Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Protančete noc, zahajte advent s punčem nebo navštivte zákulisí divadla

 
pátek, 16. listopadu 2018, 12:00

Pokud jste milovníci dobré hudby a tance, přijdete si na své během Olomoucké klubové noci. S dětmi můžete vyrazit do divadla a nebo je nechat upéct pizzu. Kouzelnou předvánoční atmosféru pak podtrhne Vánoční jarmark, kde zahraje cimbálovka.

Pátek

Olomoucká klubová noc je dvoudenní festival probíhající v prostorách undegroundových klubů. Do akce je zapojen Konvikt, Vertigo, Ponorka, Dream klub, Kryt a 15 minut Music club. Festival začíná dnes ve 20:00 a z programu se můžete těšit třeba na Jimmy Pé, Orinoko nebo Atape.

 

Zimní sezóna Plaveb Olomouc 2018 je zahájena. Akce s názvem Adventní čas s OLOPUNČEM bude zahájena v pátek v 18:00 na Dolním náměstí v OLOPUNČI. Těšit se můžete i na koncerty a to 16. listopadu od 18:00 na koncert Jiřího Drtila - acoustic a poté 23. listopadu od 19:00 koncert SUGAR & SPICE Holding Company. Zahřát se můžete skvělým Námořnickým punčem či jinými nápoji. Čekají na vás dárkové předměty, jízda na lodi nebo na OLOŠLAPU. Koncerty budou i nadále pokračovat.
 

 

Sobota

Noc divadel startuje v sobotu. Dopoledne můžete navštívit zkoušku Splašených nůžek, která začíná v deset hodin. Vstup je volný, ale kapacita je maximálně 150 osob. Na pokladně divadla si můžete vyzvednout místenky. Odpoledne a večer se budete moci projít po jevišti a nahlédnout do zákulisí divadla. Více informací k akci najdete ZDE.
Od 19:30 Divadlo hudby nabídne improvizační show, do které se zapojí i samotní diváci svými napády. Olomoucký soubor Olivy pozval improvizátory z Bratislavy a Žiliny. Česko-slovenskou show podtrhne živý zvukový doprovod. Poté bude následovat afterparty s DJem a bude otevřený bar. 

Vánoční jarmark nabídne cimbálovku a mnoho řemeslníků, výtvarníků a lidových tvůrců. Můžete si nakoupit vánoční drobnosti, dekorace, zazpívat si a příjemně strávit předvánoční čas. Akci pořádá Jitro o.p.s. ve spolupráci s Credo o.p.s. Přijďte na adresu Mozartova 43, Olomouc, jarmark bude probíhat od 09:00 do 14:00. Navíc koupí výrobků přispějete na dobrou věc.

 

Neděle

Vezměte děti do Divadla na Šantovce! Od 16:00 na ně bude čekat pohádka s názvem Svět hraček. Jak už název napovídá, hlavními postavami budou hračky. V příběhu dojde ke konfrontaci tradičních hraček s těmi moderními. Jak vybírají rodiče hračky svým dětem a jak je tím ovlivňují? Jak působí hračky na myšlení a cítění dětí? Jaký vliv má na děti a rodiče reklama? Tato tragikomická pohádka vám odpoví na mnohé. V představení jsou použity písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Děti pak po pohádce od 17:30 čeká Kuchařská dílnička v restauraci Lobster. Kapacita je omezena na třicet míst. V ceně devadesáti korun je zahrnutý dětský nápoj, káva pro doprovod dítěte a hlavně pizza, kterou si dítě samo vyrobí a sní. Dílnička probíhá každou třetí neděli v měsíci.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Olomoucká klubová noc, Plavby Olomouc, pixabay.com, Divadlo na Šantovce, Jitro Olomouc, Moravské divadlo Olomouc

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

U Radíkova někdo zastřelil srnce, šlo o chovný kus pravidelného...

pátek, 16. listopadu 2018, 10:56

Od středy 14. listopadu vyšetřuje policie oznámení o nálezu zastřeleného srnce v lesním porostu poblíž Radíkova. Srnce nalezl...

Z domu na rohu ulic Komenského a Dobrovského padala omítka mezi auta....

pátek, 16. listopadu 2018, 09:54

Včera kolem jedenácté hodiny přijali strážníci Městské policie Olomouc hlášení o padání rozdrolené omítky z domu na rohu ulic...

Prestižní ocenění nadace Blues Foundation získal festival Blues Alive...

pátek, 16. listopadu 2018, 07:30

Festival Blues Alive v Šumperku získal prestižní ocenění nadace Blues Foundation za rok 2019. Je prvním českým držitelem ceny za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.