Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční hvězdu zakoupíte v obchodních centrech, přispějete tak na rekondiční pobyt malých pacientů

 
čtvrtek, 22. listopadu 2018, 15:00

Zhruba 39 tisíc pryšců nádherných, známých jako vánoční hvězda, je letos připraveno pro olomouckou charitativní sbírku s názvem Vánoční hvězda.

Pomáhá onkologicky nemocným dětem. Sbírka začala tento týden a kromě Olomouce si květiny, které vypěstovali zdejší floristé, mohou zakoupit lidé po celé Moravě, ale i v Praze. Loni se tímto způsobem podařilo vybrat rekordních 2,3 milionu korun. Sbírka má dlouholetou tradici, sdružení Šance ji vyhlásilo v roce 1998, kdy první výtěžek činil 58 700 korun. Nyní již překračuje dvoumilionovou hranici.

Sbírka pomáhá již jednadvacet let malým pacientům

Každoročně se výtěžek o něco zvyšuje. Dostali jsme se do podvědomí, lidé mají chuť pomáhat o Vánocích. Letos jsme připravili pro prodej 39 tisíc květin. Zhruba 36 až 37 tisíc rostlin vypěstovali pro nás v olomouckém Florcentru, dalších dva tisíce vypěstovali v Mělníku, odkud se květiny posílají do Prahy," řekla ředitelka sdružení Šance Olomouc Herta Mihálová. Sdružení Šance díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhá již jednadvacet let malým pacientům na hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Peníze jdou na různé úpravy oddělení, na němž malí pacienti v průměru stráví osm měsíců. Putují také na sociální pomoc rodinám a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě.

PSALI JSME: Dnes startuje charitativní sbírka Vánoční hvězda, koupí pryšce nádherného přispějete na léčbu malých dětí

Květiny nakupují nejen jednotlivci, ale i školy

Rodiče si mohou do dvou let po léčbě požádat o příspěvek na pobyt například u moře, aby se mohla rodina po léčbě scelit a dát se dohromady," doplnila Mihálová. Květiny lze koupit v Olomouci například v Galerii Caesar či v obchodních centrech. Květiny letos putují na severní, jižní a střední Moravu, ale i na Pardubicko a do Prahy. „Vánoční květiny si ve sbírce nekupují jen jednotlivci, ale i organizace. Největšími odběrateli jsou základní školy, v Olomouci mezi ně patří například Základní škola Mozartova, Helsinská, Hálkova či Stupkova. Školy nám dělají největší službu, informují rodiče, na co výtěžek jde," dodala ředitelka sdružení. Milion korun překročila sbírka poprvé v roce 2008, dvoumilionovou hranici předloni. Sbírka Vánoční hvězda, která je chráněná ochrannou známkou, se bude letos prodávat do 9. prosince.

Podívejte se SEM pro více informací.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Lidé chtějí zabránit demolici historické nádražní budovy v Náměšti na...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 13:30

Petici za zachování staré nádražní budovy v Náměšti na Hané na Olomoucku zorganizovala skupina nadšenců, kteří nesouhlasí s...

Započala stavba nového oddělení LDN v prostějovské nemocnici,...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:30

Stavbu nového lůžkového oddělení pro dlouhodobě nemocné a pacienty vyžadující paliativní péči zahájila v jedné ze svých budov...

Most přes dálnici D46 čeká rekonstrukce, jeho špatný stav by mohl...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:00

Opravit silniční most přes dálnici D46 v okrajové části Žešov plánuje prostějovská radnice. Mostní konstrukce je totiž podle...

Za brutální vraždu bezdomovce poslal soud vraha na sedmnáct let do...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 09:00

Za ubití bezdomovce v Olomouci potrestal včera olomoucký krajský soud padesátiletého Zdeňka Zahradníka sedmnácti lety vězení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.

Česko si připomene srpen 1968 a 1969, Milion chvilek chystá pochod

V Česku se dnes chystají desítky akcí, kterými si lidé připomenou okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 a oběti demonstrací v srpnu 1969. Spolek Milion chvilek pro demokracii přichystal pochod Prahou, při kterém chtějí vzpomenout na potlačení demonstrací před 50 lety a také poukázat na současné politické problémy. Čelní představitelé státu a pamětníci se zúčastní pietního aktu u budovy Českého rozhlasu.