Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charita na Haiti pomohla díky projektu kohoutkové vody téměř čtyřem stovkám lidí

 
pátek, 23. listopadu 2018, 19:30

Téměř 370 chudých školáků, ale i jejich rodiče ošetřili v odříznuté části jedné z nejchudších zemí světa Haiti pracovníci olomoucké arcidiecézní charity (ACHO).

Kampaň Na zdraví Haiti pomohla přispěním na zdravotní péči chudých Haiťanů

Na zdravotní péči přispěli obyvatelé Olomouckého kraje v kampani s názvem Na zdraví Haiti, během které v kavárnách či restauracích platili dobrovolné částky za kohoutkovou vodu. Zdravotní prohlídkou prošli školáci v oblasti Baie de Henne, kde ACHO působí dlouhodobě. Informovala o tom mluvčí ACHO Karolína Opatřilová. O zdraví chudých Haiťanů se postarali pracovníci charity během měsíční mise, ze které se nyní vrátili domů.

Podařilo se prohlédnout a ošetřit 368 chudých Haiťanů, převážně dětí. Zábřežský lékař Josef Marada ošetřoval potřebné na severozápadě země a to v Baie de Henne, kde prohlédl 237 dětí a 11 dospělých a v Gonaives, kde se postaral o 60 maminek a jejich 60 dětí, které docházejí do nutričního centra," uvedla mluvčí ACHO.

Děti nejvíce trápí vyrážky, nedostatek vitamínů, problémy s trávením a záněty

Kromě zdravotních prohlídek dostali Haiťané také vitamíny a zubní pasty. Na zdravotní prohlídky přispěli lidé z Olomouce, Zábřehu, Hranic a Svitav při kampani Na zdraví Haiti, která se v srpnu uskutečnila v osmnácti podnicích. Lidé za sklenky pitné vody zaplatili dohromady zhruba 18 tisíc korun, dalších 7 tisíc utratili za výrobky haitských řemeslníků. Kampaň se uskutečnila počtvrté, loni se díky ní podařilo ošetřit 240 dětí. Podle humanitární pracovnice Kláry Lőffelmannové je nejčastěji trápí vyrážky, záněty očí a uší, nedostatek vitamínů a problémy s trávením.

Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá chudým na Haiti dlouhodobě

Příčinou je především nedostatek pitné vody a také plnohodnotné stravy. Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá na Haiti dlouhodobě, zaměřuje se na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel, snaží se podporovat jejich vzdělanost a zlepšit péči o jejich zdraví.

Začala se vzdělávacím projektem Adopce na dálku a humanitární pomocí po katastrofách, poté rozšířila svou pomoc o každoroční zdravotní kempy, stavbu přístřeší či podporu šicí dílny v gonaiveském centru, kde se učí řemeslu deset švadlen na šlapacích strojích značky Lada a Minerva. Na Haiti je charita poslala v kontejneru s pomocí dárců z celé České Republiky loni na podzim.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Štítky charita, voda, Haiti, ACHO

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Olomoucký vánoční strom dostal jméno Štístko. Podívejte...

pátek, 23. listopadu 2018, 18:33

Olomoucký vánoční strom byl v pátek 23. listopadu slavnostně rozsvícen a zároveň odstartovaly vánoční trhy na Horním a Dolním...

Známý americký hudebník Al Di Meola odehraje svůj koncert v Olomouci...

pátek, 23. listopadu 2018, 18:00

Olomouc navštíví jeden z nejlepších světových kytaristů, americký hudebník Al Di Meola. Koncert se uskuteční 20. března příštího...

Nemocnice v Prostějově se zapojila do akce Movember, příští středu se...

pátek, 23. listopadu 2018, 17:00

Preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu prostaty a varlat s názvem Den pro chlapy připravuje na středu 28. listopadu...

Restaurace Atmosphere v Šantovce mění koncept, bude sloužit jako...

pátek, 23. listopadu 2018, 16:30

Od září se olomoucká restaurace Atmosphere s úžasným výhledem na panorama Olomouce uzavřela široké veřejnosti. Lidé však nemusí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.