Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Most přes dálnici D46 čeká rekonstrukce, jeho špatný stav by mohl ohrozit bezpečnost provozu

 
čtvrtek, 22. listopadu 2018, 10:00

Opravit silniční most přes dálnici D46 v okrajové části Žešov plánuje prostějovská radnice. Mostní konstrukce je totiž podle odborníků ve špatném stavu, což může ohrozit bezpečnost provozu na dálnici.

Náklady na celkovou rekonstrukci mostu, který je nyní uzavřen pro motorovou dopravu, jsou odhadovány na 11 milionů korun. Včera to sdělil primátorův náměstek Jiří Pospíšil. „Vzhledem k tomu, že se jedná o most přes dálnici D46, kde jakékoliv závady, jako je například odpadávající betonová krycí vrstva výztuže, mohou mít vážné následky na bezpečnost dopravy, je nutné jeho stav řešit dle doporučení z hlavní prohlídky a nedávné diagnostiky mostu," uvedl.

Radnice už o plánované rekonstrukci mostu informovala obyvatele Žešova. „Závažnost a rozsah závad a poruch nesnese velký odklad a ani částečné opravy. Zbytečný odklad by mohl způsobit násobné navýšení nákladů," upozornil Pospíšil.

Most přes dálnici D46 v Žešově byl nedávno uzavřen pro motorovou dopravu, protože řidiči nerespektovali omezení hmotnosti projíždějících vozidel do deseti tun. „Na mostě je v současnosti osazeno zákazové dopravní značení pro vjezd motorovým vozidlům. Dále jsou zde instalovány dopravní sloupky jako fyzická zábrana vjezdu především těžké zemědělské techniky," uvedl Pospíšil.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Za brutální vraždu bezdomovce poslal soud vraha na sedmnáct let do...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 09:00

Za ubití bezdomovce v Olomouci potrestal včera olomoucký krajský soud padesátiletého Zdeňka Zahradníka sedmnácti lety vězení.

Na silnicích v Olomouckém kraji se tvoří ledovka, jeďte opatrně!

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 07:30

Na ledovku i zmrzlé zbytky rozbředlého sněhu si dnes ráno musí dát pozor řidiči ve vyšších polohách Olomouckého kraje.

V lyžařském středisku v Přemyslově postavili vodní nádrž za 6,5...

středa, 21. listopadu 2018, 22:00

Nádrž zhruba za 6,5 milionu korun dostavěl letos lyžařský areál Přemyslov na Šumpersku. Důvodem rozsáhlé investice byla obava ze...

Včera se uskutečnil Den malých obcí, díky diskuzi nabídl sondu do...

středa, 21. listopadu 2018, 21:00

Aktuální informace z oblasti rozvoje venkova, dotační politiky nebo financování. Navíc reakce na nejnovější problémy v rozsáhlé...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.