Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charita na Haiti pomohla díky projektu kohoutkové vody téměř čtyřem stovkám lidí

 
pátek, 23. listopadu 2018, 19:30

Téměř 370 chudých školáků, ale i jejich rodiče ošetřili v odříznuté části jedné z nejchudších zemí světa Haiti pracovníci olomoucké arcidiecézní charity (ACHO).

Kampaň Na zdraví Haiti pomohla přispěním na zdravotní péči chudých Haiťanů

Na zdravotní péči přispěli obyvatelé Olomouckého kraje v kampani s názvem Na zdraví Haiti, během které v kavárnách či restauracích platili dobrovolné částky za kohoutkovou vodu. Zdravotní prohlídkou prošli školáci v oblasti Baie de Henne, kde ACHO působí dlouhodobě. Informovala o tom mluvčí ACHO Karolína Opatřilová. O zdraví chudých Haiťanů se postarali pracovníci charity během měsíční mise, ze které se nyní vrátili domů.

Podařilo se prohlédnout a ošetřit 368 chudých Haiťanů, převážně dětí. Zábřežský lékař Josef Marada ošetřoval potřebné na severozápadě země a to v Baie de Henne, kde prohlédl 237 dětí a 11 dospělých a v Gonaives, kde se postaral o 60 maminek a jejich 60 dětí, které docházejí do nutričního centra," uvedla mluvčí ACHO.

Děti nejvíce trápí vyrážky, nedostatek vitamínů, problémy s trávením a záněty

Kromě zdravotních prohlídek dostali Haiťané také vitamíny a zubní pasty. Na zdravotní prohlídky přispěli lidé z Olomouce, Zábřehu, Hranic a Svitav při kampani Na zdraví Haiti, která se v srpnu uskutečnila v osmnácti podnicích. Lidé za sklenky pitné vody zaplatili dohromady zhruba 18 tisíc korun, dalších 7 tisíc utratili za výrobky haitských řemeslníků. Kampaň se uskutečnila počtvrté, loni se díky ní podařilo ošetřit 240 dětí. Podle humanitární pracovnice Kláry Lőffelmannové je nejčastěji trápí vyrážky, záněty očí a uší, nedostatek vitamínů a problémy s trávením.

Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá chudým na Haiti dlouhodobě

Příčinou je především nedostatek pitné vody a také plnohodnotné stravy. Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá na Haiti dlouhodobě, zaměřuje se na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel, snaží se podporovat jejich vzdělanost a zlepšit péči o jejich zdraví.

Začala se vzdělávacím projektem Adopce na dálku a humanitární pomocí po katastrofách, poté rozšířila svou pomoc o každoroční zdravotní kempy, stavbu přístřeší či podporu šicí dílny v gonaiveském centru, kde se učí řemeslu deset švadlen na šlapacích strojích značky Lada a Minerva. Na Haiti je charita poslala v kontejneru s pomocí dárců z celé České Republiky loni na podzim.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Štítky charita, voda, Haiti, ACHO

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Olomoucký vánoční strom dostal jméno Štístko. Podívejte...

pátek, 23. listopadu 2018, 18:33

Olomoucký vánoční strom byl v pátek 23. listopadu slavnostně rozsvícen a zároveň odstartovaly vánoční trhy na Horním a Dolním...

Známý americký hudebník Al Di Meola odehraje svůj koncert v Olomouci...

pátek, 23. listopadu 2018, 18:00

Olomouc navštíví jeden z nejlepších světových kytaristů, americký hudebník Al Di Meola. Koncert se uskuteční 20. března příštího...

Nemocnice v Prostějově se zapojila do akce Movember, příští středu se...

pátek, 23. listopadu 2018, 17:00

Preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu prostaty a varlat s názvem Den pro chlapy připravuje na středu 28. listopadu...

Restaurace Atmosphere v Šantovce mění koncept, bude sloužit jako...

pátek, 23. listopadu 2018, 16:30

Od září se olomoucká restaurace Atmosphere s úžasným výhledem na panorama Olomouce uzavřela široké veřejnosti. Lidé však nemusí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.