Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Přijďte na rozsvěcení vánočního stromu, zajeďte si na zámek nebo si vyrobte vánoční dekorace

 
pátek, 23. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend se ponese v duchu předvánočního času. V pátek se slavnostně zahájí olomoucké vánoční trhy a ve stejný den startuje i Advent v oranžerii, kde si můžete vyrobit vánoční dekorace. Koupí punče pak můžete přispět na podporu postižených dětí.

PÁTEK

A je to tady! V pátek 23. listopadu se bude konat slavnostní zahájení Vánočních trhů v Olomouci. Vychutnejte si skvělý punč, vezměte děti do Ježíškova poštovního úřadu a sejděte se s přáteli pod rozsvíceným stromečkem.

Program na zahájení vánočních trhů Olomouc:

14:00  Ježíškův poštovní úřad u vánočního stromu otevírá 
17:45  Vyhlášení vítěze soutěže Pojmenujte vánoční strom
18:00  Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu 
18.30  Roman Vojtek a Fantastic 80s

Advent v oranžerii je název akce, která nabízí tvořivou dílnu, kde můžete vyrobit vánoční dekorace nebo se můžete zúčastnit floristických workshopů. To vše za doprovodu koled a s možností zahřát se šálkem dobré kávy nebo svařáku.

Do tvořivé dílny je potřeba se zaregistrovat předem a zaplatit polovinu částky kurzovného jako zálohu. Registrovat se můžete na irena.smutna@gmail.com. Oranžerie bude otevřena v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstup je volný.

Program:

Pátek 23. 11.
15:30  Vánoční koledy u klavíru
17:00  Tvořivá dílna – věnec na dveře (kapacita 10 osob, cena 650 Kč)

Sobota 24. 11.
10:00  Tvořivá dílna – stromeček (kapacita 10 osob, cena 390 Kč)
14:00  Zdobení perníčků
16:00  Tvořivá dílna – adventní věnec (kapacita 10 osob, cena 790 Kč)

Neděle 25. 11.
11:00  Vánoční koledy u klavíru
15:00  Tvořivá dílna – svícen (kapacita 10 osob, cena 290 Kč)

SOBOTA

Zámek Čechy pod Kosířem zve na Zámecké Vánoce, které se budou konat v sobotu a neděli. Čekají vás vánočně laděné prohlídky, zpívání koled s kytarou a také vánoční dílničky pro děti.Tak se přijďte naladit do předvánoční atmosféry a něco pěkného s dětmi vyrobte.

 

Zlatá pálka je turnaj ve stolním tenise, který proběhne v sobotu. Registrovat se můžete od 9:00 v DDM na Tř. 17. listopadu 47. S sebou si nezapomeňte vzít pálku, 50 korun, přezůvky a sportovní oblečení. Turnaj je určený pro děti a mládež školního věku a probíhá v kategoriích 2. - 5. třída a 6. - 9. třída. Pět nejlepších výsledků z možných osmi se počítá do celkového hodnocení s možností postupu do Velkého Finále, které se uskuteční v červnu. Tam už se bude hrát o poháry a hodnotné ceny.

NEDĚLE

Punčování pro PINOKIO se jako každý rok uskuteční na Horním náměstí v Olomouci, a to v době mezi 10:00 - 22:00. Výtěžek z prodeje punčů bude věnován dětem z PINOKIA. Přijďte si vychutnat skvělý punč a udělat dobrý skutek.

PINOKIO je občanské sdružení založené rodiči hendikepovaných dětí. PINOKIO podporuje aktivní rodiny postižených dětí, pomáhá s dlouhodobým finančním zajištěním, zprostředkovává kvalitní a intenzivní rehabilitaci, poskytuje odborné poradenství a zajišťuje asistenci, která pomůže rodině na tolik potřebné dovolené.

V neděli ve 14:00 můžete s dětmi zajít do Divadla na Šantovce na show dvou klaunek Oliny a Jožiny.  Představení bude plné vtipných klaunských situací, tance, písniček, her a balónků. Od 16:00 je pro děti připravená klaunská dílna, ve které se děti kreativně vyžijí. Vstup na představení je sto korun, stejně tak i do dílny. Výtěžek bude věnován Společnosti pro ranou péči.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Vánoční trhy Olomouc, G centrum Olomouc, flora-ol.cz, ddmolomouc.cz, zamekcechy.cz, divadlonasantovce.cz

Kam dál?

Aktualizováno 23. listopadu 2018, 14:10

AKTUÁLNĚ: Nehoda nákladního auta uzavřela silnici u Šternberka,...

pátek, 23. listopadu 2018, 08:58

Kvůli dopravní nehodě, ke které došlo na komunikaci mezi Šternberkem a obcí Lužice, je silnice v daném směru neprůjezdná a...

Na Nových sadech u čističky odpadních vod vyhořely včera večer dvě...

pátek, 23. listopadu 2018, 11:00

Včera ve večerních hodinách došlo k požáru dvou chat na Nových sadech v Olomouci. Chaty vzplály nedaleko čističky odpadních vod a...

Řidička BMW nedala přednost v jízdě a srazila se s projíždějícím...

pátek, 23. listopadu 2018, 10:30

Ve čtvrtek po poledni došlo k dopravní nehodě v ulici Pod Kosířem v Prostějově. Srazilo se tam auto značky BMW a Škoda.

V pátek 30. listopadu všichni povinně na punč! Redakce Drbny bude...

pátek, 23. listopadu 2018, 10:00

Pokud chcete mít skvělou výmluvu, proč jít v pátek pít, můžete si do kalendáře poznačit pátek 30. listopadu a zajít na Horní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.