Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční hvězdu zakoupíte v obchodních centrech, přispějete tak na rekondiční pobyt malých pacientů

 
čtvrtek, 22. listopadu 2018, 15:00

Zhruba 39 tisíc pryšců nádherných, známých jako vánoční hvězda, je letos připraveno pro olomouckou charitativní sbírku s názvem Vánoční hvězda.

Pomáhá onkologicky nemocným dětem. Sbírka začala tento týden a kromě Olomouce si květiny, které vypěstovali zdejší floristé, mohou zakoupit lidé po celé Moravě, ale i v Praze. Loni se tímto způsobem podařilo vybrat rekordních 2,3 milionu korun. Sbírka má dlouholetou tradici, sdružení Šance ji vyhlásilo v roce 1998, kdy první výtěžek činil 58 700 korun. Nyní již překračuje dvoumilionovou hranici.

Sbírka pomáhá již jednadvacet let malým pacientům

Každoročně se výtěžek o něco zvyšuje. Dostali jsme se do podvědomí, lidé mají chuť pomáhat o Vánocích. Letos jsme připravili pro prodej 39 tisíc květin. Zhruba 36 až 37 tisíc rostlin vypěstovali pro nás v olomouckém Florcentru, dalších dva tisíce vypěstovali v Mělníku, odkud se květiny posílají do Prahy," řekla ředitelka sdružení Šance Olomouc Herta Mihálová. Sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhá již jednadvacet let malým pacientům na hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Peníze jdou na různé úpravy oddělení, na němž malí pacienti v průměru stráví osm měsíců. Putují také na sociální pomoc rodinám a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě.

PSALI JSME: Dnes startuje charitativní sbírka Vánoční hvězda, koupí pryšce nádherného přispějete na léčbu malých dětí

Květiny nakupují nejen jednotlivci, ale i školy

Rodiče si mohou do dvou let po léčbě požádat o příspěvek na pobyt například u moře, aby se mohla rodina po léčbě scelit a dát se dohromady," doplnila Mihálová. Květiny lze koupit v Olomouci například v Galerii Caesar či v obchodních centrech. Květiny letos putují na severní, jižní a střední Moravu, ale i na Pardubicko a do Prahy. „Vánoční květiny si ve sbírce nekupují jen jednotlivci, ale i organizace. Největšími odběrateli jsou základní školy, v Olomouci mezi ně patří například Základní škola Mozartova, Helsinská, Hálkova či Stupkova. Školy nám dělají největší službu, informují rodiče, na co výtěžek jde," dodala ředitelka sdružení. Milion korun překročila sbírka poprvé v roce 2008, dvoumilionovou hranici předloni. Sbírka Vánoční hvězda, která je chráněná ochrannou známkou, se bude letos prodávat do 9. prosince.

Podívejte se SEM pro více informací.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Lidé chtějí zabránit demolici historické nádražní budovy v Náměšti na...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 13:30

Petici za zachování staré nádražní budovy v Náměšti na Hané na Olomoucku zorganizovala skupina nadšenců, kteří nesouhlasí s...

Započala stavba nového oddělení LDN v prostějovské nemocnici,...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:30

Stavbu nového lůžkového oddělení pro dlouhodobě nemocné a pacienty vyžadující paliativní péči zahájila v jedné ze svých budov...

Most přes dálnici D46 čeká rekonstrukce, jeho špatný stav by mohl...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:00

Opravit silniční most přes dálnici D46 v okrajové části Žešov plánuje prostějovská radnice. Mostní konstrukce je totiž podle...

Za brutální vraždu bezdomovce poslal soud vraha na sedmnáct let do...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 09:00

Za ubití bezdomovce v Olomouci potrestal včera olomoucký krajský soud padesátiletého Zdeňka Zahradníka sedmnácti lety vězení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.