Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslavy 100 let výročí republiky: Program na čtvrtek

 
čtvrtek, 25. října 2018, 11:00

Oslavy 100 let výročí republiky nabízí po všechny dny bohatý program. Až do neděle bude z čeho vybírat.

Již dnes se můžete zúčastnit průvodu ke 100. výročí vzniku republiky. Sraz bude v půl šesté večer na Bělidlech u hostince Na Blajchu. Odtud se půjde do Hodolan k pomníku 1. světové války, kde proběhne pieta. Poté se odhalí památný kámen Josefu Řezníčkovi v ulici Řezníčkova. A na fotbalovém hřišti se nakonec zasadí sokolská lípa svobody.

Vlastivědné muzeum Olomouc nabízí představení Zbojnická balada, kde vystoupí Pěvecký sbor Gymnázia Hejčín a Cimbálová muzika Hejčíňan o nesmrtelném Nikolovi Šuhajovi. Představení začne v 19 hodin v sále Václava III. Děj vás vtáhne do černých lesů strmých karpatských hor, tajuplných údolí, domova čarovných duší. Předprodej vstupenek za cenu padesát korun je v informačním centru.

Městská knihovna ve Šternberku pro vás připravila besedu s názvem Sto let republiky ve Šternberku, kterou můžete navštívit od páté hodiny odpoledne. Jak už z názvu vyplývá, řeč tady bude hlavně o Šternberku a jeho historii. Besedou provedou Jan a Miroslav Horcí. Vstup je zdarma.

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Policisté kontrolovali auta v rámci bezpečnostní akce Hranice

čtvrtek, 25. října 2018, 09:00

V úterý se uskutečnila bezpečnostní policejní akce s názvem Hranice. Řidiči, kteří překračovali v tento den státní hranici do...

Dvě z dvanácti dětských autosedaček v testu propadly kvůli obsahu...

středa, 24. října 2018, 22:00

Děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, proto je pořízení sedačky do auta velmi zodpovědný úkol. Dobrým rádcem...

Koaliční dohoda bude v Zábřeze podepsaná již zítra

středa, 24. října 2018, 21:00

K podpisu koaliční dohody, která vedle personálního obsazení rady města či zásad spolupráce obsahuje také programové priority...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.