Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Protančete noc, zahajte advent s punčem nebo navštivte zákulisí divadla

 
pátek, 16. listopadu 2018, 12:00

Pokud jste milovníci dobré hudby a tance, přijdete si na své během Olomoucké klubové noci. S dětmi můžete vyrazit do divadla a nebo je nechat upéct pizzu. Kouzelnou předvánoční atmosféru pak podtrhne Vánoční jarmark, kde zahraje cimbálovka.

Pátek

Olomoucká klubová noc je dvoudenní festival probíhající v prostorách undegroundových klubů. Do akce je zapojen Konvikt, Vertigo, Ponorka, Dream klub, Kryt a 15 minut Music club. Festival začíná dnes ve 20:00 a z programu se můžete těšit třeba na Jimmy Pé, Orinoko nebo Atape.

 

Zimní sezóna Plaveb Olomouc 2018 je zahájena. Akce s názvem Adventní čas s OLOPUNČEM bude zahájena v pátek v 18:00 na Dolním náměstí v OLOPUNČI. Těšit se můžete i na koncerty a to 16. listopadu od 18:00 na koncert Jiřího Drtila - acoustic a poté 23. listopadu od 19:00 koncert SUGAR & SPICE Holding Company. Zahřát se můžete skvělým Námořnickým punčem či jinými nápoji. Čekají na vás dárkové předměty, jízda na lodi nebo na OLOŠLAPU. Koncerty budou i nadále pokračovat.
 

 

Sobota

Noc divadel startuje v sobotu. Dopoledne můžete navštívit zkoušku Splašených nůžek, která začíná v deset hodin. Vstup je volný, ale kapacita je maximálně 150 osob. Na pokladně divadla si můžete vyzvednout místenky. Odpoledne a večer se budete moci projít po jevišti a nahlédnout do zákulisí divadla. Více informací k akci najdete ZDE.
Od 19:30 Divadlo hudby nabídne improvizační show, do které se zapojí i samotní diváci svými napády. Olomoucký soubor Olivy pozval improvizátory z Bratislavy a Žiliny. Česko-slovenskou show podtrhne živý zvukový doprovod. Poté bude následovat afterparty s DJem a bude otevřený bar. 

Vánoční jarmark nabídne cimbálovku a mnoho řemeslníků, výtvarníků a lidových tvůrců. Můžete si nakoupit vánoční drobnosti, dekorace, zazpívat si a příjemně strávit předvánoční čas. Akci pořádá Jitro o.p.s. ve spolupráci s Credo o.p.s. Přijďte na adresu Mozartova 43, Olomouc, jarmark bude probíhat od 09:00 do 14:00. Navíc koupí výrobků přispějete na dobrou věc.

 

Neděle

Vezměte děti do Divadla na Šantovce! Od 16:00 na ně bude čekat pohádka s názvem Svět hraček. Jak už název napovídá, hlavními postavami budou hračky. V příběhu dojde ke konfrontaci tradičních hraček s těmi moderními. Jak vybírají rodiče hračky svým dětem a jak je tím ovlivňují? Jak působí hračky na myšlení a cítění dětí? Jaký vliv má na děti a rodiče reklama? Tato tragikomická pohádka vám odpoví na mnohé. V představení jsou použity písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Děti pak po pohádce od 17:30 čeká Kuchařská dílnička v restauraci Lobster. Kapacita je omezena na třicet míst. V ceně devadesáti korun je zahrnutý dětský nápoj, káva pro doprovod dítěte a hlavně pizza, kterou si dítě samo vyrobí a sní. Dílnička probíhá každou třetí neděli v měsíci.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Olomoucká klubová noc, Plavby Olomouc, pixabay.com, Divadlo na Šantovce, Jitro Olomouc, Moravské divadlo Olomouc

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Prestižní ocenění nadace Blues Foundation získal festival Blues Alive...

pátek, 16. listopadu 2018, 07:30

Festival Blues Alive v Šumperku získal prestižní ocenění nadace Blues Foundation za rok 2019. Je prvním českým držitelem ceny za...

Za čtrnáct hodin darovali lidé v Prostějově dvě tuny oblečení na...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 22:00

Lidé darovali Charitě Prostějov celkem 233 pytlů oblečení, tedy zhruba dvě tuny oděvů. Množství se podařilo vybrat za pouhých 14...

Na příští rok plánuje město Prostějov příjmy i výdaje přes miliardu...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 20:30

Prostějovská radnice plánuje na příští rok výdaje 1,027 miliardy korun, které v návrhu rozpočtu o 23 milionů korun převyšují...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.