Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslavy 100 let výročí republiky: Program na čtvrtek

 
čtvrtek, 25. října 2018, 11:00

Oslavy 100 let výročí republiky nabízí po všechny dny bohatý program. Až do neděle bude z čeho vybírat.

Již dnes se můžete zúčastnit průvodu ke 100. výročí vzniku republiky. Sraz bude v půl šesté večer na Bělidlech u hostince Na Blajchu. Odtud se půjde do Hodolan k pomníku 1. světové války, kde proběhne pieta. Poté se odhalí památný kámen Josefu Řezníčkovi v ulici Řezníčkova. A na fotbalovém hřišti se nakonec zasadí sokolská lípa svobody.

Vlastivědné muzeum Olomouc nabízí představení Zbojnická balada, kde vystoupí Pěvecký sbor Gymnázia Hejčín a Cimbálová muzika Hejčíňan o nesmrtelném Nikolovi Šuhajovi. Představení začne v 19 hodin v sále Václava III. Děj vás vtáhne do černých lesů strmých karpatských hor, tajuplných údolí, domova čarovných duší. Předprodej vstupenek za cenu padesát korun je v informačním centru.

Městská knihovna ve Šternberku pro vás připravila besedu s názvem Sto let republiky ve Šternberku, kterou můžete navštívit od páté hodiny odpoledne. Jak už z názvu vyplývá, řeč tady bude hlavně o Šternberku a jeho historii. Besedou provedou Jan a Miroslav Horcí. Vstup je zdarma.

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Policisté kontrolovali auta v rámci bezpečnostní akce Hranice

čtvrtek, 25. října 2018, 09:00

V úterý se uskutečnila bezpečnostní policejní akce s názvem Hranice. Řidiči, kteří překračovali v tento den státní hranici do...

Muž byl tak opilý, že nezvládl dýchnout do přístroje. Rekordman měl...

čtvrtek, 25. října 2018, 08:46

Strážníci olomoucké městské policie včera řešili šestici opilých mužů ve věku od 27 do 57 let, kteří polehávali na veřejném...

Koaliční dohoda bude v Zábřeze podepsaná již zítra

středa, 24. října 2018, 21:00

K podpisu koaliční dohody, která vedle personálního obsazení rady města či zásad spolupráce obsahuje také programové priority...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).