Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslavy 100 let výročí republiky: Program na pátek

 
pátek, 26. října 2018, 11:00

Dnes se můžete těšit na koncerty, staré filmy, videomapping nebo vypuštění radiové sondy do stratosféry.

Oslavy na Horním náměstí
V pátek můžete zavítat na Horní náměstí, odkud se v 11 hodin vypustí balón s radiovou sondou. Hanácký radioklub vypustí radiovou sondu pomocí balónu plněného heliem do stratosféry. Polohu sondy pak bude možné sledovat na internetových stránkách.

Od 18:30 se zde můžete těšit na audiovizuální a světelné divadelní představení na budově olomoucké radnice s názvem Českoslovenští hrdinové 1918 - 2018. Jedná se o patnáctiminutovou audiovizuální show kombinující videomapping s divadelními výstupy. Tématem představení budou česko-slovenské osobnosti, jejichž věhlas napříč desetiletími přesáhl hranice obou republik, od Masaryka přes Emila Zátopka až po Krtečka. Show se bude odehrávat v odlehčeném duchu a je vhodná pro diváky jakéhokoliv věku.

Moravská filharmonie Olomouc vás zve do sálu Reduta, kde budou probíhat koncerty, které se budou v přímém přenosu vysílat na velkoplošné obrazovce na náměstí.

Koncerty v sálu Reduta:

13:00 – 15:00  Moravská Veselka 
16:00 – 17:00  Josef Zíma & Pavlína Filipovská - Legendy československé populární hudby. Předprodej v IC Olomouc, cena 50,-
19:00               Bedřich Smetana: Má vlast - slavnostní galavečer Moravské filharmonie Olomouc

 

Český rozhlas
Dnes od 13 do 17 hodin a také v sobotu od 10 do 17 hodin můžete navštívit Velké studio Českého rozhlasu Olomouc, kde bude Prvorepublikový biograf. Promítat se budou staré grotesky za doprovodu klavíru a staré filmy.

Vlastivědné muzeum Olomouc
V sále Václava III. v 15 hodin se odehraje představení Hudebně-dramatického studia při Moravském Divadle Olomouc s názvem Staré pověsti české … aneb zpravodajství ze země českých reků ve vzpomínkách kronikářů ESSP. 
Předprodej v IC Olomouc, cena padesát korun.

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Obětí internetového podvodu se stal muž z Olomoucka, nedostal zboží a...

čtvrtek, 25. října 2018, 21:00

Neznámý pachatel nabízel na jedné z internetových stránek k prodeji dřevoobráběcí stroje. Z muže vylákal zálohu, ten o peníze...

V noci na neděli se změní čas, pospíme si o hodinu déle

čtvrtek, 25. října 2018, 20:30

V noci na neděli se změní čas, ve tři hodiny v noci se posunou hodinky zpět na 02:00 a noc se tak o hodinu prodlouží. Zimní čas...

Chtěla si půjčit peníze, ale podvodník z ní vymámil kauci a peněz se...

čtvrtek, 25. října 2018, 19:30

Mladá žena ze Zábřežska si potřebovala sjednat půjčku, protože v minulosti měla finanční problémy. Nakonec se peněz nedočkala,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.