Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslavy 100 let výročí republiky: Program na neděli

 
neděle, 28. října 2018, 10:00

Dnes vrcholí oslavy výročí republiky a i dnes se můžete těšit na videomapping, jízdu parním vlakem, koncerty nebo den otevřených dveří v Českém rozhlasu.

Žižkovo náměstí

11:00   Pietní akt u pomníku T G. Masaryka, položení věnců u pomníku Tomáše Garrigua Masaryka

Hlavní program

13:00   Richard Pogoda 
14:00   Tradicionál Olomouc 
15:00   Olomoucký Swingband 
16:00   Red Sock Orchestra 
17:30   Radim Schwab & band 
19:00   Ohňostroj

Horní náměstí – radnice

18:30 a 19:15   Českoslovenští hrdinové 1918-2018 - videomapping audiovizuální a světelné divadelní patnáctiminutové představení na budově olomoucké radnice 

Český rozhlas Olomouc

9:00–17:00   Den otevřených dveří. Prohlídky začínají každou čtvrthodinu. Průvodce vám budou dělat moderátoři a redaktoři Českého rozhlasu Olomouc. Setkat se můžete se Zorou Ježkovou, Janou Zemkovou, Ditou Vojnarovou, Petrou Ševců, Jiřím Matějů, Miroslavem Kobzou a Alešem Spurným. Ve Velkém studiu bude stanoviště pro dočasné tetování. Na dalším stanovišti bude fotobudka, kde se návštěvníci mohou vyfotit s různými předměty nebo i moderátory či redaktory. A sebou si odnesou fotku, která jim bude připomínat návštěvu Českého rozhlasu Olomouc.

Divadlo na Cucky

Dolní náměstí

15:00 a 19:00   1993 - dvě divadelní představení na téma Co si myslí mladí lidé o rozpadu Československa? Na to se budou snažit odpovědět dva čeští a dva slovenští herci v koprodukční inscenaci Divadla na cucky a bratislavského Divadla DPM. S humorem, ironií a snahou lépe se poznat. Autentická výpověď o časech ne tak moc vzdálených, pro některé ale až až. Předprodej v divadle.

Divadlo Tramtarie

15:00    V. Kracík: O popleteném kouzelníkovi - nová autorská pohádka s dílničkami pro děti

Hlavní nádraží

Zúčastnit se můžete události Zamykání točny. Máte jedinečnou příležitost svést se historickými parními vlaky. Bližší informace včetně jízdního řádu najdete ZDE.

Oslavy ve Šternberku

Přibližně v 16:15 vyjde slavnostní průvod od Kulturního domu z Masarykovy ulice na náměstí Svobody. Pro zájemce budou připraveny balonky v barvách trikolory. Průvod doprovodí mažoretky a dechový orchestr. Na náměstí Svobody se uskuteční tradiční pietní akt s kladením věnců a kytic u sochy Svobody. Čestnou stráž slavnostního aktu u sochy Svobody zajistí členové šternberských skautů, Sokola a stráže v prvorepublikových uniformách. Budou požehnány dvě nově vysazené lípy a v programu vystoupí Městský dechový orchestr, Olomoucké mažoretky, soubory Základní umělecké školy a Pěvecký sbor Šternberk. Budete si moci na místě vyzvednout svíčku a zapálenou ji položit k pomníku. Na závěr se můžete těšit na ohnivou show.

Oslavy v Prostějově

Ve Smetanových sadech u kina Metro 70 v Prostějově se dnes ve 14 hodin vysadí Strom republiky. Ten získá i pamětní žulovou desku s nápisem 1918 Strom republiky 2018. O hudební doprovod se postarají Proměny.
 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Expozici Marnotratný milovník barev, malíře Stanislava Menšíka,...

sobota, 27. října 2018, 19:00

Arcidiecézní muzeum v Olomouci otevřelo výstavu mapující tvorbu Stanislava Menšíka (1912-1970), malíře ze Svatého Kopečku.

Prostějovský rodák a vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterle by...

sobota, 27. října 2018, 18:00

Otto Wichterle se narodil 27. října v Prostějově. Vystudoval chemii na VUT V Praze a začal pracovat ve Zlíně na vývoji silonu. V...

Pozdrav k výročí republiky vysílal balon se sondou ze stratosféry

sobota, 27. října 2018, 16:00

Balon s radiovou sondou včera vysílal z výšky přes 22 kilometrů do éteru pozdrav ke 100. výročí vzniku Československa. Sondu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, dvakrát víc než loni

Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest lidí. Předběžná čísla oznámil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Proti loňsku je počet obětí dvojnásobný. Podle Lercha se zvýšil také počet nehod a přibylo nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.