Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adventní benefiční koncert podpoří děti s cystickou fibrózou. Za výtěžek se koupí nové přístroje

 
sobota, 1. prosince 2018, 14:00

Operní diva Anna Butkiewicz a slovenská zpěvačka Janais se představí 8. prosince v BEA Centru na adventním benefičním koncertu pořádaným neziskovou organizací Crosspoint Olomouc.

Výtěžek charitativního večera poputuje do Fakultní nemocnice Olomouc, která za ně pořídí přístroje pro děti s cystickou fibrózou. Zájemci mohou od začátku prosince podpořit dobrou věc přispěním na transparentní účet veřejné sbírky.

Potřebný přístroj stojí 400 tisíc korun

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádá již pátý adventní charitativní koncert. Benefiční večer se uskuteční v sobotu 8. prosince od 18 hodin v prostorách BEA Centra Olomouc. Výtěžek z akce poputuje na nákup přístrojů pro Fakultní nemocnici Olomouc. „V rámci letošního ročníku chceme získat prostředky na pořízení modulu k Exhalyzeru D, který jsme nemocnici předali v září. Modul je určen pro malé nespolupracující děti do pěti let, trpící chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou. Pořizovací cena tohoto přístroje se pohybuje okolo 400 000 korun,“ uvádí ředitelka neziskové organizace Crosspoint Olomouc Ester Rážová. Vybrané prostředky, které přesáhnou pořizovací cenu modulu, budou použity na koupi dalšího přístroje, konkrétně videobronchoskopu.

Lékaři se snaží ulehčit život pacientům s nevyléčitelnou chorobou

Crosspoint Olomouc se na základě dlouholeté spolupráce stal oficiálním partnerem Centra vysoce specializované péče o pacienty s cystickou fibrózou při Fakultní nemocnici Olomouc. „Péče o osoby s chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou je nesmírně náročná nejen pro nejbližší okolí pacientů, ale také pro nemocnici samotnou. Jsme rádi, že spolu s Crosspointem můžeme pomáhat také nejmenším nemocným, a výrazně jim ulehčit život s nevyléčitelnou chorobou. K tomu jsou pochopitelně zapotřebí nejefektivnější a nejmodernější metody ke sledování funkcí dýchacího ústrojí a odpovědí na léčbu, které budeme díky novým přístrojům moci aplikovat i u nás,“ vysvětluje prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D. z Dětské kliniky LF UP v Olomouci.

Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA. „Město se neustále snaží pomáhat potřebným. Jsem rád, že mohu v této tradici pokračovat a poskytnout pomocnou ruku dětem, které mají nelehký osud. Zvlášť před Vánocemi bychom měli rozdávat radost a myslet na druhé,“ vysvětluje Miroslav Žbánek. 

Partnerem večera je již tradičně společnost TESCO SW. „Těší nás, že můžeme už popáté před Vánocemi podpořit potřebné a být součástí akce, která pomůže rodinám s nemocnými dětmi ve složité životní situaci. Charitativní koncerty Crosspoint Olomouc se pro nás staly smysluplnou tradicí,“ říká zástupce společnosti David Tesařík.

Podpořit dobrou věc mohou zájemci dvojím způsobem. Vstupné na koncert činí 500 Kč, vstupenky budou k dispozici v den koncertu od 17 hod v BEA centru nebo je možné je rezervovat na emailu crosspoint@post.cz. Od 1. prosince bude navíc otevřena veřejná sbírka s transparentním bankovním účtem číslo 286296977/0300. „Sbírka bude pokračovat i po skončení koncertu. Budeme rádi, pokud zájemci svým příspěvkem podpoří potřebné,“ dodává Ester Rážová z organizace Crosspoint Olomouc.
Tisková zpráva | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zaměstnanci na Olomoucku preferují benefity, jako je pět týdnů...

sobota, 1. prosince 2018, 13:00

Pro většinu obyvatel Olomouckého kraje je velmi důležité, aby jim zaměstnavatel nabídl alespoň pět týdnů dovolené za kalendářní...

Desetimetrový smrk z Hranic čeká cesta do Nizozemska. O takové stromy...

sobota, 1. prosince 2018, 10:00

Zřejmě nejdelší cesta ze všech vánočních stromů v tuzemsku čeká desetimetrový smrk z Hranic na Přerovsku. Město jej již tradičně...

Pár pěstoval několik rostlin konopí na zahradě u domu, teď jim hrozí...

pátek, 30. listopadu 2018, 21:00

Policisté z Prostějova obvinili ženu a muže z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a...

Zloděj ukradl za stavby bourací kladivo, které bylo uzamčené k...

pátek, 30. listopadu 2018, 20:30

Bourací kladivo bylo odcizeno neznámým pachatelem v době mezi 23. až 28. listopadem ze stavby zemních prací v jedné části...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.