Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V olomoucké nemocnici se příští rok začne stavět nová hemato-onkologická klinika

 
neděle, 25. listopadu 2018, 14:00

Stavbu nového pavilonu hemato-onkologické kliniky za 120 milionů korun chce příští rok zahájit Fakultní nemocnice Olomouc.

Stěhování do nové budovy by mohlo proběhnout na přelomu let 2020 a 2021

Nynější ambulance hemato-onkologické kliniky má malou kapacitu a její budova je ve špatném technickém stavu uvedl tiskový mluvčí Adam Fritscher. Z podmínek veřejné soutěže na tuto zakázku vyplývá, že plánovaná budova má mít čtyři nadzemní a jedno technické podlaží na střeše. „Nová ambulance kliniky bude vybudována jako přístavba budovy P, kde již sídlí laboratoře hemato-onkologické kliniky. Pokud se podaří vysoutěžit zhotovitele, stavět se začne na začátku příštího roku a ke stěhování ambulance by mohlo dojít na přelomu let 2020 a 2021," uvedl Fritscher.

Nová budova bude nízkoenergetická

Stavba nového pavilonu hemato-onkologické kliniky je projektována jako nízkoenergetická pasivní budova. Projekt vytvořil stejný tým jako v případě budovy II. interní kliniky, která byla v areálu FN Olomouc zprovozněna na podzim. Hemato-onkologická klinika FN Olomouc je odborným pracovištěm s neregionálním významem Specializovanou péči zde nacházejí pacienti nejen z Olomouckého, ale také například ze Zlínského a Moravskoslezského kraje.

„Ambulancí hemato-onkologické kliniky projde 25 tisíc pacientů ročně. Během roku je zde podáno 1500 transfuzí a 4000 infuzí chemoterapie," uvedl Fritscher. FN Olomouc je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Zdravotnické zařízení má k dispozici pět desítek pracovišť, bezmála 1200 lůžek a téměř 3500 zdravotnických i nezdravotnických zaměstnanců. FN Olomouc patří do sítě devíti fakultních nemocnic, které řídí ministerstvo zdravotnictví.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL.cz

Kam dál?

Lyžařský areál Branná posunul o týden zahájení sezóny kvůli počasí

neděle, 25. listopadu 2018, 13:00

O týden muselo odložit lyžařské středisko Branná v Jeseníkách zahájení letošní lyžařské sezony. Důvodem jsou rozmary počasí,...

Olomoucké muzeum otevřelo vzácné herbárium. Jde o nejstarší...

neděle, 25. listopadu 2018, 10:00

Kompletní lékárenské herbárium z období pozdního baroka se stalo novou stálou expozicí Vlastivědného muzea v Olomouci....

Nejoblíbenější mezi lidmi je zlaté a přírodní jmelí, jedna firma do...

sobota, 24. listopadu 2018, 20:00

Sedm desítek tun jmelí zpracují do konce roku v Hustopečích nad Bečvou na Přerovsku pracovníci společnosti Přírodní dekorace,...

Vánoční ryby opět zdražily. Další růst cen obchodníci v dohledné době...

sobota, 24. listopadu 2018, 19:00

Vánoce se blíží mílovými kroky. Kromě stromků je dobré s předstihem shánět i ryby na štědrovečerní tabuli. Zjistili jsme...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.