Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na podobu Středoevropského fóra Olomouc vypíše Muzeum umění soutěž

 
čtvrtek, 15. listopadu 2018, 18:00

O vypsání architektonické soutěže na Středoevropské fórum rozhodlo ministerstvo kultury. Muzeum původně se soutěží nepočítalo a nechalo si vypracovat projekt od architekta Jana Šépky, píše rozhlas.cz.

Že soutěž, která bude vypsána na začátku března 2019, znamená začátek konce stavby nové kulturní instituce nejen středoevropského významu, je přesvědčen expert na moderní architekturu Rostislav Švácha.

„Když se vypíše soutěž, tak se celá ta věc hodně zdrží...“

Ministr kultury Antonín Staněk z ČSSD trvá na architektonické soutěži a potvrdil, že jeho pracovní skupina začala na prvních krocích s Muzeem umění spolupracovat. „Zásadním způsobem se změnily podmínky financování. V tuto chvíli už se nejedná o finance z evropských fondů. Druhá věc je, že to financování je přímo z národních zdrojů, a tady preferujeme jako ve všech ostatních příspěvkových organizacích ministerstva kultury architektonickou soutěž. Předpokládáme, že dojde i k jisté změně stavebního programu. Takže to jsou takové tři hlavní důvody,“ uvedl pro rozhlas.cz Staněk.

„Když se vypíše soutěž, tak se celá ta věc hodně zdrží. Může se stát, že všechno vyzní do ztracena a na místě SEFO bude pořád strašit ta ošklivá proluka, která už tam straší 50 let,“ komentuje historik moderní architektury Rostislav Švácha.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Muzeum Umění | Zdroj rozhlas.cz

Kam dál?

Aktualizováno 17. listopadu 2018, 18:00

FOTO: Cyklostezka Litovelským Pomoravím zůstává neprůjezdná, most se...

sobota, 22. září 2018, 10:00

Konec stavby mostu u rozcestí Litovel - Březové na cyklotrase číslo 51 se posunul na konec ledna 2019. Během stavby došlo k...

Muž na elektrické koloběžce srazil chodkyni, ta skončila v nemocnici....

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:00

Policisté žádají veřejnost o pomoc při objasnění dopravní nehody, která se stala 1. listopadu 2018 před pátou hodinou ranní v...

Muž během léčby v psychiatrické nemocnici odevzdával místo moči vodu,...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 16:30

Sedmadvacetiletému muži z Přerova byla nařízena rozsudkem soudu ambulantní léčba na Psychosociálním centru. Muž tam měl docházet...

FOTO: Čtyřicet dárců krve si na olomoucké radnici převzalo zlaté...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 15:30

Čtyřicet dárců krve si 13. listopadu převzalo Zlatou medaili Prof. MUDr. Jana Janského. Cesta ke zlaté medaili vede přes čtyřicet...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.