Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční trhy v Olomouci začínají tento pátek. Policie se zaměří na kapsáře i veřejný pořádek

 
úterý, 20. listopadu 2018, 15:30

Vánoční trhy odstartují v Olomouci 23. listopadu 2018. Kulturní program a prodejci přilákají do Olomouce tisíce lidí a policie v souvislosti s trhy připravuje řadu bezpečnostních opatření.

PŘEHLED: Vánoční trhy v Olomouci letos začnou 23. listopadu. Tady je program!

„Zaměříme pozornost do míst s větší koncentrací osob, jako jsou náměstí, obchodní domy, nádraží, parkoviště, ale i dalších míst, kde se budou konat různé kulturní, společenské a sportovní akce,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policie bude na daná místa dohlížet častěji a budou se zaměřovat na dohled nad veřejným pořádkem i na potírání drobné majetkové kriminality.

Rady policie

  • věnujte pozornost svému okolí a vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí
  • svá zavazadla nikdy nespouštějte z očí
  • tašky s penězi a cennými věcmi nenoste na zádech, kam nevidíte
  • kabelku noste pokud možno u těla, vždy uzavřenou a pod kontrolou
  • peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek
  • nenoste při sobě větší finanční hotovost
  • peněženku a telefon nedávejte do zadních kapes kalhot
  • zapamatujte si PIN kód od platební karty a nemějte jej napsaný na lístku u karty
  • při nakupování neodkládejte tašky do nákupních vozíků

Policisté budou dohlížet také na bezpečnost a plynulost silničního provozu

„Na silnice vyjedou i takzvaní sváteční řidiči, aby navštívili vánoční trhy, nakoupili dárky nebo navštívili příbuzné. Apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby byli ostražití, dodržovali pravidla, chovali se k sobě ohleduplně a neusedali za volant pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek,“ řekl k dopravě mluvčí policie, který zároveň připomněl, že auto není trezor a i zdánlivě bezcenná věc může nalákat zloděje.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Dnes startuje charitativní sbírka Vánoční hvězda, koupí pryšce...

úterý, 20. listopadu 2018, 13:30

Už jednadvacet let může sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhat na cestě za zdravím malým pacientům na...

VIDEO: Zfetovaný řidič ujížděl policii olomouckými ulicemi. U jeho...

úterý, 20. listopadu 2018, 11:35

V pátek 16. listopadu po čtvrté hodině odpolední došlo v Černovíru k automobilové honičce. Řidič totiž odmítl zastavit policejní...

Aktualizováno 20. listopadu 2018, 11:01

FOTO: Řidič nákladního auta, které se převrátilo v Mohelnici a...

pondělí, 19. listopadu 2018, 11:01

V pondělí 19. listopadu po osmé hodině ráno došlo v Mohelnici v ulici Uničovská k dopravní nehodě osobního a nákladního auta....

Opilý cyklista narazil do obrubníku a upadl. Policii nadýchal přes...

úterý, 20. listopadu 2018, 10:00

V pondělí 19. listopadu 2018 před šestou hodinou ráno upadl šestatřicetiletý cyklista v ulici Technologické v Olomouci. Cyklista...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.