Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Program vánočních trhů na Floře bude pestrý, nabídne i pekelnou show čertů z Rakouska

 
středa, 28. listopadu 2018, 13:30

Tradiční vánoční trhy v prostorách olomouckého Výstaviště Flora ozdobí letos koncerty, živý betlém i návštěva rakouských čertů. Brány největšího pavilonu A se otevřou 14. prosince, akce Vánoce na Floře potrvá do 19. prosince.

Vánoční program nabídne živý betlém, fotokoutek i malování portrétů

Vánoční program má na Floře dlouholetou tradici, letos se uskuteční poosmatřicáté. Vstup je zdarma. Atmosféru Vánoc na výstaviště přinese například živý betlém s ovcemi kamerunskými, kozami kašmírskými a lamami, který připraví výstaviště ve spolupráci se Zoo Olomouc. Univerzita Palackého v Olomouci chystá odpočinkovou zónu s výtvarnými dílnami a půjčovnou deskových her. Na galerii pavilonu A bude fotokoutek s vánočními rekvizitami. Po celou dobu vánočních trhů bude akademický malíř Viliam Široký malovat portréty a karikatury návštěvníků, uvedla garantka Vánoc na Floře Dagmar Maixnerová.

Na děti čeká loutkové představení Rusalka a pekelná show čertů z Rakouska

Adventní čas podtrhnou vánoční stromečky ozdobené žáky základních škol z Olomouce. Nejnápaditěji nazdobený strom ohodnotí a odmění odborná porota, zapojit se do hodnocení budou moci i samotní návštěvníci. Doprovodný program akce zahrnuje první den loutkové představení Rusalka a pekelná show čertů z Rakouska, kteří budou spolu s hudebními a kouřovými efekty bavit nejen dětské publikum, uvedli pořadatelé. V programu nechybí například vystoupení zpěvačky, klavíristky a flétnistky Karolíny Stiborové či pásmo hudebně-dramatického studia při Moravském divadle Olomouc. V neděli 16. prosince prostory pavilonu A provoní květiny a jehličí, workshop v aranžování vánočních svícnů chystá floristka Jarmila Marková.

 

Konkurencí Floře jsou vánoční trhy v centru Olomouce, které byly otevřeny minulý pátek. Na Horním a Dolním náměstí je více než sto stánků s občerstvením a vánočním sortimentem. Vánočně vyzdobenou Olomouc každoročně navštěvují desítky tisíc lidí z tuzemska i zahraničí. Letos je čekají například koncerty skupin Děda Mládek Illegal Band, Ready Kirken, Voxel či olomoucké kapely Tak co?

Napsal(a) ČTK | Foto Flora-ol.cz, certizrakouska.cz

Kam dál?

PŘEHLED: V prosinci se mění jízdní řády městské hromadné dopravy v...

středa, 28. listopadu 2018, 12:00

S platností od neděle 9. 12. 2018 (linka č. 25 od 1. 1. 2019) vstupují v platnost nové jízdní řády linek Dopravního podniku města...

Muž opakovaně provozoval podomní prodej a nabízel služby v oblasti...

středa, 28. listopadu 2018, 11:00

Muž, který se dopouštěl podomního prodeje a nabízel propagační materiály související se zabezpečením bytů, opět obcházel domy.

Řidička si nevšimla při výstupu z auta projíždějící cyklistky. Ta...

středa, 28. listopadu 2018, 10:30

Včera došlo k nehodě, kdy si řidička vystupující z auta nevšimla projíždějící cyklistky a otevřela dveře. Žena do dveří narazila...

Globus v Olomouci otevřel novou moderní restauraci

středa, 28. listopadu 2018, 10:00

Poctivá kuchyně, pekárna, cukrárna i řeznictví a k tomu čerstvost a kvalita – to jsou prověřené kvality hypermarketů Globus, ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.