Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soud dnes snížil trest muži za smrt jeho domácího. Místo dvanácti let zůstane za mřížemi tři a půl roku

 
pondělí, 26. listopadu 2018, 21:00

Olomoucký krajský soud dnes výrazně snížil trest Renému Bučanovi za loňskou smrt jeho domácího v Lipové - lázních na Jesenicku. Místo původních dvanácti let za vraždu si sedmatřicetiletý muž odpyká 3,5 roku za pokus těžkého ublížení na zdraví.

Muž se nejdříve k založení požáru přiznal, poté to popíral

Krajský soud o tom rozhodl poté, co mu případ vrátil vrchní soud. Podle soudu po doplnění dokazování je jisté, že muž bytného napadl, úmyslné zapálení domu, ve kterém poté jeho majitel zemřel, se však neprokázalo. Soudce Eduard Ondrášek řekl, že doplnil dokazování o výslech znalce, který měl posoudit možnosti vzniku požáru. „Případ nám vrchní soud vrátil s tím, aby se znalec vyjádřil k možnosti vzniku požáru v rodinném domě," uvedl soudce. Právě znalec nevyloučil, že požár nemusel být založen úmyslně. Podle soudce se obžalovaný hasičům po jejich příjezdu k založení požáru přiznal, poté už se však ke své neprocesní výpovědi nehlásil a záměrně založený požár popíral.

Obžalovaný fyzicky napadl svého bytného

Soud jeho tehdejší výpověď použít nemohl. Tragédie se odehrála loni v březnu. Předcházely jí četné konflikty mezi oběma muži. Bučan podle obžaloby staršího muže, u kterého bydlel, nejprve fyzicky napadl a poté z domu odešel. Když se o něco později vrátil, zjistil, že špatně dýchá. Podle obžaloby do postele napadeného položil zapálené čajové svíčky a odešel. V domě začalo hořet a oběť se udusila zplodinami. Tělo napadeného našli až hasiči, dvaašedesátiletý muž se udusil oxidem uhelnatým. Škoda při požáru dosáhla 400 tisíc korun. Bučan založení požáru popíral, přiznal se pouze k napadení. Podle jeho obhájkyně Šárky Zapletalové chybějí k založení požáru důkazy, muž prý neměl k vraždě důvod a smrtí domácího by nic nezískal.

Bučanovi hrozilo až osmnáct let ve vězení

Je mi líto, co se mu stalo. Nemám v tom požáru žádné prsty," hájil se již dříve u soudu Bučan. Muži původně hrozilo za vraždu deset až osmnáct let. Rozsudek soudu zatím není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání. V Olomouckém kraji nejde o ojedinělý případ, kdy napadení obětí mělo podle kriminalistů zamaskovat následný požár. Loni v září policisté obvinili z pokusu o dvojnásobnou vraždu osmačtyřicetiletého muže ze Šumperska. Podle nich po potyčce založil požár v rodinném domě, který se svými oběťmi obýval, a odešel. Přiotrávené muže z hořícího domu zachránili hasiči.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Řidič nedal přednost v jízdě cyklistce a srazil ji. Ta nakonec byla...

pondělí, 26. listopadu 2018, 18:00

Policisté ze Šumperka přijali v sobotu před desátou hodinou dopoledne oznámení, že na křižovatce ulic Temenická a Fibichova,...

Skupina mladíků poničila sádrokartonovou zeď v chodbě domu na Dolním...

pondělí, 26. listopadu 2018, 17:00

V sobotu po jedenácté hodině večer bylo na policii ohlášeno, že skupina několika osob poškodila sádrokartonovou zeď v chodbě domu...

O důvod víc přijít na páteční dobročinný punč! Zastaví se za námi...

pondělí, 26. listopadu 2018, 16:30

Pokud jsme vás stále nepřesvědčili, že nejlepší volbou pro páteční večer je dobročinný punč u stánku Dobrého místa pro život, kde...

Mladý řidič nedal přednost v jízdě a naboural do rozvodné skříně,...

pondělí, 26. listopadu 2018, 15:30

V neděli po půl šesté večer došlo v obci Paseka k dopravní nehodě, při které se srazila dvě auta.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.