Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějov zveřejnil ceny pronájmu stánků pro vánoční trhy. Nejvíce zaplatí prodejci alkoholu

 
středa, 17. října 2018, 07:30

Trhovci budou své zboží prodávat ve stylových dřevěných prodejních stáncích a bylo třeba rozhodnou o výši nájemného. Prostějovští radní schválili výši financí, které budou trhovci platit za užívání dřevěných prodejních stánků a za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku umístěného v rámci letošního vánočního jarmarku.

Program Prostějovské zimy 2018 se zahájí v prostoru před muzeem slavnostním otevřením kluziště 9. listopadu 2018, ukončení bude 6. ledna 2019. Součástí programu bude kromě různých kulturních akcí a ohňostroje 31. prosince 2018 tradičně také vánoční jarmark, a to od 30. listopadu 2018 do 23. prosince 2018.

„Stejně tak jako v loňském roce je třeba, zejména s ohledem na různorodý sortiment nabízeného vánočního zboží či služeb, stanovit výši nájemného za užívání dřevěných prodejních stánků. Součástí nájemného a poplatku je i dodávka elektrické energie,“ uvedla náměstkyně Ivana Hemerková.

Nájemné za užívání dřevěného prodejního stánku a poplatek za službu, a to právo přenechání prostoru pro umístění mobilního stánku na prostějovském vánočním jarmarku 2018 je stanovena následovně:

  • prodej občerstvení (punč, svařené víno, medovina a jiné alkoholické nápoje) 1 250 korun včetně DPH/den
  • prodej jiného občerstvení 500 korun včetně DPH/den
  • prodej ostatního sortimentu 250 korun včetně DPH/den
  • prostor pro grilování (mimo stánek) 100 korun včetně DPH/den
  • odkládací prostor pro zboží 10 korun/m²/den včetně DPH
  • prostor pro umístění stolů pro občerstvení zdarma
Tisková zpráva | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Olomoučtí vědci objevili na Borneu novou rostlinu, hvězdnatku...

úterý, 16. října 2018, 21:00

Olomoučtí přírodovědci objevili v tropických deštných lesích ostrova Borneo další nový druh rostliny. Nese název Thismia...

Neznámý pachatel odčerpal z náklaďáků stojících na staveništi naftu....

úterý, 16. října 2018, 20:30

Ve dnech mezi 12. až 15. října se dosud neznámý pachatel vloupal do nádrží tří nákladních aut Tatra. Ta byla odstavena na...

Policie odchytila u domu v Neředíně hada. Nakonec byl vypuštěn do...

úterý, 16. října 2018, 19:00

V pondělí odpoledne obdrželi strážníci Městské policie oznámení o pohybu hada v Neředíně. Had se nacházel u rodinného domu v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).