Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

PŘEHLED: V prosinci se mění jízdní řády městské hromadné dopravy v Olomouci

 
středa, 28. listopadu 2018, 12:00

S platností od neděle 9. 12. 2018 (linka č. 25 od 1. 1. 2019) vstupují v platnost nové jízdní řády linek Dopravního podniku města Olomouce, a to z důvodu změny a rozšíření dopravní obslužnosti a jako reakce na podněty získané od cestující veřejnosti, komisí městských částí, firem, škol na území města Olomouce a obcí zapojených do Integrovaního dopravního systému Olomouckého kraje.

TRAMVAJOVÝ  PROVOZ

Z důvodu optimalizaci provozu dochází v pracovní dny k drobné změně jízdních řádů linek č. 2 a 7. Byl navýšen počet garantovaných spojů na linkách č. 2 a 4.

AUTOBUSOVÝ  PROVOZ

Přejmenování zastávek

  • Zastávka Horka, VOZ na Horka, areál Delta
  • Zastávka FN, Geriatrie na FN, III. interní klinika

Linka č. 10

Spoj s odjezdem ze zastávky Nová Ulice směr Ladova v 16.04 hod. bude uspíšen na 15.55 hod.

Linka č. 13

Na základě podnětů cestujících bude linka č. 13 zastavovat všemi spoji na výstupní zastávce Šlechtitelů (pouze pro výstup) a na nástupní zastávce. Z tohoto důvodu dochází k prodloužení jízdní doby na lince o 1 minutu.

Linka č. 14

Z důvodu zajištění přestupu na Hl. nádraží bude spoj s odjezdem ze zastávky Panelárna směr Čistička v 14.04 hod. v pracovní dny uspíšen na 14.03 hod.

Linka č. 16

Z důvodu kapacitního omezení odstavných stání na konečné zastávce Tabulový vrch bude v pracovních dnech navýšen počet spojů zajíždějících na Novou Ulici a Centrum Haná.

Linka č. 21

Z důvodu kapacitního omezení odstavných stání na konečné zastávce Tabulový vrch bude v pracovních dnech navýšen počet spojů zajíždějících na Novou Ulici a Aquapark. Ve směru na Aquapark bude linka nově obsluhovat zastávku Centrum Haná, na kterou bude vedena ze zastávky Nová Ulice po trase shodné s linkou č. 16.

Linka č. 25

Od 1. 1. 2019 dochází z důvodu rozšíření dopravní obslužnosti ke změně jízdního řádu v pracovní dny. Nově bude linka vybranými spoji zajišťovat i obsluhu zastávek U Mlýna, Holice a Nový Dvůr. 

Dochází k úpravě trasy. Mezi zastávkami Staškova a Nový Dvůr je linka vedena ve více variantách.

Sled zastávek u jednotlivých tras:

Trasa A – Staškova – U Mlýna – Holice – Nový Dvůr

Trasa B – Staškova – Týnecká – Kaufland, sklad – Nový Dvůr

Trasa C – Nový Dvůr – Holice – U Mlýna – Staškova

Trasa D – Nový Dvůr – Holice – U Mlýna – Kaufland, sklad – Týnecká – Staškova

Trasa E – Nový Dvůr – Kaufland, sklad – Týnecká – Staškova

Linka č. 27

V návaznosti na prodlouženou otevírací dobu Globusu ve vánočním období budou do jízdního řádu zavedeny 2 večerní spoje od Tržnice, které budou v provozu denně v období 20. 12. – 23. 12. 2018.

Linka č. 28

Z provozních důvodů dochází k drobným časovým posunům u spojů zajíždějících k Centru Haná. Dále dochází k prodloužení ranního školního spoje s odjezdem v 7.07 hod. z Technologického parku až na zastávku Ladova. Spoj s odjezdem v 7.45 hod. ze zastávky Tržnice bude nově veden již ze zastávky Na Střelnici s odj. v 7.39 hod. Spoj s odj. v 13.35 hod. z Nedvězí bude prodloužen až na zastávku Ladova. Spoj s odjezdem v 14.25 hod. z Tržnice bude nově veden již ze zastávky Na Střelnici s odj. v 14.19 hod.

Linka č. 29

Linka bude nově obsluhovat i zastávku Olomouc CITY. Mezi zastávkami Foerstrova a Globus bude trasa shodná s trasou linky č. 27.

Linka č. 42

Z provozních důvodů dochází k drobným úpravám jízdního řádu.

Linka č.111

Linka bude v provozu v pracovní dny od 29. 4. – 28. 6. 2019 a ve dnech pracovního klidu od 19. 4. – 1. 9. 2019.

Noční doprava – linky č. 50, 51 a 52

Dochází k úpravě jízdních řádů z důvodu zajištění provázanosti s železniční dopravou. Na lince č. 51 bude vypraven nový spoj s odj. v 4.18 hod. z Hlavního nádraží na zastávku Ladova s příj. v 4.27 hod.

Na linkách č. 11, 12, 16, 17, 19, 22, 26, 28 a 52 dochází k optimalizaci jízdních dob.

U linek, které v tomto dokumentu nejsou uvedeny, nedochází ke změnám v časových polohách spojů.

Tisková zpráva

Kam dál?

Aktualizováno 28. listopadu 2018, 13:35

FOTO: Tragická nehoda dnes uzavřela silnici u Chomoutova. Zemřel tam...

středa, 28. listopadu 2018, 11:26

Dnes krátce po půl deváté ráno došlo k tragické dopravní nehodě mezi Chomoutovem a Pňovicemi. Střetla se zde dvě osobní auta....

Muž opakovaně provozoval podomní prodej a nabízel služby v oblasti...

středa, 28. listopadu 2018, 11:00

Muž, který se dopouštěl podomního prodeje a nabízel propagační materiály související se zabezpečením bytů, opět obcházel domy.

Řidička si nevšimla při výstupu z auta projíždějící cyklistky. Ta...

středa, 28. listopadu 2018, 10:30

Včera došlo k nehodě, kdy si řidička vystupující z auta nevšimla projíždějící cyklistky a otevřela dveře. Žena do dveří narazila...

Globus v Olomouci otevřel novou moderní restauraci

středa, 28. listopadu 2018, 10:00

Poctivá kuchyně, pekárna, cukrárna i řeznictví a k tomu čerstvost a kvalita – to jsou prověřené kvality hypermarketů Globus, ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Lišek nakažených prašivinou přibývá. V okolí Boršova už jich bylo nalezeno šest

V okolí Boršova se objevily další lišky nakažené prašivinou. Jejich počet za poslední dny stoupl na šest. Na první případy této nemoci upozornili obyvatelé Homol zhruba před čtrnácti dny. Léčba nakaženého psa vyjde až na dva tisíce korun.

Parkování „Kiss and ride“ řidiči v Brně stále příliš nerozumí, někteří na místech stojí i týden

Někteří řidiči v Brně buď stále nechápou dopravní značení K+R, tedy tzv. Kiss and ride (tedy polib a jeď), nebo ho záměrně ignorují. Na stáních označených touto značkou stojí i několik dní. Stání na Kiss and ride je přitom většinou povoleno maximálně na dobu 5 minut. Brněnští strážníci se proto na neposlušné řidiče intenzivně zaměřují.

Okamura nebude kandidovat v eurovolbách ani z posledního místa

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura nebude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Původně chtěl být na posledním místě listiny a v případě zvolení přenechat mandát jinému kandidátovi. Podle usnesení předsednictva SPD tento úmysl zpochybnilo ministerstvo vnitra.