Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V olomoucké nemocnici se příští rok začne stavět nová hemato-onkologická klinika

 
neděle, 25. listopadu 2018, 14:00

Stavbu nového pavilonu hemato-onkologické kliniky za 120 milionů korun chce příští rok zahájit Fakultní nemocnice Olomouc.

Stěhování do nové budovy by mohlo proběhnout na přelomu let 2020 a 2021

Nynější ambulance hemato-onkologické kliniky má malou kapacitu a její budova je ve špatném technickém stavu uvedl tiskový mluvčí Adam Fritscher. Z podmínek veřejné soutěže na tuto zakázku vyplývá, že plánovaná budova má mít čtyři nadzemní a jedno technické podlaží na střeše. „Nová ambulance kliniky bude vybudována jako přístavba budovy P, kde již sídlí laboratoře hemato-onkologické kliniky. Pokud se podaří vysoutěžit zhotovitele, stavět se začne na začátku příštího roku a ke stěhování ambulance by mohlo dojít na přelomu let 2020 a 2021," uvedl Fritscher.

Nová budova bude nízkoenergetická

Stavba nového pavilonu hemato-onkologické kliniky je projektována jako nízkoenergetická pasivní budova. Projekt vytvořil stejný tým jako v případě budovy II. interní kliniky, která byla v areálu FN Olomouc zprovozněna na podzim. Hemato-onkologická klinika FN Olomouc je odborným pracovištěm s neregionálním významem Specializovanou péči zde nacházejí pacienti nejen z Olomouckého, ale také například ze Zlínského a Moravskoslezského kraje.

„Ambulancí hemato-onkologické kliniky projde 25 tisíc pacientů ročně. Během roku je zde podáno 1500 transfuzí a 4000 infuzí chemoterapie," uvedl Fritscher. FN Olomouc je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Zdravotnické zařízení má k dispozici pět desítek pracovišť, bezmála 1200 lůžek a téměř 3500 zdravotnických i nezdravotnických zaměstnanců. FN Olomouc patří do sítě devíti fakultních nemocnic, které řídí ministerstvo zdravotnictví.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL.cz

Kam dál?

Lyžařský areál Branná posunul o týden zahájení sezóny kvůli počasí

neděle, 25. listopadu 2018, 13:00

O týden muselo odložit lyžařské středisko Branná v Jeseníkách zahájení letošní lyžařské sezony. Důvodem jsou rozmary počasí,...

Olomoucké muzeum otevřelo vzácné herbárium. Jde o nejstarší...

neděle, 25. listopadu 2018, 10:00

Kompletní lékárenské herbárium z období pozdního baroka se stalo novou stálou expozicí Vlastivědného muzea v Olomouci....

Nejoblíbenější mezi lidmi je zlaté a přírodní jmelí, jedna firma do...

sobota, 24. listopadu 2018, 20:00

Sedm desítek tun jmelí zpracují do konce roku v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku pracovníci společnosti Přírodní dekorace,...

Vánoční ryby opět zdražily. Další růst cen obchodníci v dohledné době...

sobota, 24. listopadu 2018, 19:00

Vánoce se blíží mílovými kroky. Kromě stromků je dobré s předstihem shánět i ryby na štědrovečerní tabuli. Zjistili jsme...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.