Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adventní benefiční koncert podpoří děti s cystickou fibrózou. Za výtěžek se koupí nové přístroje

 
sobota, 1. prosince 2018, 14:00

Operní diva Anna Butkiewicz a slovenská zpěvačka Janais se představí 8. prosince v BEA Centru na adventním benefičním koncertu pořádaným neziskovou organizací Crosspoint Olomouc.

Výtěžek charitativního večera poputuje do Fakultní nemocnice Olomouc, která za ně pořídí přístroje pro děti s cystickou fibrózou. Zájemci mohou od začátku prosince podpořit dobrou věc přispěním na transparentní účet veřejné sbírky.

Potřebný přístroj stojí 400 tisíc korun

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádá již pátý adventní charitativní koncert. Benefiční večer se uskuteční v sobotu 8. prosince od 18 hodin v prostorách BEA Centra Olomouc. Výtěžek z akce poputuje na nákup přístrojů pro Fakultní nemocnici Olomouc. „V rámci letošního ročníku chceme získat prostředky na pořízení modulu k Exhalyzeru D, který jsme nemocnici předali v září. Modul je určen pro malé nespolupracující děti do pěti let, trpící chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou. Pořizovací cena tohoto přístroje se pohybuje okolo 400 000 korun,“ uvádí ředitelka neziskové organizace Crosspoint Olomouc Ester Rážová. Vybrané prostředky, které přesáhnou pořizovací cenu modulu, budou použity na koupi dalšího přístroje, konkrétně videobronchoskopu.

Lékaři se snaží ulehčit život pacientům s nevyléčitelnou chorobou

Crosspoint Olomouc se na základě dlouholeté spolupráce stal oficiálním partnerem Centra vysoce specializované péče o pacienty s cystickou fibrózou při Fakultní nemocnici Olomouc. „Péče o osoby s chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou je nesmírně náročná nejen pro nejbližší okolí pacientů, ale také pro nemocnici samotnou. Jsme rádi, že spolu s Crosspointem můžeme pomáhat také nejmenším nemocným, a výrazně jim ulehčit život s nevyléčitelnou chorobou. K tomu jsou pochopitelně zapotřebí nejefektivnější a nejmodernější metody ke sledování funkcí dýchacího ústrojí a odpovědí na léčbu, které budeme díky novým přístrojům moci aplikovat i u nás,“ vysvětluje prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D. z Dětské kliniky LF UP v Olomouci.

Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA. „Město se neustále snaží pomáhat potřebným. Jsem rád, že mohu v této tradici pokračovat a poskytnout pomocnou ruku dětem, které mají nelehký osud. Zvlášť před Vánocemi bychom měli rozdávat radost a myslet na druhé,“ vysvětluje Miroslav Žbánek. 

Partnerem večera je již tradičně společnost TESCO SW. „Těší nás, že můžeme už popáté před Vánocemi podpořit potřebné a být součástí akce, která pomůže rodinám s nemocnými dětmi ve složité životní situaci. Charitativní koncerty Crosspoint Olomouc se pro nás staly smysluplnou tradicí,“ říká zástupce společnosti David Tesařík.

Podpořit dobrou věc mohou zájemci dvojím způsobem. Vstupné na koncert činí 500 Kč, vstupenky budou k dispozici v den koncertu od 17 hod v BEA centru nebo je možné je rezervovat na emailu crosspoint@post.cz. Od 1. prosince bude navíc otevřena veřejná sbírka s transparentním bankovním účtem číslo 286296977/0300. „Sbírka bude pokračovat i po skončení koncertu. Budeme rádi, pokud zájemci svým příspěvkem podpoří potřebné,“ dodává Ester Rážová z organizace Crosspoint Olomouc.
Tisková zpráva | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zaměstnanci na Olomoucku preferují benefity, jako je pět týdnů...

sobota, 1. prosince 2018, 13:00

Pro většinu obyvatel Olomouckého kraje je velmi důležité, aby jim zaměstnavatel nabídl alespoň pět týdnů dovolené za kalendářní...

Desetimetrový smrk z Hranic čeká cesta do Nizozemska. O takové stromy...

sobota, 1. prosince 2018, 10:00

Zřejmě nejdelší cesta ze všech vánočních stromů v tuzemsku čeká desetimetrový smrk z Hranic na Přerovsku. Město jej již tradičně...

Vychutnejte si Mistrovství světa ve florbale 2018 díky Fanzóně v...

pátek, 30. listopadu 2018, 22:00

Atmosféru Mistrovství světa můžete prožít i v Olomouci v rámci konání oficiální Fanzóny Mistrovství světa ve florbale 2018, která...

Pár pěstoval několik rostlin konopí na zahradě u domu, teď jim hrozí...

pátek, 30. listopadu 2018, 21:00

Policisté z Prostějova obvinili ženu a muže z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.