Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Adventní benefiční koncert podpoří děti s cystickou fibrózou. Za výtěžek se koupí nové přístroje

 
sobota, 1. prosince 2018, 14:00

Operní diva Anna Butkiewicz a slovenská zpěvačka Janais se představí 8. prosince v BEA Centru na adventním benefičním koncertu pořádaným neziskovou organizací Crosspoint Olomouc.

Výtěžek charitativního večera poputuje do Fakultní nemocnice Olomouc, která za ně pořídí přístroje pro děti s cystickou fibrózou. Zájemci mohou od začátku prosince podpořit dobrou věc přispěním na transparentní účet veřejné sbírky.

Potřebný přístroj stojí 400 tisíc korun

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc pořádá již pátý adventní charitativní koncert. Benefiční večer se uskuteční v sobotu 8. prosince od 18 hodin v prostorách BEA Centra Olomouc. Výtěžek z akce poputuje na nákup přístrojů pro Fakultní nemocnici Olomouc. „V rámci letošního ročníku chceme získat prostředky na pořízení modulu k Exhalyzeru D, který jsme nemocnici předali v září. Modul je určen pro malé nespolupracující děti do pěti let, trpící chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou. Pořizovací cena tohoto přístroje se pohybuje okolo 400 000 korun,“ uvádí ředitelka neziskové organizace Crosspoint Olomouc Ester Rážová. Vybrané prostředky, které přesáhnou pořizovací cenu modulu, budou použity na koupi dalšího přístroje, konkrétně videobronchoskopu.

Lékaři se snaží ulehčit život pacientům s nevyléčitelnou chorobou

Crosspoint Olomouc se na základě dlouholeté spolupráce stal oficiálním partnerem Centra vysoce specializované péče o pacienty s cystickou fibrózou při Fakultní nemocnici Olomouc. „Péče o osoby s chronickými plicními onemocněními a cystickou fibrózou je nesmírně náročná nejen pro nejbližší okolí pacientů, ale také pro nemocnici samotnou. Jsme rádi, že spolu s Crosspointem můžeme pomáhat také nejmenším nemocným, a výrazně jim ulehčit život s nevyléčitelnou chorobou. K tomu jsou pochopitelně zapotřebí nejefektivnější a nejmodernější metody ke sledování funkcí dýchacího ústrojí a odpovědí na léčbu, které budeme díky novým přístrojům moci aplikovat i u nás,“ vysvětluje prof. MUDr. František Kopřiva, Ph.D. z Dětské kliniky LF UP v Olomouci.

Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA. „Město se neustále snaží pomáhat potřebným. Jsem rád, že mohu v této tradici pokračovat a poskytnout pomocnou ruku dětem, které mají nelehký osud. Zvlášť před Vánocemi bychom měli rozdávat radost a myslet na druhé,“ vysvětluje Miroslav Žbánek. 

Partnerem večera je již tradičně společnost TESCO SW. „Těší nás, že můžeme už popáté před Vánocemi podpořit potřebné a být součástí akce, která pomůže rodinám s nemocnými dětmi ve složité životní situaci. Charitativní koncerty Crosspoint Olomouc se pro nás staly smysluplnou tradicí,“ říká zástupce společnosti David Tesařík.

Podpořit dobrou věc mohou zájemci dvojím způsobem. Vstupné na koncert činí 500 Kč, vstupenky budou k dispozici v den koncertu od 17 hod v BEA centru nebo je možné je rezervovat na emailu crosspoint@post.cz. Od 1. prosince bude navíc otevřena veřejná sbírka s transparentním bankovním účtem číslo 286296977/0300. „Sbírka bude pokračovat i po skončení koncertu. Budeme rádi, pokud zájemci svým příspěvkem podpoří potřebné,“ dodává Ester Rážová z organizace Crosspoint Olomouc.
Tisková zpráva | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zaměstnanci na Olomoucku preferují benefity, jako je pět týdnů...

sobota, 1. prosince 2018, 13:00

Pro většinu obyvatel Olomouckého kraje je velmi důležité, aby jim zaměstnavatel nabídl alespoň pět týdnů dovolené za kalendářní...

Desetimetrový smrk z Hranic čeká cesta do Nizozemska. O takové stromy...

sobota, 1. prosince 2018, 10:00

Zřejmě nejdelší cesta ze všech vánočních stromů v tuzemsku čeká desetimetrový smrk z Hranic na Přerovsku. Město jej již tradičně...

Pár pěstoval několik rostlin konopí na zahradě u domu, teď jim hrozí...

pátek, 30. listopadu 2018, 21:00

Policisté z Prostějova obvinili ženu a muže z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a...

Zloděj ukradl za stavby bourací kladivo, které bylo uzamčené k...

pátek, 30. listopadu 2018, 20:30

Bourací kladivo bylo odcizeno neznámým pachatelem v době mezi 23. až 28. listopadem ze stavby zemních prací v jedné části...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?

Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.