Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: S dětmi na Pevnost duchů nebo ohňostroj

 
pátek, 26. října 2018, 15:30

Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu? Mám pro vás pár tipů.

Pátek

Dnes od šesté hodiny večer se můžou těšit fanoušci hokeje na extraligový duel HC Olomouc s HC Chomutov. Zápas je věnován republikovému jubileu a zazní zde česká hymna.
Sobota

ZOO Olomouc v sobotu od dvou hodin odpoledne opět pořádá Večer duchů. Čekají na vás strašidla, duchové, halloweenská výzdoba a dobroty pro zahřátí. Ti, kteří přijdou v kostýmu laděném na téma tohoto večera, se mohou zúčastnit soutěže Miss Děs.
Následovat bude křest obyvatel Králíkovství a ti co se rádi bojí, se mohou po setmění pod voliérou projít stezkou hrůzy. Že na duchy nevěříte? Chemici z Pevnosti poznání přímo před vašimi zraky jednoho z chemických duchů připraví. Milovníci tajemna pozor, nezapomeňte si vzít baterku nebo raději lampion, ať jste styloví! Bližší informace najdete zde.Pevnost poznání Olomouc vás zve na Halloweenskou párty roku. Najdete tu chemickou laboratoř, kde se budou provádět hrůzostrašné pokusy, dále různé expozice a filmový sál, kde vám na několika přednáškách poví, jak vznikaly představy o hejkalech, bludičkách a dalších strašidlech. Budete mít možnost si prohlédnout a možná i pohladit poraněné sovy a netopýry ze záchranné stanice a čeká tu toho na vás mnohem víc. Podívejte se zde a dozvíte se více.


 

Výlov Velkého rybníka u obce Černá Voda proběhne od 9 do 15 hodin. Celý den se můžete těšit na prodej ryb, bohaté občerstvení, vystoupení trubačů, lesní stezku a dětskou tombolu. Vstup a parkování zdarmaHrad Šternberk ukončí hlavní turistickou sezónu. Pro návštěvníky všech generací majípřipravené prohlídky hradu doplněné o zajímavý doprovodný program na nádvoří hradu. Prohlídky budou probíhat po celý den od 10 do 16 hodin. Milovníci historie se mohou těšit na rytířská vystoupení na nádvoří hradu v podání skupiny historického šermu Armet. Chybět nebudou rytířské souboje, ukázky zbraní a povídání o životě na hradech v dobách minulých. Pro více informací se podívejte zde.Neděle

Lampionový průvod v Droždíně se uskuteční k příležitosti oslav výročí republiky od 17 hodin. Pro všechny děti bude připraven teplý čaj a pro dospělé malé občerstvení s punčem. Program najdete zde.

Ohňostroj na Žižkově náměstí proběhne v 19 hodin u příležitosti oslav 100 let výročí republiky, které v těchto dnech probíhají. Každý den vám přinášíme aktuální program k těmto oslavám a jistě si vybere každý, jak stráví volný čas. 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto BeFunky.com, Eva Hobzová, hc-olomouc.cz, zoo-olomouc.cz, zajimavamista.cz, hrad-sternberk.cz, kudyznudy.cz

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Olomoučtí hokejisté se zapojí do oslav 100 let Československa,...

pátek, 26. října 2018, 15:00

Hokejisté HC Olomouc se od pondělí zapojili spolu s dalšími osmadvaceti tuzemskými elitními kluby do kampaně České století, která...

FOTO/VIDEO: Olomouc má svůj první elektrobus, je tichý a klimatizovaný

pátek, 26. října 2018, 12:00

Dvanáctimetrový elektrobus bude nasazen do běžného provozu na lince číslo 14 od pondělí 29. října. Dopravní podnik za něj...

Oslavy 100 let výročí republiky: Program na pátek

pátek, 26. října 2018, 11:00

Dnes se můžete těšit na koncerty, staré filmy, videomapping nebo vypuštění radiové sondy do stratosféry.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.