hotelu, který by měl být napojen přímo na termální park. Postupně se bude rekonstruovat i horský Wellness hotel Diana.

V minulých letech byl opraven například lázeňský dům Eliška i další budovy. Největší investicí však bylo vybudování termálního parku za 200 milionů korun, který byl otevřen před třemi lety. Během minulého roku ho navštívilo přes dvě stě tisíc lidí.

Lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně. Svůj věhlas si lázně získaly jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Termální lázně jsou zasazeny do nádherného prostředí lázeňského lesoparku se stoletými stromy a vzácnými dřevinami. Komplex lázní tvoří celkem čtyři lázeňské domy, wellness hotel a unikátní termální park.
Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto velke-losiny.cz | Zdroj ČTK

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Chystá se čtvrtý ročník Dne lidí bez domova. Polévku vám nalijí známé...

neděle, 7. října 2018, 19:00

Již čtvrtý ročník akce Den lidí bez domova odstartuje ve středu 10. října v jedenáct hodin na Horním náměstí. Zakoupením obědové...

Podpořte statečnou fenku Sáru koupí knihy. Výtěžek půjde na pomoc...

neděle, 7. října 2018, 10:00

Sára je mladá psí slečna, která se dostala útulku LOZ Olomouc letos v březnu. I přes to, že měla zlomené loketní klouby obou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.