Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud otevřel případ brutální vraždy bezdomovce v zahrádkářské kolonii, vrahovi hrozí až osmnáct let ve vězení

 
úterý, 20. listopadu 2018, 16:30

Olomoucký krajský soud dnes otevřel letošní případ vraždy bezdomovce v zahrádkářské kolonii na periferii Olomouce. Souzen je za ni padesátiletý Zdeněk Zahradník, známý zavražděného.

Muži hrozí až osmnáct let ve vězení

Oběť podle obžaloby ubil, tělo zakryl a až o několik dnů později se svěřil pracovnici charity, která zavolala policisty. Obžalovaný u soudu uvedl, že si okolnosti činu nepamatuje, údajně byl pod prášky. Muži hrozí za druhou letošní vraždu v Olomouckém kraji až 18 let vězení. Podle obžaloby k tragédii došlo letos v březnu v Holické ulici na oploceném pozemku, který Zahradník obýval ve své maringotce. Na muže podle obžaloby zaútočil pěstmi, kopanci a také po něm dupal.

Útočník si údajně moc nepamatuje kvůli práškům

Způsobil mu rozsáhlá zranění včetně tříštivé zlomeniny čelisti, poranění lebky a zhmožděnin. „Poškozený přitom musel v průběhu útoku zažívat kvůli jeho délce a opakovaným silným úderům, kopům a dupáním do totožných míst značnou, až nesnesitelnou bolest i psychické utrpení," uvedl státní zástupce Jakub Grmela. Zahradník vypověděl, že v osudný den dvojici propustili ze záchytné stanice, po cestě si koupili vodku a piva. Tvrdil, že měl "absťák" a známý mu dal nějaké prášky. „Cestu si nepamatuju. Až když mi ráno skočil kocour na střechu maringotky, vyšel jsem ven a viděl jsem, jak je vše rozkopané, asi jsme se porvali. Potom jsem si všiml, že za plotem někdo leží," vypověděl obžalovaný.

Podle znalce bylo příčinou smrti udušení při masivním krvácení a tuková embolie. U soudu vypověděl, že šlo o opakované násilí střední až velkou intenzitou a napadený se přitom aktivně bránil. Část poranění přitom vznikla za situace, kdy poškozený ležel. „Došlo k masivní devastaci obličeje, rozsáhlost zranění se přitom vymykala běžné praxi, se kterou se setkáváme," uvedl znalec. Rozsudek soud vynese ve středu.

Vrah vše oznámil pracovnici charity

Poškozenému prý dával masáž srdce, poté ale údajně dostal zkrat a praštil ho trubkou. „Dal jsem ho do vozíku a zavezl za maringotku. Nechal jsem ho tam až do pondělí, když jsem šel do města a potkal jsem paní. Požádal jsem ji, aby zavolala policii, že mám na zahradě mrtvolu," dodal Zahradník. Žena byla pracovnicí charitní organizace, podle dřívější výpovědi jí doslova řekl, že zabil člověka a že je u něj na zahradě.

Muž na místě počkal do příjezdu policistů, kterým se přiznal a označil místo činu, popsali již dříve kriminalisté. V Olomouckém kraji šlo tehdy o druhou vraždu či pokus o ni. Na konci ledna kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu čtyřicetiletého muže z Prostějova. Podle nich napadl s nožem v ruce svého souseda, těžce zraněný muž skončil v nemocnici. Loni se v regionu stalo osm vražd a pokusů o ni, všechny se podařilo kriminalistům objasnit.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Vánoční trhy v Olomouci začínají tento pátek. Policie se zaměří na...

úterý, 20. listopadu 2018, 15:30

Vánoční trhy odstartují v Olomouci 23. listopadu 2018. Kulturní program a prodejci přilákají do Olomouce tisíce lidí a policie v...

Dnes startuje charitativní sbírka Vánoční hvězda, koupí pryšce...

úterý, 20. listopadu 2018, 13:30

Už jednadvacet let může sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhat na cestě za zdravím malým pacientům na...

Přes dvě stě tisíc lidí letos navštívilo památky v Olomouckém kraji

úterý, 20. listopadu 2018, 09:00

Památky v Olomouckém kraji pod správou Národního památkového ústavu navštívilo od ledna do konce října 202 562 lidí. Je to o 5143...

V příštím roce čeká Prostějov modernizace dopravního terminálu v...

úterý, 20. listopadu 2018, 07:30

Více než třicet milionů korun plánuje příští rok investovat prostějovská radnice do modernizace dopravního terminálu veřejné...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.