Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Přijďte na rozsvěcení vánočního stromu, zajeďte si na zámek nebo si vyrobte vánoční dekorace

 
pátek, 23. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend se ponese v duchu předvánočního času. V pátek se slavnostně zahájí olomoucké vánoční trhy a ve stejný den startuje i Advent v oranžerii, kde si můžete vyrobit vánoční dekorace. Koupí punče pak můžete přispět na podporu postižených dětí.

PÁTEK

A je to tady! V pátek 23. listopadu se bude konat slavnostní zahájení Vánočních trhů v Olomouci. Vychutnejte si skvělý punč, vezměte děti do Ježíškova poštovního úřadu a sejděte se s přáteli pod rozsvíceným stromečkem.

Program na zahájení vánočních trhů Olomouc:

14:00  Ježíškův poštovní úřad u vánočního stromu otevírá 
17:45  Vyhlášení vítěze soutěže Pojmenujte vánoční strom
18:00  Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu 
18.30  Roman Vojtek a Fantastic 80s

Advent v oranžerii je název akce, která nabízí tvořivou dílnu, kde můžete vyrobit vánoční dekorace nebo se můžete zúčastnit floristických workshopů. To vše za doprovodu koled a s možností zahřát se šálkem dobré kávy nebo svařáku.

Do tvořivé dílny je potřeba se zaregistrovat předem a zaplatit polovinu částky kurzovného jako zálohu. Registrovat se můžete na irena.smutna@gmail.com. Oranžerie bude otevřena v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. Vstup je volný.

Program:

Pátek 23. 11.
15:30  Vánoční koledy u klavíru
17:00  Tvořivá dílna – věnec na dveře (kapacita 10 osob, cena 650 Kč)

Sobota 24. 11.
10:00  Tvořivá dílna – stromeček (kapacita 10 osob, cena 390 Kč)
14:00  Zdobení perníčků
16:00  Tvořivá dílna – adventní věnec (kapacita 10 osob, cena 790 Kč)

Neděle 25. 11.
11:00  Vánoční koledy u klavíru
15:00  Tvořivá dílna – svícen (kapacita 10 osob, cena 290 Kč)

SOBOTA

Zámek Čechy pod Kosířem zve na Zámecké Vánoce, které se budou konat v sobotu a neděli. Čekají vás vánočně laděné prohlídky, zpívání koled s kytarou a také vánoční dílničky pro děti.Tak se přijďte naladit do předvánoční atmosféry a něco pěkného s dětmi vyrobte.

 

Zlatá pálka je turnaj ve stolním tenise, který proběhne v sobotu. Registrovat se můžete od 9:00 v DDM na Tř. 17. listopadu 47. S sebou si nezapomeňte vzít pálku, 50 korun, přezůvky a sportovní oblečení. Turnaj je určený pro děti a mládež školního věku a probíhá v kategoriích 2. - 5. třída a 6. - 9. třída. Pět nejlepších výsledků z možných osmi se počítá do celkového hodnocení s možností postupu do Velkého Finále, které se uskuteční v červnu. Tam už se bude hrát o poháry a hodnotné ceny.

NEDĚLE

Punčování pro PINOKIO se jako každý rok uskuteční na Horním náměstí v Olomouci, a to v době mezi 10:00 - 22:00. Výtěžek z prodeje punčů bude věnován dětem z PINOKIA. Přijďte si vychutnat skvělý punč a udělat dobrý skutek.

PINOKIO je občanské sdružení založené rodiči hendikepovaných dětí. PINOKIO podporuje aktivní rodiny postižených dětí, pomáhá s dlouhodobým finančním zajištěním, zprostředkovává kvalitní a intenzivní rehabilitaci, poskytuje odborné poradenství a zajišťuje asistenci, která pomůže rodině na tolik potřebné dovolené.

V neděli ve 14:00 můžete s dětmi zajít do Divadla na Šantovce na show dvou klaunek Oliny a Jožiny.  Představení bude plné vtipných klaunských situací, tance, písniček, her a balónků. Od 16:00 je pro děti připravená klaunská dílna, ve které se děti kreativně vyžijí. Vstup na představení je sto korun, stejně tak i do dílny. Výtěžek bude věnován Společnosti pro ranou péči.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Vánoční trhy Olomouc, G centrum Olomouc, flora-ol.cz, ddmolomouc.cz, zamekcechy.cz, divadlonasantovce.cz

Kam dál?

Na Nových sadech u čističky odpadních vod vyhořely včera večer dvě...

pátek, 23. listopadu 2018, 11:00

Včera ve večerních hodinách došlo k požáru dvou chat na Nových sadech v Olomouci. Chaty vzplály nedaleko čističky odpadních vod a...

Řidička BMW nedala přednost v jízdě a srazila se s projíždějícím...

pátek, 23. listopadu 2018, 10:30

Ve čtvrtek po poledni došlo k dopravní nehodě v ulici Pod Kosířem v Prostějově. Srazilo se tam auto značky BMW a Škoda.

V pátek 30. listopadu všichni povinně na punč! Redakce Drbny bude...

pátek, 23. listopadu 2018, 10:00

Pokud chcete mít skvělou výmluvu, proč jít v pátek pít, můžete si do kalendáře poznačit pátek 30. listopadu a zajít na Horní...

Hasiči z celého kraje včera hromadně darovali krev a krevní plazmu

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 20:30

Včera dopoledne hromadně darovali krev a krevní plazmu hasiči z celého kraje, a to na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.