Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V olomoucké nemocnici se příští rok začne stavět nová hemato-onkologická klinika

 
neděle, 25. listopadu 2018, 14:00

Stavbu nového pavilonu hemato-onkologické kliniky za 120 milionů korun chce příští rok zahájit Fakultní nemocnice Olomouc.

Stěhování do nové budovy by mohlo proběhnout na přelomu let 2020 a 2021

Nynější ambulance hemato-onkologické kliniky má malou kapacitu a její budova je ve špatném technickém stavu uvedl tiskový mluvčí Adam Fritscher. Z podmínek veřejné soutěže na tuto zakázku vyplývá, že plánovaná budova má mít čtyři nadzemní a jedno technické podlaží na střeše. „Nová ambulance kliniky bude vybudována jako přístavba budovy P, kde již sídlí laboratoře hemato-onkologické kliniky. Pokud se podaří vysoutěžit zhotovitele, stavět se začne na začátku příštího roku a ke stěhování ambulance by mohlo dojít na přelomu let 2020 a 2021," uvedl Fritscher.

Nová budova bude nízkoenergetická

Stavba nového pavilonu hemato-onkologické kliniky je projektována jako nízkoenergetická pasivní budova. Projekt vytvořil stejný tým jako v případě budovy II. interní kliniky, která byla v areálu FN Olomouc zprovozněna na podzim. Hemato-onkologická klinika FN Olomouc je odborným pracovištěm s neregionálním významem Specializovanou péči zde nacházejí pacienti nejen z Olomouckého, ale také například ze Zlínského a Moravskoslezského kraje.

„Ambulancí hemato-onkologické kliniky projde 25 tisíc pacientů ročně. Během roku je zde podáno 1500 transfuzí a 4000 infuzí chemoterapie," uvedl Fritscher. FN Olomouc je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Zdravotnické zařízení má k dispozici pět desítek pracovišť, bezmála 1200 lůžek a téměř 3500 zdravotnických i nezdravotnických zaměstnanců. FN Olomouc patří do sítě devíti fakultních nemocnic, které řídí ministerstvo zdravotnictví.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL.cz

Kam dál?

Lyžařský areál Branná posunul o týden zahájení sezóny kvůli počasí

neděle, 25. listopadu 2018, 13:00

O týden muselo odložit lyžařské středisko Branná v Jeseníkách zahájení letošní lyžařské sezony. Důvodem jsou rozmary počasí,...

Olomoucké muzeum otevřelo vzácné herbárium. Jde o nejstarší...

neděle, 25. listopadu 2018, 10:00

Kompletní lékárenské herbárium z období pozdního baroka se stalo novou stálou expozicí Vlastivědného muzea v Olomouci....

Nejoblíbenější mezi lidmi je zlaté a přírodní jmelí, jedna firma do...

sobota, 24. listopadu 2018, 20:00

Sedm desítek tun jmelí zpracují do konce roku v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku pracovníci společnosti Přírodní dekorace,...

Vánoční ryby opět zdražily. Další růst cen obchodníci v dohledné době...

sobota, 24. listopadu 2018, 19:00

Vánoce se blíží mílovými kroky. Kromě stromků je dobré s předstihem shánět i ryby na štědrovečerní tabuli. Zjistili jsme...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.