Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční trhy v Olomouckém kraji nabízí pestrý doprovodný program. Čekají vás koncerty, bruslení, promítání i čerti

 
pondělí, 26. listopadu 2018, 13:30

Veřejné bruslení, koncerty či divadelní představení přinášejí letos jako doprovodný program vánoční trhy ve městech Olomouckého kraje. Největší nabídka je tradičně v Olomouci, která vánoční trhy zahájila již v pátek.

Vánoční strom v Olomouci byl rozsvícen v pátek

Program v krajském městě čítá několik desítek akcí a končí až půlnoční bohoslužbou na Štědrý den. Pestrý výběr však mají i lidé v Přerově, kde se o podobu trhů stará již druhým rokem soukromá firma, či v Prostějově. Tradiční vánoční trhy začaly v Olomouci v pátek, kdy byl zároveň rozsvícen vánoční strom u radnice. Na Horním a Dolním náměstí je instalováno více než sto stánků s punčem, občerstvením a vánočním sortimentem. Vánočně vyzdobenou Olomouc každoročně navštěvují desítky tisíc lidí z tuzemska i zahraničí.

Návštěvníky čekají hudební, filmové, zábavní i tvořivé akce

Letos je čekají navíc například koncerty skupin Děda Mládek Illegal Band, Ready Kirken, Voxel či olomoucké kapely Tak co?, podívejte se na program zde. Až do konce roku bude v provozu mobilní kluziště na Dolním náměstí. Bruslit mohou již také lidé v centru Prostějova, kde se vánoční jarmark otevře v pondělí. Po celý advent jsou pro děti i dospělé připraveny hudební, filmové, zábavní i tvořivé akce. V Přerově sice nápad postavit na náměstí veřejné kluziště neprošel, obyvatele však čekají koncerty i promítání na velkoplošné obrazovce. Vánoční trhy pro město připravuje společnost RK Invest.

PSALI JSME: FOTO/VIDEO: Olomoucký vánoční strom dostal jméno Štístko. Podívejte se na fotky z rozsvícení!

V Přerově se chystá kino na velkoplošné obrazovce

Samotné vánoční trhy zahájíme už s předstihem, tedy v pátek 30. listopadu. Otevřeny budou jarmareční domečky s nabídkou jídla, pití i drobných vánočních předmětů. A na pódiu vystoupí ten den kapely Tak co? a Fly tomorrow," uvedl za pořadatele Petr Ilgner. O den později se na náměstí představí olomoucké divadlo Tramtarie s pohádkou Bajaja. Program bude v Přerově pokračovat každý den až do Štědrého dne, děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku, na ohňostroj a živý betlém. Chystá se také kino na velkoplošné obrazovce. „Pohádky, komedie či filmy s vánoční a zimní tematikou lidé vítají, proto jim v průběhu adventu vždy od 17 hodin nabídneme šest českých filmů," doplnil Ilgner. Také Šumperk chystá řadu akcí. Vánoční atmosféru jako první naladí Adventní podvečer s divadlem ve středu 28. listopadu na Hlavní třídě u divadla.

Šternberk nabídne pekelnou show s rakouskými čerty

Tradiční Vánoce na Točáku v Šumperku budou zahájeny slavnostním rozsvícením vánočního stromu v pátek 30. listopadu. Připravuje se také druhý Adventní podvečer s divadlem, vánoční farmářské trhy a také třetí ročník Adventních dnů splněných přání," řekla mluvčí radnice Olga Hajduková. Ve Šternberku plánují bohatý program na všechny adventní neděle, uskuteční se na Hlavním náměstí. Tradiční akce, jako dětský jarmark či vánoční prohlídky, organizuje hrad, novinkou bude ve Šternberku pekelná show s rakouskými čerty v pondělí 3. prosince. V plánu akcí jsou také vánoční výstavy v Expozici času a informačním centru a koncerty v kulturním domě i v kostele, uvedli zástupci města.

Napsal(a) ČTK | Foto Michaela Valsová

Kam dál?

Galerie města Přerova vystavuje tvorbu výtvarníka Václava Baláta,...

pondělí, 26. listopadu 2018, 12:00

Zátiší, krajiny i přerovské motivy nebo olejomalby s tematikou pravěku dominují nové výstavě v Galerii města Přerova, která...

Opilý agresor urážel obsluhu v baru a nakonec i samotné policisty. Ti...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:00

Včera před jednou hodinou v noci řešili policisté incident v jednom z přerovských barů. Jeden z hostů tam slovně napadal obsluhu...

Před Vrchním soudem v Olomouci dnes stane devět lidí, bude se...

pondělí, 26. listopadu 2018, 10:00

Před olomouckým vrchním soudem dnes stane devět lidí včetně bývalého konkurzního soudce Jiřího Berky. U odvolacího soudu se budou...

Opilou chodkyni srazil mladý řidič na tř. 17. listopadu. Slečna...

pondělí, 26. listopadu 2018, 09:00

Na tř. 17. listopadu v Olomouci došlo v sobotu po jedenácté hodině večer k dopravní nehodě. Střetlo se tam auto značky Škoda...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.