Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podívejte se, kde všude proběhne rozsvícení vánočního stromu. Čekají vás koncerty i strom splněných přání

 
pátek, 30. listopadu 2018, 15:00

Dnes a v neděli se rozsvítí vánoční stromy v Jeseníku, Litovli, Šternberku a Uničově. Akce budou nabité bohatým kulturním programem.

Litovel

V pátek 30. listopadu se rozsvítí litovelský vánoční strom. Programu se můžete zúčastnit od 15:00. Akce proběhne na náměstí Přemysla Otakara. Program tradičně vyplní svým vystoupením děti z místních mateřských a základních škol a nakonec zazpívá pěvecký sbor Senzakord. Chybět nebude Ježíškova pošta, Ježíškovy dílničky DDM Litovel, pouštění skořápkových lodiček, výstupy na radniční věž a občerstvení. Zároveň přibude na náměstí i Strom splněných přání a můžete se zúčastnit i vánoční prohlídky radniční věže.

Uničov

Uničov nabízí bohatý kulturní program malým i velkým návštěvníkům. V pátek 30. listopadu se na Masarykově náměstí rozsvítí vánoční strom. Vystoupí zde děti ze Školy popového zpěvu Olomouc. Akci doprovodí i charitativní vánoční jarmark a vánoční koncert orchestru Václava Hybše. Program začíná v 17:00.

Jeseník

V neděli 2. prosince se na Masarykově náměstí v Jeseníku rozsvítí vánoční strom. Akce se můžete zúčastnit od 17:00 a samotné rozsvícení stromu proběhne o hodinu později. Těšit se můžete na koledy, básně s vánoční tématikou v podání Otakara Ševčíka a vystoupení dětí ze ZŠ v České Vsi. Poté předvede dramatický kroužek z EduArtu krátkou adventní divadelní scénku s písničkou. Po celou dobu trvání programu budou na náměstí stánky s občerstvením, které nabídnou teplé nápoje i něco k zakousnutí. Zajímavostí je, že podél radnice stojí čtrnáct menších smrčků, které postupně zdobí děti z mateřinek a prvního stupně základních škol na Jesenicku. Jeden ze stromů je určený pro veřejnost a lidé si na něj mohou pověsit vánoční ozdoby nebo přání. V neděli ve stejný čas proběhne v místním evangelickém kostele adventní benefiční koncert. Vystoupí zde pěvecký sbor Radost z Bělé pod Pradědem se sbormistryní Hanou Zápecovou. Taktovky se ujme Vlasta Ťulpíková, jako hosté vystoupí Adéla Veselá a Tomáš Zápeca. Výtěžek z koncertů, které budou probíhat i následující neděle, poputuje na pomoc nestátní neziskové organizaci Boétheia. Ta poskytuje sociální služby lidem bez domova a ohroženým sociálním vyloučením.

Šternberk

2. prosince se rozsvítí vánoční strom ve Šternberku. Na Hlavním náměstí bude program zahájen v 16 hodin, kde bude i zpěvák známý ze soutěže Superstar Martin Šafařík. Následovat bude vystoupení žáků ze Základní školy náměstí Svobody a Pěveckého sboru Šternberk. Samotné rozsvícení stromu proběhne o hodinu později. Smrk, který bude zdobit Hlavní náměstí po celé Vánoce, je ze Světlova. Sváteční večer uzavře vystoupení kapely Lake Malawi. Podívejte se na program zde.

 

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Řidič přejel do protisměru a naboural do auta mladé ženy, která byla...

pátek, 30. listopadu 2018, 13:30

U vážné dopravní nehody včera večer zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Došlo k ní na silnici v úseku...

VÍKEND PODLE DRBNY: Drbna vás zve na punč! Zajděte na andělskou...

pátek, 30. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend bude na zajímavé akce opět bohatý. V pátek si můžete zajít na skvělý punč a zároveň tak přispět na dobrou věc. Hned...

Řidič si dostatečně neočistil čelní sklo od námrazy a přehlédl...

pátek, 30. listopadu 2018, 10:30

Včera ráno došlo k dopravní nehodě v obci Sušice poblíž kostela. Řidič si dostatečně neočistil přední sklo od námrazy, a tak...

Naši řidiči jsou vstřícní k zákazníkům a dokonale znají Olomouc, říká...

pátek, 30. listopadu 2018, 10:00

Jednatel olomouckého Alfa taxi Martin Smetana v rozhovoru mluví o konkurenci, kterou se pro klasické taxislužby staly startupoví...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.