Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Senioři přišli o peněženky v obchodním centru, byly v nich platební karty, peníze i doklady

 
čtvrtek, 1. listopadu 2018, 11:00

Během včerejšího dne přišli dva senioři o peněženky. První muž ji vytratil na toaletě v obchodním domě, druhému peněženku ukradl zloděj z nákupního vozíku.

Ztratil peněženku na toaletě

Včera před polednem si osmdesátiletý senior odskočil na toaletu v obchodním domě v Olomouci a vytratil zde peněženku. Nepoctivý nálezce ji našel a neoprávněně si ji přisvojil. Senior rázem přišel o své osobní doklady, menší hotovost a platební kartu.Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Zloděj ukradl peněženku z nákupního vozíku

Druhý případ se odehrál ve stejný den, ale odpoledne. Osmasedmdesátiletý senior přišel o peněženku, kterou zanechal v nákupním vozíku před obchodním domem v Uničově. „Zloděj využil seniorovi nepozornosti a nepozorovaně mu vytáhl peněženku z vozíku. Muž měl v peněžence platební kartu a finanční hotovost přes 2 tisíce korun. Pachateli za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý trest za mřížemi,“ dodal ke krádeži Hejtman.

 

Policie radí: 

- neodkládejte tašku s peněženkou a doklady do nákupních vozíků nebo košů
- věnujte pozornost svému okolí
- různá zavazadla, nákupní tašky mějte neustále pod kontrolou
- již zaplacené zboží v nákupních košících nenechávejte bez dozoru 
- ​při ukládání zboží do zavazadlového prostoru vozidla mějte své věci, zavazadla stále na očích
Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Senior byl oslněn sluncem a nedal autobusu přednost, u nehody...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 10:00

V Zábřehu došlo včera o půl deváté ráno na ulici ČSA ke střetu autobusu a auta značky Audi. Čtyřiasedmdesátiletý řidič osobního...

Dobrovolníci budou prodávat květy vlčího máku, výtěžek půjde na...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 09:00

Na pořízení nahrávek vzpomínek účastníků druhého a třetího odboje bude použit výtěžek z veřejné sbírky, kterou ke Dni válečných...

Na Dušičky se otevře poradna Hořec, přestěhovala se do nové budovy...

čtvrtek, 1. listopadu 2018, 07:30

Poradna Hořec se přestěhovala do novostavby II. Interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Otevře se na Dušičky, tedy 2....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.