Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Desetimetrový smrk z Hranic čeká cesta do Nizozemska. O takové stromy je tam nouze

 
sobota, 1. prosince 2018, 10:00

Zřejmě nejdelší cesta ze všech vánočních stromů v tuzemsku čeká desetimetrový smrk z Hranic na Přerovsku. Město jej již tradičně posílá do partnerského města Leidschendam-Voorburgu v Nizozemsku.

Letos do Nizozemska poputuje desetimetrový smrk

Dominantu Vánoc do města vzdáleného 1300 kilometrů posílají Hranice každoročně, loni dokonce rovnou dva stromy. Kácení čeká strom příští týden, řekl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. „Letos to bude smrk do deseti metrů z Máchovy ulice, z městského pozemku. Kácení se uskuteční během prvního prosincového týdne, tradičně bude zajištěna doprava kamionem, který sem do Česka dojel s nákladem. Dopravu zařizuje holandská strana," uvedl mluvčí radnice. Posílání vánočních stromů do Nizozemska má mezi oběma městy tradici, v partnerském městě mají totiž o podobné vánoční stromy nouzi, proto jim Hranice tímto způsobem každoročně pomáhají.

Z Hranic se stromy posílají každoročně od roku 2000

„Tradice darování vánočního stromu partnerskému městu Leidschendam-Voorburgu byla zahájena již v roce 2000, kdy jsme slavili deset let výročí spolupráce mezi oběma městy," dodal Bakovský. Vánoční stromy symbolicky tmelí dlouholetou spolupráci měst. Partnerské město v minulosti Hranicím například pomohlo s odstraňováním následků povodní, města také společně pořádají výstavy a další kulturní akce. O vánoční symbol nepřijdou ani obyvatelé Hranic.

V Hranicích už vánoční strom svítí

Strom se rozsvítil na Masarykově náměstí včera, kdy také odstartoval vánoční program, který bude provázet obyvatele města až do Vánoc. Patří mezi ně například dnešní koncert Olomouckého Dixieland Jazz Bandu, zabijačková show s řezníkem Krkovičkou příští pátek či velká ohňová show v polovině prosince. Chybět nebude i řada dalších koncertů včetně zpívání vánočních koled.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Vychutnejte si Mistrovství světa ve florbale 2018 díky Fanzóně v...

pátek, 30. listopadu 2018, 22:00

Atmosféru Mistrovství světa můžete prožít i v Olomouci v rámci konání oficiální Fanzóny Mistrovství světa ve florbale 2018, která...

Pár pěstoval několik rostlin konopí na zahradě u domu, teď jim hrozí...

pátek, 30. listopadu 2018, 21:00

Policisté z Prostějova obvinili ženu a muže z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a...

Zloděj ukradl za stavby bourací kladivo, které bylo uzamčené k...

pátek, 30. listopadu 2018, 20:30

Bourací kladivo bylo odcizeno neznámým pachatelem v době mezi 23. až 28. listopadem ze stavby zemních prací v jedné části...

Zloděj přelezl plot u mobilního domu, vylezl na sud, rozbil okno a z...

pátek, 30. listopadu 2018, 19:00

Do mobilního domku v Tovačově se vloupal neznámý pachatel, a to ze středy na čtvrtek. Napáchal škodu za pár tisíc, kvůli pár...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.