Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Program vánočních trhů na Floře bude pestrý, nabídne i pekelnou show čertů z Rakouska

 
středa, 28. listopadu 2018, 13:30

Tradiční vánoční trhy v prostorách olomouckého Výstaviště Flora ozdobí letos koncerty, živý betlém i návštěva rakouských čertů. Brány největšího pavilonu A se otevřou 14. prosince, akce Vánoce na Floře potrvá do 19. prosince.

Vánoční program nabídne živý betlém, fotokoutek i malování portrétů

Vánoční program má na Floře dlouholetou tradici, letos se uskuteční poosmatřicáté. Vstup je zdarma. Atmosféru Vánoc na výstaviště přinese například živý betlém s ovcemi kamerunskými, kozami kašmírskými a lamami, který připraví výstaviště ve spolupráci se Zoo Olomouc. Univerzita Palackého v Olomouci chystá odpočinkovou zónu s výtvarnými dílnami a půjčovnou deskových her. Na galerii pavilonu A bude fotokoutek s vánočními rekvizitami. Po celou dobu vánočních trhů bude akademický malíř Viliam Široký malovat portréty a karikatury návštěvníků, uvedla garantka Vánoc na Floře Dagmar Maixnerová.

Na děti čeká loutkové představení Rusalka a pekelná show čertů z Rakouska

Adventní čas podtrhnou vánoční stromečky ozdobené žáky základních škol z Olomouce. Nejnápaditěji nazdobený strom ohodnotí a odmění odborná porota, zapojit se do hodnocení budou moci i samotní návštěvníci. Doprovodný program akce zahrnuje první den loutkové představení Rusalka a pekelná show čertů z Rakouska, kteří budou spolu s hudebními a kouřovými efekty bavit nejen dětské publikum, uvedli pořadatelé. V programu nechybí například vystoupení zpěvačky, klavíristky a flétnistky Karolíny Stiborové či pásmo hudebně-dramatického studia při Moravském divadle Olomouc. V neděli 16. prosince prostory pavilonu A provoní květiny a jehličí, workshop v aranžování vánočních svícnů chystá floristka Jarmila Marková.

 

Konkurencí Floře jsou vánoční trhy v centru Olomouce, které byly otevřeny minulý pátek. Na Horním a Dolním náměstí je více než sto stánků s občerstvením a vánočním sortimentem. Vánočně vyzdobenou Olomouc každoročně navštěvují desítky tisíc lidí z tuzemska i zahraničí. Letos je čekají například koncerty skupin Děda Mládek Illegal Band, Ready Kirken, Voxel či olomoucké kapely Tak co?

Napsal(a) ČTK | Foto Flora-ol.cz, certizrakouska.cz

Kam dál?

PŘEHLED: V prosinci se mění jízdní řády městské hromadné dopravy v...

středa, 28. listopadu 2018, 12:00

S platností od neděle 9. 12. 2018 (linka č. 25 od 1. 1. 2019) vstupují v platnost nové jízdní řády linek Dopravního podniku města...

Muž opakovaně provozoval podomní prodej a nabízel služby v oblasti...

středa, 28. listopadu 2018, 11:00

Muž, který se dopouštěl podomního prodeje a nabízel propagační materiály související se zabezpečením bytů, opět obcházel domy.

Řidička si nevšimla při výstupu z auta projíždějící cyklistky. Ta...

středa, 28. listopadu 2018, 10:30

Včera došlo k nehodě, kdy si řidička vystupující z auta nevšimla projíždějící cyklistky a otevřela dveře. Žena do dveří narazila...

Globus v Olomouci otevřel novou moderní restauraci

středa, 28. listopadu 2018, 10:00

Poctivá kuchyně, pekárna, cukrárna i řeznictví a k tomu čerstvost a kvalita – to jsou prověřené kvality hypermarketů Globus, ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?