Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

DIZAJNTRH nabídne v nových prostorech více značek i multižánrový program

 
úterý, 6. listopadu 2018, 21:00

Už třetím rokem patří v Olomouci sváteční víkend okolo dne boje za svobodu a demokracii nejen státním oslavám, ale také prvním vánočním nákupům. Prodejní přehlídka DIZAJNTRH opět otevře sezonu kvalitním designem. Ve dnech 16. a 17. listopadu se do srdce Hané sjedou čeští a slovenští prodejci a nabídnou to nejlepší z módy, doplňků, knih, hraček, kosmetiky a dalšího. Po dvou ročnících na Pevnosti poznání se olomoucký DIZAJNTRH přesouvá do Uměleckého centra Univerzity Palackého a v nových prostorech nabídne více značek i novinky ve svém multižánrovém programu.

„S Pevností poznání jsme se loučili velmi neradi, ale bohužel jsme minulý rok dosáhli hranic kapacity, proto jsme zvolili na prostory velkorysejší Umělecké centrum,“ komentuje změnu místa zakladatelka akce Anna Jánská. Historická budova bývalého jezuitského Konviktu pojme kromě více než stovky prodejců také workshopová stanoviště, výstavy, přednášky, filmové promítání, dětskou zónu nebo různorodý odpočinkový program v Atriu ve spolupráci se Zaparkuj a studentskou iniciativou Udržitelný Palacký.

Letos si vybere opravdu každý...

„Letos si vybere opravdu každý. Naše motto zní vánoční nákupy hravě a odkazujeme tím nejen k tomu, že u nás každý hravě a bez stresu nakoupí vánoční dárky, ale také k tomu, že součástí Dizajntrhu budou tvůrčí dílny s našimi designéry a program, který jsme nachystali speciálně pro naše malé hravé návštěvníky,“ doplňuje Jánská. Dětské koutky a odpočinkovou zónu doplní v sobotu také divadelní představení Narodil se skřítek! pro nejmenší a výroba dárků.

Z loňského ročníku zůstává pevné jádro prodejců, které se díky větším prostorům o více než třetinu rozrostlo. „Dizajntrh je moje srdcovka a těším se na něj vždycky nejvíc ze všech akcí v roce. Byla jsem už u jeho začátků a líbí se mi, jak postupně roste a mění se. Navíc se koná v mé milované Olomouci a líbí se mi, že i když je svou velikostí a přístupem profesionální, zároveň má odlehčenou atmosféru,“ komentuje akci prodejkyně šperků Anna Cidlíková a dále pokračuje o složení prodejců: „Potkáte tady jak známé značky, tak malé, třeba teprve začínající prodejce.“

Vánoční nákupy pomalu

Program také stále drží udržitelnou linku a dokazuje, že loňské heslo „vánoční nákupy pomalu“ nebylo sezonní záležitostí. „Žít a nakupovat takzvaně ‚pomalu‘ vnímáme jako imperativ dnešní doby, a tím i jako přirozenou součást Dizajntrhu. Chceme i letos podpořit všechny, kdo se snaží vyrábět kvalitní, udržitelné a nadčasové věci,“ komentuje výběr prodejců organizátorka Adéla Píchová.

„Fandíme také iniciativám, které udržitelnost propagují, a proto letos spojíme síly s Udržitelný Palacký a jejich Freeshopem, kam lidi nosí věci, které nepotřebují a odnášejí si ty, které se jim hodí. Pomohou nám při organizaci SWAP koutku, takže oblečení opět nebudeme pouze nakupovat, ale také vyměňovat,“ popisuje Píchová.

Zábava po celý den

Osvědčilo se také spojení s Academia Film Olomouc, i letos se mohou návštěvníci těšit na promítání pod jejich taktovkou. Napomáhá tomu také skutečnost, že poslední ročník festivalu obsahoval programovou sekci věda v módě, a tak je možné uspořádat ozvěny této sekce a promítnout film The Next Black o budoucnosti a vývoji lidského odívání. „Kreativní designéři se snaží vnést do svých kolekcí potenciál originality v oblékání buď ve směru slow-fashion, nebo high-tech kousky mířícími za hranici každodennosti,“ nastiňuje obsah snímku Ivana Formanová, vedoucí Industry & Camp 4science.

Na DIZAJNTRHu tak budou moci návštěvníci bez problému strávit celý den. O občerstvení se postará nejen místní restaurace Konvikt, ale také stánky s kávou a jinými dobrotami od Jazz Fresh nebo Traffic Okno Coffee, ale i veganští specialisté z Veganolu.

Tisková zpráva

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Noc divadel spojí divadla z Česka i Slovenska, v Olomouci se zapojí...

úterý, 6. listopadu 2018, 20:30

Do Noci divadel, která každoročně nabízí divákům nevšední zážitky, se příští sobotu společně zapojí sedm olomouckých divadelních...

Mladík si opřel kolo o lavičku a zajistil ho zámkem. Po dvou hodinách...

úterý, 6. listopadu 2018, 19:00

Krádeží kol poslední dobou přibývá. Další obětí zloděje se stal tentokrát mladík z České vsi, který si v pondělí zajel na svém...

ANKETA: Většina lidí letos neutratí za vánoční dárky více než 10...

úterý, 6. listopadu 2018, 18:00

Více než čtvrtina lidí začíná právě v těchto dnech s nákupy vánočních dárků. Více než 10 tisíc korun utratí za dárky asi třetina...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.