Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PŘEHLED: V prosinci se mění jízdní řády městské hromadné dopravy v Olomouci

 
středa, 28. listopadu 2018, 12:00

S platností od neděle 9. 12. 2018 (linka č. 25 od 1. 1. 2019) vstupují v platnost nové jízdní řády linek Dopravního podniku města Olomouce, a to z důvodu změny a rozšíření dopravní obslužnosti a jako reakce na podněty získané od cestující veřejnosti, komisí městských částí, firem, škol na území města Olomouce a obcí zapojených do Integrovaního dopravního systému Olomouckého kraje.

TRAMVAJOVÝ  PROVOZ

Z důvodu optimalizaci provozu dochází v pracovní dny k drobné změně jízdních řádů linek č. 2 a 7. Byl navýšen počet garantovaných spojů na linkách č. 2 a 4.

AUTOBUSOVÝ  PROVOZ

Přejmenování zastávek

  • Zastávka Horka, VOZ na Horka, areál Delta
  • Zastávka FN, Geriatrie na FN, III. interní klinika

Linka č. 10

Spoj s odjezdem ze zastávky Nová Ulice směr Ladova v 16.04 hod. bude uspíšen na 15.55 hod.

Linka č. 13

Na základě podnětů cestujících bude linka č. 13 zastavovat všemi spoji na výstupní zastávce Šlechtitelů (pouze pro výstup) a na nástupní zastávce. Z tohoto důvodu dochází k prodloužení jízdní doby na lince o 1 minutu.

Linka č. 14

Z důvodu zajištění přestupu na Hl. nádraží bude spoj s odjezdem ze zastávky Panelárna směr Čistička v 14.04 hod. v pracovní dny uspíšen na 14.03 hod.

Linka č. 16

Z důvodu kapacitního omezení odstavných stání na konečné zastávce Tabulový vrch bude v pracovních dnech navýšen počet spojů zajíždějících na Novou Ulici a Centrum Haná.

Linka č. 21

Z důvodu kapacitního omezení odstavných stání na konečné zastávce Tabulový vrch bude v pracovních dnech navýšen počet spojů zajíždějících na Novou Ulici a Aquapark. Ve směru na Aquapark bude linka nově obsluhovat zastávku Centrum Haná, na kterou bude vedena ze zastávky Nová Ulice po trase shodné s linkou č. 16.

Linka č. 25

Od 1. 1. 2019 dochází z důvodu rozšíření dopravní obslužnosti ke změně jízdního řádu v pracovní dny. Nově bude linka vybranými spoji zajišťovat i obsluhu zastávek U Mlýna, Holice a Nový Dvůr. 

Dochází k úpravě trasy. Mezi zastávkami Staškova a Nový Dvůr je linka vedena ve více variantách.

Sled zastávek u jednotlivých tras:

Trasa A – Staškova – U Mlýna – Holice – Nový Dvůr

Trasa B – Staškova – Týnecká – Kaufland, sklad – Nový Dvůr

Trasa C – Nový Dvůr – Holice – U Mlýna – Staškova

Trasa D – Nový Dvůr – Holice – U Mlýna – Kaufland, sklad – Týnecká – Staškova

Trasa E – Nový Dvůr – Kaufland, sklad – Týnecká – Staškova

Linka č. 27

V návaznosti na prodlouženou otevírací dobu Globusu ve vánočním období budou do jízdního řádu zavedeny 2 večerní spoje od Tržnice, které budou v provozu denně v období 20. 12. – 23. 12. 2018.

Linka č. 28

Z provozních důvodů dochází k drobným časovým posunům u spojů zajíždějících k Centru Haná. Dále dochází k prodloužení ranního školního spoje s odjezdem v 7.07 hod. z Technologického parku až na zastávku Ladova. Spoj s odjezdem v 7.45 hod. ze zastávky Tržnice bude nově veden již ze zastávky Na Střelnici s odj. v 7.39 hod. Spoj s odj. v 13.35 hod. z Nedvězí bude prodloužen až na zastávku Ladova. Spoj s odjezdem v 14.25 hod. z Tržnice bude nově veden již ze zastávky Na Střelnici s odj. v 14.19 hod.

Linka č. 29

Linka bude nově obsluhovat i zastávku Olomouc CITY. Mezi zastávkami Foerstrova a Globus bude trasa shodná s trasou linky č. 27.

Linka č. 42

Z provozních důvodů dochází k drobným úpravám jízdního řádu.

Linka č.111

Linka bude v provozu v pracovní dny od 29. 4. – 28. 6. 2019 a ve dnech pracovního klidu od 19. 4. – 1. 9. 2019.

Noční doprava – linky č. 50, 51 a 52

Dochází k úpravě jízdních řádů z důvodu zajištění provázanosti s železniční dopravou. Na lince č. 51 bude vypraven nový spoj s odj. v 4.18 hod. z Hlavního nádraží na zastávku Ladova s příj. v 4.27 hod.

Na linkách č. 11, 12, 16, 17, 19, 22, 26, 28 a 52 dochází k optimalizaci jízdních dob.

U linek, které v tomto dokumentu nejsou uvedeny, nedochází ke změnám v časových polohách spojů.

Tisková zpráva

Kam dál?

Muž opakovaně provozoval podomní prodej a nabízel služby v oblasti...

středa, 28. listopadu 2018, 11:00

Muž, který se dopouštěl podomního prodeje a nabízel propagační materiály související se zabezpečením bytů, opět obcházel domy.

Řidička si nevšimla při výstupu z auta projíždějící cyklistky. Ta...

středa, 28. listopadu 2018, 10:30

Včera došlo k nehodě, kdy si řidička vystupující z auta nevšimla projíždějící cyklistky a otevřela dveře. Žena do dveří narazila...

Globus v Olomouci otevřel novou moderní restauraci

středa, 28. listopadu 2018, 10:00

Poctivá kuchyně, pekárna, cukrárna i řeznictví a k tomu čerstvost a kvalita – to jsou prověřené kvality hypermarketů Globus, ve...

Řidiči na Zábřežsku by měli být opatrní! Hrozí tam namrzání silnic

středa, 28. listopadu 2018, 09:00

S velkou opatrností by dnes ráno měli počítat řidiči mířící na Zábřežsko. Silničáři tam varují před nebezpečím námrazy.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.