Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslavy 100 let výročí republiky: Program na neděli

 
neděle, 28. října 2018, 10:00

Dnes vrcholí oslavy výročí republiky a i dnes se můžete těšit na videomapping, jízdu parním vlakem, koncerty nebo den otevřených dveří v Českém rozhlasu.

Žižkovo náměstí

11:00   Pietní akt u pomníku T G. Masaryka, položení věnců u pomníku Tomáše Garrigua Masaryka

Hlavní program

13:00   Richard Pogoda 
14:00   Tradicionál Olomouc 
15:00   Olomoucký Swingband 
16:00   Red Sock Orchestra 
17:30   Radim Schwab & band 
19:00   Ohňostroj

Horní náměstí – radnice

18:30 a 19:15   Českoslovenští hrdinové 1918-2018 - videomapping audiovizuální a světelné divadelní patnáctiminutové představení na budově olomoucké radnice 

Český rozhlas Olomouc

9:00–17:00   Den otevřených dveří. Prohlídky začínají každou čtvrthodinu. Průvodce vám budou dělat moderátoři a redaktoři Českého rozhlasu Olomouc. Setkat se můžete se Zorou Ježkovou, Janou Zemkovou, Ditou Vojnarovou, Petrou Ševců, Jiřím Matějů, Miroslavem Kobzou a Alešem Spurným. Ve Velkém studiu bude stanoviště pro dočasné tetování. Na dalším stanovišti bude fotobudka, kde se návštěvníci mohou vyfotit s různými předměty nebo i moderátory či redaktory. A sebou si odnesou fotku, která jim bude připomínat návštěvu Českého rozhlasu Olomouc.

Divadlo na Cucky

Dolní náměstí

15:00 a 19:00   1993 - dvě divadelní představení na téma Co si myslí mladí lidé o rozpadu Československa? Na to se budou snažit odpovědět dva čeští a dva slovenští herci v koprodukční inscenaci Divadla na cucky a bratislavského Divadla DPM. S humorem, ironií a snahou lépe se poznat. Autentická výpověď o časech ne tak moc vzdálených, pro některé ale až až. Předprodej v divadle.

Divadlo Tramtarie

15:00    V. Kracík: O popleteném kouzelníkovi - nová autorská pohádka s dílničkami pro děti

Hlavní nádraží

Zúčastnit se můžete události Zamykání točny. Máte jedinečnou příležitost svést se historickými parními vlaky. Bližší informace včetně jízdního řádu najdete ZDE.

Oslavy ve Šternberku

Přibližně v 16:15 vyjde slavnostní průvod od Kulturního domu z Masarykovy ulice na náměstí Svobody. Pro zájemce budou připraveny balonky v barvách trikolory. Průvod doprovodí mažoretky a dechový orchestr. Na náměstí Svobody se uskuteční tradiční pietní akt s kladením věnců a kytic u sochy Svobody. Čestnou stráž slavnostního aktu u sochy Svobody zajistí členové šternberských skautů, Sokola a stráže v prvorepublikových uniformách. Budou požehnány dvě nově vysazené lípy a v programu vystoupí Městský dechový orchestr, Olomoucké mažoretky, soubory Základní umělecké školy a Pěvecký sbor Šternberk. Budete si moci na místě vyzvednout svíčku a zapálenou ji položit k pomníku. Na závěr se můžete těšit na ohnivou show.

Oslavy v Prostějově

Ve Smetanových sadech u kina Metro 70 v Prostějově se dnes ve 14 hodin vysadí Strom republiky. Ten získá i pamětní žulovou desku s nápisem 1918 Strom republiky 2018. O hudební doprovod se postarají Proměny.
 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Aktualizováno 30. října 2018, 17:00

ROZHOVOR: Studie dávají naději neplodným párům a umožňují IVF léčbu...

pátek, 26. října 2018, 17:00

Docent Aleš Sobek se pro léčbu neplodnosti rozhodl ve čtvrtém ročníku studia medicíny. Za bezmála čtyřicet let pomohl tisícům...

Expozici Marnotratný milovník barev, malíře Stanislava Menšíka,...

sobota, 27. října 2018, 19:00

Arcidiecézní muzeum v Olomouci otevřelo výstavu mapující tvorbu Stanislava Menšíka (1912-1970), malíře ze Svatého Kopečku.

Prostějovský rodák a vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterle by...

sobota, 27. října 2018, 18:00

Otto Wichterle se narodil 27. října v Prostějově. Vystudoval chemii na VUT V Praze a začal pracovat ve Zlíně na vývoji silonu. V...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.