Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční trhy v Olomouci začínají tento pátek. Policie se zaměří na kapsáře i veřejný pořádek

 
úterý, 20. listopadu 2018, 15:30

Vánoční trhy odstartují v Olomouci 23. listopadu 2018. Kulturní program a prodejci přilákají do Olomouce tisíce lidí a policie v souvislosti s trhy připravuje řadu bezpečnostních opatření.

PŘEHLED: Vánoční trhy v Olomouci letos začnou 23. listopadu. Tady je program!

„Zaměříme pozornost do míst s větší koncentrací osob, jako jsou náměstí, obchodní domy, nádraží, parkoviště, ale i dalších míst, kde se budou konat různé kulturní, společenské a sportovní akce,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policie bude na daná místa dohlížet častěji a budou se zaměřovat na dohled nad veřejným pořádkem i na potírání drobné majetkové kriminality.

Rady policie

  • věnujte pozornost svému okolí a vyhýbejte se skupinám většího počtu lidí
  • svá zavazadla nikdy nespouštějte z očí
  • tašky s penězi a cennými věcmi nenoste na zádech, kam nevidíte
  • kabelku noste pokud možno u těla, vždy uzavřenou a pod kontrolou
  • peněženku, doklady, mobilní telefony a ostatní cennosti nenechávejte navrchu tašek či kabelek
  • nenoste při sobě větší finanční hotovost
  • peněženku a telefon nedávejte do zadních kapes kalhot
  • zapamatujte si PIN kód od platební karty a nemějte jej napsaný na lístku u karty
  • při nakupování neodkládejte tašky do nákupních vozíků

Policisté budou dohlížet také na bezpečnost a plynulost silničního provozu

„Na silnice vyjedou i takzvaní sváteční řidiči, aby navštívili vánoční trhy, nakoupili dárky nebo navštívili příbuzné. Apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby byli ostražití, dodržovali pravidla, chovali se k sobě ohleduplně a neusedali za volant pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek,“ řekl k dopravě mluvčí policie, který zároveň připomněl, že auto není trezor a i zdánlivě bezcenná věc může nalákat zloděje.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Dnes startuje charitativní sbírka Vánoční hvězda, koupí pryšce...

úterý, 20. listopadu 2018, 13:30

Už jednadvacet let může sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhat na cestě za zdravím malým pacientům na...

Přes dvě stě tisíc lidí letos navštívilo památky v Olomouckém kraji

úterý, 20. listopadu 2018, 09:00

Památky v Olomouckém kraji pod správou Národního památkového ústavu navštívilo od ledna do konce října 202 562 lidí. Je to o 5143...

V příštím roce čeká Prostějov modernizace dopravního terminálu v...

úterý, 20. listopadu 2018, 07:30

Více než třicet milionů korun plánuje příští rok investovat prostějovská radnice do modernizace dopravního terminálu veřejné...

Policisté kontrolovali myslivce, nezjistili žádná pochybení

pondělí, 19. listopadu 2018, 22:00

V sobotu 17. listopadu kontrolovala policie honitbu v Bludově na Šumpersku. Policie zjišťovala, zda u sebe myslivci mají potřebné...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.