Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyzkoušejte si, jak se žije lidem bez domova a zkuste strávit noc venku

 
čtvrtek, 18. října 2018, 17:00

Dne 14. listopadu budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet, jak se žije lidem bez domova. Univerzita Palackého totiž pořádá opět akci Noc venku, a to už pošesté.

Akce byla oblíbená i v předchozích letech a ten, kdo si chtěl vyzkoušet noc bez běžného domácího pohodlí, přišel se spacákem, aby strávil noc pod širým nebem. Ti odvážnější si donesli jen karton. Ani letos si je nezapomeňte vzít sebou. Vstupné na akci jsou jakékoliv trvanlivé potraviny v hodnotě 50 korun a více. Ty budou použity v zimě v terénních programech Charity Olomouc pro lidi bez domova.

Vaši odvahu zde dokáží ocenit a proto každý spáč obdrží originální certifikát. I o zábavu bude postaráno a snad každý se tu zabaví. Budou na vás čekat hlavolamy, kvízy, slam poetry, výtvarné dílny pro celou rodinu, workshopy a dokonce i diskuze o problematice bezdomovectví se zahraničními studenty. V případě, že budete mít hlad, nasytí vás Armáda České republiky.
 

Program:
17.30 Vernisáž výstavy Kde domov můj v Knihovně UP za účasti porotců, hudební host: Lucie Redlová 
18.15 ZAHÁJENÍ NOCI VENKU
18.30 Lucie Redlová 
19.30 OLIVY - olomoucká improvizace O.Li.V.Y.
21.00 Terne Čhave
22.30 Filmová projekce (bude upřesněno)

 

 

 

 

 

Bližsí informace k akci najdete ZDE
 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V Olomouci nově funguje rozvoz potravin Rohlik.cz. Nákupy vozí až domů

čtvrtek, 18. října 2018, 16:30

Rozvoz nákupů od společnosti Rohlik.cz v Olomouci funguje od 4. října, momentálně jej zde Rohlik provozuje jako jediný z top...

Fakultní nemocnice má nové logo, které uvidíte zdaleka. Už ji...

čtvrtek, 18. října 2018, 15:30

Od včerejška už nemůžete Fakultní nemocnici v Olomouci minout. Zdobí jí nové desetimetrové logo, které je vidět z několika...

Politolog Jakub Lysek hodnotí povolební situaci v Olomouci

čtvrtek, 18. října 2018, 15:00

Politologovi Jakubu Lyskovi z Katedry politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci jsme...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

Velmi netradiční policejní kontrolu prožil řidič na dálnici D46 u Prostějova. Policejní auto jej totiž přimělo k zastavení přímo na krajnici dálnice, kde byl v tu chvíli velice hustý provoz. Z policejního vozu vystoupil neuniformovaný policista a řidiči tvrdil, že jej zastavil, protože jel příliš rychle a změřil to pomocí tachometru.