Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podívejte se, kde všude proběhne rozsvícení vánočního stromu. Čekají vás koncerty i strom splněných přání

 
pátek, 30. listopadu 2018, 15:00

Dnes a v neděli se rozsvítí vánoční stromy v Jeseníku, Litovli, Šternberku a Uničově. Akce budou nabité bohatým kulturním programem.

Litovel

V pátek 30. listopadu se rozsvítí litovelský vánoční strom. Programu se můžete zúčastnit od 15:00. Akce proběhne na náměstí Přemysla Otakara. Program tradičně vyplní svým vystoupením děti z místních mateřských a základních škol a nakonec zazpívá pěvecký sbor Senzakord. Chybět nebude Ježíškova pošta, Ježíškovy dílničky DDM Litovel, pouštění skořápkových lodiček, výstupy na radniční věž a občerstvení. Zároveň přibude na náměstí i Strom splněných přání a můžete se zúčastnit i vánoční prohlídky radniční věže.

Uničov

Uničov nabízí bohatý kulturní program malým i velkým návštěvníkům. V pátek 30. listopadu se na Masarykově náměstí rozsvítí vánoční strom. Vystoupí zde děti ze Školy popového zpěvu Olomouc. Akci doprovodí i charitativní vánoční jarmark a vánoční koncert orchestru Václava Hybše. Program začíná v 17:00.

Jeseník

V neděli 2. prosince se na Masarykově náměstí v Jeseníku rozsvítí vánoční strom. Akce se můžete zúčastnit od 17:00 a samotné rozsvícení stromu proběhne o hodinu později. Těšit se můžete na koledy, básně s vánoční tématikou v podání Otakara Ševčíka a vystoupení dětí ze ZŠ v České Vsi. Poté předvede dramatický kroužek z EduArtu krátkou adventní divadelní scénku s písničkou. Po celou dobu trvání programu budou na náměstí stánky s občerstvením, které nabídnou teplé nápoje i něco k zakousnutí. Zajímavostí je, že podél radnice stojí čtrnáct menších smrčků, které postupně zdobí děti z mateřinek a prvního stupně základních škol na Jesenicku. Jeden ze stromů je určený pro veřejnost a lidé si na něj mohou pověsit vánoční ozdoby nebo přání. V neděli ve stejný čas proběhne v místním evangelickém kostele adventní benefiční koncert. Vystoupí zde pěvecký sbor Radost z Bělé pod Pradědem se sbormistryní Hanou Zápecovou. Taktovky se ujme Vlasta Ťulpíková, jako hosté vystoupí Adéla Veselá a Tomáš Zápeca. Výtěžek z koncertů, které budou probíhat i následující neděle, poputuje na pomoc nestátní neziskové organizaci Boétheia. Ta poskytuje sociální služby lidem bez domova a ohroženým sociálním vyloučením.

Šternberk

2. prosince se rozsvítí vánoční strom ve Šternberku. Na Hlavním náměstí bude program zahájen v 16 hodin, kde bude i zpěvák známý ze soutěže Superstar Martin Šafařík. Následovat bude vystoupení žáků ze Základní školy náměstí Svobody a Pěveckého sboru Šternberk. Samotné rozsvícení stromu proběhne o hodinu později. Smrk, který bude zdobit Hlavní náměstí po celé Vánoce, je ze Světlova. Sváteční večer uzavře vystoupení kapely Lake Malawi. Podívejte se na program zde.

 

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Řidič přejel do protisměru a naboural do auta mladé ženy, která byla...

pátek, 30. listopadu 2018, 13:30

U vážné dopravní nehody včera večer zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Došlo k ní na silnici v úseku...

VÍKEND PODLE DRBNY: Drbna vás zve na punč! Zajděte na andělskou...

pátek, 30. listopadu 2018, 12:00

Tento víkend bude na zajímavé akce opět bohatý. V pátek si můžete zajít na skvělý punč a zároveň tak přispět na dobrou věc. Hned...

Řidič si dostatečně neočistil čelní sklo od námrazy a přehlédl...

pátek, 30. listopadu 2018, 10:30

Včera ráno došlo k dopravní nehodě v obci Sušice poblíž kostela. Řidič si dostatečně neočistil přední sklo od námrazy, a tak...

Řidič nepřizpůsobil rychlost stavu silnice, dostal smyk a narazil do...

pátek, 30. listopadu 2018, 09:00

Ve středu před osmou hodinou ráno došlo k dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Hlušovice a Týneček. Řidič dostal smyk a narazil...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.