Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Drogy hlídal dealerovi pavouk v teráriu, měl je schované i v krmení pro rybičky nebo u kompresoru v lednici

 
pátek, 9. listopadu 2018, 17:00

Téměř půl kilogramu pervitinu zabavili policisté při dopadení osmatřicetiletého muže podezřelého z rozsáhlé distribuce drog. Drogy našli na různých místech, jedním z nich bylo terárium s pavoukem.

Drogu objevili při domovní prohlídce v jeho olomouckém bytě, pervitin měl schovaný na různých místech, například v rámech akvária či v teráriu s pavoukem. Podle kriminalistů by z tohoto množství šlo vyrobit zhruba 2500 dávek, hodnotu na černém trhu vyčíslili na 800 tisíc až milion korun. Dnes o tom informovali olomoučtí policisté.

Muž měl u sebe pervitin a zbraň

Policisté muže zadrželi v noci na pondělí na jedné z olomouckých ulic před jeho bydlištěm. Ve chvíli zadržení měl u sebe několik dávek pervitinu a byl ozbrojen. „Muž se ve větší míře podílel na přímé distribuci drog. Vybudoval si kolem sebe velice širokou škálu odběratelů. Byl to výkonný dealer. Takové množství zabaveného pervitinu jsme tady již dlouho neměli," uvedl šéf olomoucké policie Jiří Musil. Vyšetřovatelé zadrženého obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Dealer sám bral drogy od šestnácti let

Obviněný byl pouze dealerem, drogy distribuoval nejméně od loňského podzimu. Policisté zatím o původu drog nechtěli mluvit s tím, že na případu pracují. Muž podle policistů dosud nebyl pro drogovou trestnou činnost souzen, za sebou však má trestní minulost. Je závislý na drogách, které podle kriminalisty Tomáše Hrubého užíval od šestnácti let. „Měl svou vlastní klientelu, byl velmi obezřetný, znal naše postupy a dával si velký pozor," uvedl Hrubý.

Drogy měl schované i v krmení pro rybičky

Podle propočtů policie měl na obchodech až stopadesátiprocentní zisk. Skrýše pro drogu byly podle policie důmyslné. Několik desítek gramů pervitinu bylo uschováno ve dveřích trezoru. Muž byl rovněž chovatelem jedovatých pavouků a pervitin uschoval v teráriu. „Drogy měl schované i v lednici u kompresoru nebo v krmení pro rybičky. Měli jsme s sebou i psa na vyhledávání drog," řekl Hrubý. Dodal, že muž zpočátku spolupracoval, ve chvíli, když zjistil svou trestní sazbu, spolupracovat přestal.

Nebyl držitel zbrojního průkazu, přesto měl několik zbraní

Muž, který nikde nepracoval, byl obviněn z drogového deliktu a hrozí mu až deset let vězení. Na akci s názvem Midar pracovali policisté zhruba rok, drogy podle nich distribuoval po celé Olomouci. Při zadržení byl velmi překvapen a nekladl odpor. Při domovní prohlídce objevili policisté také další zbraně, nebyl přitom držitelem zbrojního průkazu.

Muž svým pravidelným odběratelům prodával drogy v různých dávkách, a to od 0,2g do 1g, za což inkasoval částky, pohybující se v rozmezí od pětiset korun do 1 600 korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Muži teď po zásahu TOXI týmu hrozí až deset let za mřížemi.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Tisková zpráva | Foto PČR | Zdroj ČTK

Štítky drogy, dealer, policie

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

V Hrušce a Lužicích půjdou lidé znovu k volbám, nová zastupitelstva...

pátek, 9. listopadu 2018, 15:00

V Olomouckém kraji čekají dvě obce nové komunální volby. Jde o Hrušky na Prostějovsku a Lužice na Olomoucku. Informaci přinesl...

VÍKEND PODLE DRBNY: Navštivte Svatomartinské trhy, zabruslete si v...

pátek, 9. listopadu 2018, 13:30

Tento víkend bude ve znamení Svatomartinských hodů. Pokud ale dáváte přednost sportu před pečenou husou, pak navštivte slavnostní...

Hledá se jméno pro olomoucký vánoční strom, kterým bude...

pátek, 9. listopadu 2018, 12:03

Dvacetimetrová douglaska z Věrovan bude od neděle 18. listopadu zdobit Horní náměstí. Skutečným vánočním stromem se stane v pátek...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.