Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Dušičky se otevře poradna Hořec, přestěhovala se do nové budovy nemocnice

 
čtvrtek, 1. listopadu 2018, 07:30

Poradna Hořec se přestěhovala do novostavby II. Interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Otevře se na Dušičky, tedy 2. listopadu.

Památku zesnulých - svátek, kdy pozůstalí vzpomínají na své zemřelé příbuzné a přátele - si již tradičně připomínají i ve Fakultní nemocnici Olomouc. Tamější Poradna Hořec, v níž poradci pro pozůstalé z řad nemocničních kaplanů poskytují psychosociální podporu a pomoc nemocným, jejich blízkým nebo pozůstalým, pořádá v pátek 2. listopadu od 13 do 17 hodin den otevřených dveří a tradiční setkání nazvané Vzpomínat s láskou. Letošní shromáždění tak bude mít nejen pietní, nýbrž i komorně slavnostní charakter. Poradna Hořec totiž poprvé veřejnosti představí své nové prostory, které získala v nedávno otevřené budově Y, tedy sídle II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické.

Slavnostní zahájení se uskuteční ve 13 hodin v novém sídle Poradny Hořec v přízemí budovy Y. O hodinu později se příchozí a hosté přemístí k nemocniční kapli v chirurgickém monobloku v budově A, kde své služby představí nemocniční kaplani. V 15:30 hodin se před kaplí uskuteční tradiční vzpomínkové setkání na zemřelé, jehož součástí kromě úvodního slova a krátkého zamyšlení bude varhanní preludium, četba krátkého textu a rozžíhání svící za zesnulé. Od 16:15 do 17 hodin si pak zájemci budou moci prohlédnout nové prostory Poradny Hořec v budově Y.

Dosavadní umístění Poradny Hořec v budově Franze Josefa bylo od počátku chápáno jako dočasné. Aktuální přestěhování do nové budovy Y přinese klientům větší komfort, jednodušší dostupnost (včetně bezbariérového přístupu), širší zázemí v okolí poradny (posluchárny, sociální zařízení) včetně blízké pietní místnosti. Zůstanou zachovány otevírací hodiny v pondělí od 10 do 12:30 a ve středu od 15 do 17 hodin, po předchozí domluvě (na telefonu nemocničních kaplanů 733 789 731, mailem poradna.horec@gmail.com či na chatu na facebookovém profilu Poradny Hořec) je možné setkat se i jindy.

Poradna Hořec funguje ve Fakultní nemocnici Olomouc od roku 2015. Nemocniční kaplani zde poskytují bezplatné pastorační poradenství, psychosociální podporu a doprovázení v prožívání obtížných situací souvisejících s nemocí nebo ztrátou blízkého. Ze sedmi nemocničních kaplanů jsou tři zároveň certifikovanými poradci pro pozůstalé. V loňském roce se poradci pro pozůstalé věnovali 116 klientům.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Tisková zpráva | Foto FNOL

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Legendární Beatles v baletním představení uvede Moravské divadlo

středa, 31. října 2018, 21:00

Moravské divadlo v Olomouci uvede v pátek premiéru představení The Beatles Celebration. Poctu legendární skupině vzdá divadlo v...

Policisté byli hromadně darovat krev v olomoucké Fakultní nemocnici

středa, 31. října 2018, 20:30

Stává se již tradicí, že policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje hromadně dvakrát ročně...

Olomouc čeká modernizace varovných sirén. Současný systém je zastaralý

středa, 31. října 2018, 19:30

Současný varovný a informační systém, který Olomouc používá, je sice funkční, ale podle odborníků je zastaralý. Nový systém...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Internet se baví streamem pákistánské ministerstva. Omylem vysílalo s kočičím filtrem

Nestává se tak často, že by tisková konference přenášená na sociální sítě v Pákistánu vyvolala takový rozruch, jako ta, kterou před nedávnem přenášelo ministerstvo informací. Nepozorný externista, který měl stream na starost, totiž zapnul kočičí filtr, který váženým členům ministerstva i samotnému ministrovi přidělal infantilní kočičí ouška a fousky.

VIDEO: Videoklip je na světě. Tomáš Klus nazpíval s Arpidou píseň Marie

Videoklip k písni Marie je na světě. Známou písničku Tomáše Kluse nazpíval zpěvák společně s hudebním uskupením K.R.B z Centra Arpida. Natáčení proběhlo v pondělí 1. dubna a kulisou se stalo centrum Budějc.

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.