Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: S dětmi na Pevnost duchů nebo ohňostroj

 
pátek, 26. října 2018, 15:30

Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu? Mám pro vás pár tipů.

Pátek

Dnes od šesté hodiny večer se můžou těšit fanoušci hokeje na extraligový duel HC Olomouc s HC Chomutov. Zápas je věnován republikovému jubileu a zazní zde česká hymna.




Sobota

ZOO Olomouc v sobotu od dvou hodin odpoledne opět pořádá Večer duchů. Čekají na vás strašidla, duchové, halloweenská výzdoba a dobroty pro zahřátí. Ti, kteří přijdou v kostýmu laděném na téma tohoto večera, se mohou zúčastnit soutěže Miss Děs.
Následovat bude křest obyvatel Králíkovství a ti co se rádi bojí, se mohou po setmění pod voliérou projít stezkou hrůzy. Že na duchy nevěříte? Chemici z Pevnosti poznání přímo před vašimi zraky jednoho z chemických duchů připraví. Milovníci tajemna pozor, nezapomeňte si vzít baterku nebo raději lampion, ať jste styloví! Bližší informace najdete zde.



Pevnost poznání Olomouc vás zve na Halloweenskou párty roku. Najdete tu chemickou laboratoř, kde se budou provádět hrůzostrašné pokusy, dále různé expozice a filmový sál, kde vám na několika přednáškách poví, jak vznikaly představy o hejkalech, bludičkách a dalších strašidlech. Budete mít možnost si prohlédnout a možná i pohladit poraněné sovy a netopýry ze záchranné stanice a čeká tu toho na vás mnohem víc. Podívejte se zde a dozvíte se více.


 

Výlov Velkého rybníka u obce Černá Voda proběhne od 9 do 15 hodin. Celý den se můžete těšit na prodej ryb, bohaté občerstvení, vystoupení trubačů, lesní stezku a dětskou tombolu. Vstup a parkování zdarma



Hrad Šternberk ukončí hlavní turistickou sezónu. Pro návštěvníky všech generací majípřipravené prohlídky hradu doplněné o zajímavý doprovodný program na nádvoří hradu. Prohlídky budou probíhat po celý den od 10 do 16 hodin. Milovníci historie se mohou těšit na rytířská vystoupení na nádvoří hradu v podání skupiny historického šermu Armet. Chybět nebudou rytířské souboje, ukázky zbraní a povídání o životě na hradech v dobách minulých. Pro více informací se podívejte zde.



Neděle

Lampionový průvod v Droždíně se uskuteční k příležitosti oslav výročí republiky od 17 hodin. Pro všechny děti bude připraven teplý čaj a pro dospělé malé občerstvení s punčem. Program najdete zde.

Ohňostroj na Žižkově náměstí proběhne v 19 hodin u příležitosti oslav 100 let výročí republiky, které v těchto dnech probíhají. Každý den vám přinášíme aktuální program k těmto oslavám a jistě si vybere každý, jak stráví volný čas.



 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto BeFunky.com, Eva Hobzová, hc-olomouc.cz, zoo-olomouc.cz, zajimavamista.cz, hrad-sternberk.cz, kudyznudy.cz

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Olomoučtí hokejisté se zapojí do oslav 100 let Československa,...

pátek, 26. října 2018, 15:00

Hokejisté HC Olomouc se od pondělí zapojili spolu s dalšími osmadvaceti tuzemskými elitními kluby do kampaně České století, která...

Později se rozednívá a dřív stmívá, policie dohlíží na viditelnost...

pátek, 26. října 2018, 13:30

S ohledem na bezpečnost chodců je třeba za sníženou viditelnost považovat nejen noční dobu, ale také soumrak, svítání, silný...

FOTO/VIDEO: Olomouc má svůj první elektrobus, je tichý a klimatizovaný

pátek, 26. října 2018, 12:00

Dvanáctimetrový elektrobus bude nasazen do běžného provozu na lince číslo 14 od pondělí 29. října. Dopravní podnik za něj...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.