Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Globusu opět zavládne ticho během adventu. Mnoha lidem hudba při nakupování vadí

 
středa, 28. listopadu 2018, 18:00

Nákup bez hudby, takovou nabídku dal svým zákazníkům i zaměstnancům Globus poprvé v loňském roce, a protože se setkala s pozitivním ohlasem, letos na ni naváže.

 

Od pondělí 3. do neděle 23. prosince nebude na prodejní ploše patnácti hypermarketů Globus mezi 18. a 19. hodinou znít žádná hudba.Podle posledního průzkumu tohoto hypermarketu mezi tisícovkou respondentů může výraznější hudba vadit při nákupu třetině lidí. Pro dalších 14 procent lidí je pak nekomfortní, když hudba v obchodě není přímo podle jejich vkusu. „Předvánoční shon chceme našim zákazníkům co nejvíce zpříjemnit.A protože už víme, že nákupy bez hudby vítají, pozveme je na hodinku příjemného adventního ticha,“ říká Rita Gabrielová, vedoucí externí komunikace Globus.

Minulý rok hypermarkety Globus nejdříve zavedly hodinu ticha první adventní týden na zkoušku. Anketa mezi stovkou jeho zákazníků pak ukázala, že lidé proti nakupování v tichu nic nemají, anebo hodinu ticha přímo velmi vítají. Proto Globus hodinu ticha nakonec zachoval až do konce adventu. A nebyli to jen zákazníci, u kterých akce vyvolala pozitivní ohlasy.Hodinové ticho v nákupní špičce se zalíbilo i zaměstnancům. „Chceme hodinu ticha poskytnout i našim kolegům, kteří pracují přímo v hypermarketech. Několikhodin vánoční hudby denně nemusí k jejich vánoční náladě vždy skvěle přispívat,“dodala Rita Gabrielová.

Tisková zpráva | Foto Pixabay.com

Kam dál?

První vloupání do stánku na vánočních trzích. Zloděj poškodil zámek a...

středa, 28. listopadu 2018, 17:00

Z krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se z pondělka na úterý vloupal do jednoho ze stánků na Horním náměstí v...

Kriminalisté pátrají po Petru Stoklasovi. Spáchal trestnou činnost...

středa, 28. listopadu 2018, 15:44

Po osmadvacetiletém Petru Stoklasovi, který má trvalé bydliště v okrese Přerov, pátrají kriminalisté. Hledaný se může pohybovat...

Případem střelby BVP na Libavé se bude dnes zabývat Okresní soud v...

středa, 28. listopadu 2018, 15:30

Olomoucký okresní soud dnes znovu otevře dva roky starý případ noční střelby bojových vozidel pěchoty na Libavé, při které byli...

FOTO: Téměř dvě stě vánočních hvězd darovali policisté seniorům

středa, 28. listopadu 2018, 15:00

V úterý darovali policisté a občanští zaměstnanci téměř dvě stovky vánočních hvězd seniorům v domovech pro seniory na Olomoucku.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.